Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 23:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Atiker auto-gas
PostPoslato: 27 Apr 2011 23:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Znam da nije mesto za ovaj moj komentar,...ali brate Nikola, ako vec koristis cirilicna slova, nemoj onda strane nazive pisati cirilicom nego ili koristi Srpsku rec za to ili otkucaj na latinici!
Vrlo je nezgodno za citanje! :wink:

Uzgred receno, naravno da kradu na meri, jer nema sanse da u bocu stane vise od onoga za koliki volumen je napravljena!
Naravno da plin prelazi iz gasnog u tecno stanje pod pritiskom, ali to je kraj,...u cvrsto stanje nemoze preci, barem ne pod tako smesnim pritiskom kao sto je 10bar-a!

Verovatno bi kod njih i metan presao u tecno stanje, iako se jos uvek muce da osvoje tehnologiju prelaska u tecno stanje za masovnu upotrebu, iako je pod dobranim pritiskom!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atiker auto-gas
PostPoslato: 27 Apr 2011 23:46 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2011 01:04
Postovi: 133
Lokacija: Kragujevac
Ime: Nikola
Opel: Astra F 1.4se
извини тебра пословна деформација :(
час пишем цирилицу па латиницу и изгубим смисао :(


слажем се око волумена 38л је 38л колико је фабрика прописала ... мени је то смешно да стаје 5л више :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atiker auto-gas
PostPoslato: 28 Apr 2011 09:17 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
Dizne se iskljucuju i sammim tim motor mnogo tise radi na plinu. Vuce on lepo ali nema onu startnost kad pritisnem pedalu gasa. Pa mene buni to jer ne prolazi gorivo kroz dizne pa da ne zapeknu a ipak se motor zagreva do 92 stepena... Pitam za iskustva
Da budem iskren i ja sam zacudjen sa potrosnjom a kazu da mi jedna lamda sonda ne radi kako treba. Kad uzmem sestrinu korsu C 1,2 istom voznjom trosi mozda pola litra manje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atiker auto-gas
PostPoslato: 28 Apr 2011 16:10 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2011 01:04
Postovi: 133
Lokacija: Kragujevac
Ime: Nikola
Opel: Astra F 1.4se
ček mix tebi su popuno isključili dovod goriva ??? ne pališ ga nikad na plin ???
to ne valja :( , svi su mi rekli da je najbolje paljenje na benzin i zbog motora,dizni,pumpe... i td ...a posle imaju razne mogućnosti prebacivanja kao što su na 2.000 obrtaja(sto je super a i tako radi seqv. i posle se gasi pumpa i ujedno "opere" dizne malo da ne osuše ) i one stare mehaničke preko prekidača...

bostršnja ti je "zaebalo vek!" :D

čuvaj to tako naštelovano dok je dobro :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atiker auto-gas
PostPoslato: 29 Apr 2011 01:59 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
nismo se razumeli. Kod mene uvek pali na benzin pa kad zagreje 40 stepeni prebacuje na plin ali ne gasi se pumpa vec samo dizne za benzin. To je bilo prvo testiranje. Po drugom je bila 8,5 l ali ko zna kakav je plin na Kosovu kad je uspeo da sipe 42l. Znaci u tocak boci staje 35l? Danas sam bio na kontrolni servis kaze sve je ok.i video da se poklapa dijagram benz-plin. Kaze ako ga cipuje povecace potrosnju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs