Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:39

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 21 Jan 2014 13:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jan 2014 14:38
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Ime: Biljana
Opel: Zafira
Pozz,

Moje pitanje je da li je upotreba zadnjih sedišta velika komplikacija u toku duge vožnje i koliko je teško ući/izaći i sesti na njih bez previše operacija nad drugom klupom?


Planiram kupovinu zafire u skorije vreme. Nekoliko sam već pogledala uživo i neke snimke sa you-tube-a, ali me zanimaju lična iskustva sa ovim trećim redom sedišta. Videla sam da nisu najudobnija vizuelno, ali me muči to što mi je delovalo da je komplikacija sesti u njih. :banghead:

Moja želja je bila da jedno dete postavim na drugu klupu, a drugo dete na treću klupu prilikom dužeg putovanja i da lepo spavaju i leže po potrebi, ali imam utisak da se teško prilazi tom trećem redu sedišta i da ceo drugi red mora da se istumba (saviti horizontalni deo za sedenje na gore, a zatim celu klupu sa sedištima pomeriti/gurnuti napred ka vozačkom redu sedišta)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 21 Jan 2014 14:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Za spava je je mozda ok, ali za voznju i to neku duzu i nije, bar je to moje misljenje. Meni je auto na zalost rehistrovan na 5 sedista, tako da su mi ta dva viska. Probao sam da ih reg prilikom menjanja saobracajne, ali bezuspesno jer izgleda da mora da se radi atest za sedista

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 21 Jan 2014 15:42 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ako je samo spavanje na dužim relacijama problem, obori se jedno zadnje sedište i napravi ležaj za decu u gepeku i preko oborenog sedišta. To sam video kod prijatelja koji je imao citroen karavan, i izgledalo mi je kao dobro rešenje. :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 21 Jan 2014 17:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
a deca,kojeg su uzrasta?

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 21 Jan 2014 18:10 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jan 2014 14:38
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Ime: Biljana
Opel: Zafira
Jedan sin ima 4 godine, a drugi je bebac :)

Ja sam pre postavljanja teme odgledala ovaj snimak ispod i zabrinula se (od 6.-og minuta objašnjava postavljanje sedišta i to ne deluje jednostavno...)


Pogledala sam uživo par Zafira i pitala se da li postoji neki model Zafire (unutrašnja oprema ili slično) kod koje se samo jedno krajnje sedište sa zadnje klupe može pomeriti unapred i saviti u naslonu, tako da ulazak pozadi bude jednostavniji.
Malo je nepraktično pomerati celu kupu napred da bi neko mogao komotno da uđe/izađe iz trećeg reda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 21 Jan 2014 20:05 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
Kao prvo, novinarima ne treba verovati! Što se tiče mesta zafira B je veća nego zafira A, ako si imalo inteligentan nameštanje zadnje klupe će ti biti krajnje smešan.
Moj kolega poseduje zafiru A, letos je išao Subotica - HR primorje, nekih 1500km do tamo i nazad, podizanjem zadnje klupe smanjila mu se zapremina gepeka te je morao da upotrebi krovni partreger, samo da napomenem da čovek ima 7-oro dece tako da su njih 9-oro putovali bez problema, doduše na rizik jer je auto registrovan na 7 osoba, a deca su starosti od par meseci do 11 godina. Ako on nije imao problema niti su se klinci žalili verujem da ni ti nećeš imati problema sa tvoje dvoje zasad :) jedino koliko kontam po zakonu, obavezna su ona dečija sedišta tako da ti ona zadnja sedišta neće ni biti potrebna.

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 21 Jan 2014 20:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
ja se bojim da ces morati da koristis sedista i sigurnosne pojaseve za decu,i da zbog zakona deca nece moci da leze,spavaju bez decijih sedista na zadnjoj klupi.
ja imam cerkicu koja je napunila tri godine,i hteo-ne hteo moram da je drzim u sediste. a narocito to vazi za inostranstvo .

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 22 Jan 2014 13:59 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 04 Avg 2010 23:56
Postovi: 1218
Lokacija: Bor
Ime: Milan
Opel: Ford kuga1,2.0 tdci
Garaza: pogledaj
Drugi red sedišta se obara, sa jedne strane dva sa druge jedno sedište.Pozadi se može voziti i odrasla osoba veruj mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 22 Jan 2014 15:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jul 2011 11:34
Postovi: 69
Lokacija: Kolasin Crna Gora
Ime: Milos
Opel: Zafira B 1.6
Kupio sam Zafiru B prije tri godine upravo iz razloga voznje djece.Po meni je treci red odlicna opcija za duza putovanja i za spavanje klinaca.Svako sjediste u srednjem redu se posebno obara tj.naslon i imaju 3-4 pozicije nagiba.Mozda mala sugestija za guranje cijele srednje klupe za laksi ulazak na treci red je da se ne parkiras nizbrdo jer onda treba zaista velika snaga da se pomjeri unazad i obrnuto.Zafira b ima dosta mogucnosti obaranja i pomjeranja sjedista tako da se uglavnom moze naci potrebna kombinacija.Ako treba jos neki savjet pitaj,pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 22 Jan 2014 15:26 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Aemilianus je napisao:
Drugi red sedišta se obara, sa jedne strane dva sa druge jedno sedište.Pozadi se može voziti i odrasla osoba veruj mi.

Meni samo nije jasno kak to moze da se vozi i odrasla osoba nazad,skoro sam bio Bg-a,napred je OK voznja cista 10tka,ali zadnja klupa,veliki -,presao sam negde posle naplatne rampe bubanj potok i tako do Prokuplja,vec u Nisu,osetim bol u kolenu , na ulazu u Pk ,bol je neizdrzljiv,taj ugao je mnogo zajeban,mozete da pricate sta hocete,Ali odrasle osobe nema sta da traze na zadnjim klupama a kamoli na pomocnim sedistima,a pogotovo oni sa 100 + kila.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 22 Jan 2014 16:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Mihajlo, slazem se sa tobom u potpunosti

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 22 Jan 2014 16:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jan 2014 14:38
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Ime: Biljana
Opel: Zafira
Pa nisam probala da sednem na zadnja sedišta, samo sam prilikom razgledanja po auto-placevima gledala kako se savija i pomera drugi red radi ulaska u treći red. Sledeći put ću morati da ih isprobam...

Nadala sam se da postoji neki paket opreme (unutrašnje) ili šta već u kome bi situacija sa sedištima bila fleksibilnija, kao na primer u Renault Espace-u, gde jedno sedište iz drugog reda može da se izvadi potpuno ili pomera napred-nazad nezavisno, tj. ne mora da se pomeri cela klupa.

Bilo kako bilo, Zafira mi se vizuelno više dopada, a i njeni modeli su nahvaljeni, tako da ću ipak radije Zafiru nego Espace i slična vozila, čak i ako su sedišta manje fleksibilna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 22 Jan 2014 17:07 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Upravu si,ali Espace i Zafira je kao nebo i zemlja,Espase ima mnogo vise komocije nego Zafira,te i sama sedista koja se izvlace,na pomocnim sedistima ljudi preko 160cm nema sta da traze preko toga malo veca rupa ,ima se ubijes ko slicka,zato mislim da voznja nazad bas i nije dobra.
Bas bi vole da vidim kakva je voznja u Tourana.


p.s. dobra je za malu decu koja su nestasna, i hoce da potegnu i otvore vrata,te samim tim su i vise bezvedna.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 28 Jan 2014 20:51 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 04 Avg 2010 23:56
Postovi: 1218
Lokacija: Bor
Ime: Milan
Opel: Ford kuga1,2.0 tdci
Garaza: pogledaj
Mihajlo idi ti prvo kod fizijatra za to koleno,pošto sam lično bio u prilici da se vozim na tom trećem redu sedišta a i blizu sam 100-tke.Slažem se da nije kao na prednjim ali služi svrsi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 30 Jan 2014 11:21 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Hvala bogu pa je sve u redu sa mojim kolenom :D Ja sam reko preko 100tke, tacnije 110.nije isto,razlika 15-20kg.Sluzi svrsi,ali koliko km si se vozio?Vise od 250 daj boze neko da izdrzi.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 30 Jan 2014 12:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ne bih da budem katastrofican a nisam ni nesto posebno klaustrofobican ali da li je neko od vas gledao kad sedne u 3. red koliko mesta je ostalo do kraja vozila? Kako ljudi danas voze i kakvih budala ima na ulicama (mog ortaka je neki dan lik s BMW s 1,5 promila bez kocenja stigao otpozadi i srecom pa ovaj vozi veliki auto pa njemu nista nije bilo a da je neko sedeo toliko blizu gepeka, ne znam ...), radije bih uzeo taxi ili isao peske nego da moram da sedim tamo :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 31 Jan 2014 15:14 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
:ok: upravu si,napravili ih tek onako da se kaze da ima 7sedista.Ajmo realno,koliko ste puta vadilili shesto i sedmo sediste ?

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 02 Feb 2014 10:10 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Apr 2011 06:59
Postovi: 256
Lokacija: Prokuplje Niš Podgorica
Ime: M!lan
Opel: Zafira A 1.8 Comfort 2001. TNG
Zato se i zovu pomocna sedista da se pomognes za neku situaciju, a isto i ja smatram da deci pogotovu nije mesto tamo a ni odraslima kakva nam je situacija u saobracaju...
Vidjam taksiste da ih praktikuju na medjugradskim kratkim relacijama, sve je rizik u danasnje vreme u nasem saobracaju...
E sada nisam gledao kako su izvedene u B Zafiri, da li postoji onaj Flex system i koje su kombinacije za 3 klupu tj da li su isto fiksno montirane kao kod A Zafire.
Umesto sto se Mihajlo zalis na manjak prostora, probaj da se vozis u Daciu Logan sa 7 sedista pa nam javi gde si imao vise mesta i koja su sedista udobnija...
Mislim da ne treba atest da bi stavio u polisu i saobracajnu 7 sedista jer ti je gresku napravio onaj koji ti je radio registraciju kada si prvi put radio-imas sledljivost tj dokaz iz ino-saobracajne. Bice dovoljno na tehnickom da ti konstatuju i upisu da auto ima 7 sedista ali bi morao da menjas i saobracajnu. Ako stvarno nemas potrebe da vozis toliko osoba, nema potrebe da menjas.
Sto se tice bezbednosti, uvek postoji povoljan delimicni KASKO koji pokriva rizik loma stakala i nezgodu putnika....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 14 Feb 2014 19:19 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 04 Avg 2010 23:56
Postovi: 1218
Lokacija: Bor
Ime: Milan
Opel: Ford kuga1,2.0 tdci
Garaza: pogledaj
Tako je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2017 12:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Vidim da je u ovoj temi prica i trecem redu sedista pa sam resio da sa vama podelim moje ruzno iskustvo iz oktorbra 2016.godine. Pocetkom oktobra sam trebao da radim registraciju moje zafire, ali ja to obicno pokrenem par nedelja pre sto je bilo dobro ovom prilikom. Kada su mi prilikom registracije rekli da moram da radim atest za dodatna dva sedista pao mi je mrak na oci kada su minrekli koliko to kosta. Rekli su mi da je obavezno da moram da radim atest i da submnoge tehnicke preglede zatvarali ako naorave propust vezan za sedista. Kada sm kupio moju zafiru ona je bila registrovana na 5 sedista pa sam tako nastavio da registrujem auto sve do prosle godine kada su me odrali za atest. Samo sam Mirkosu dao 12000din za neku glupu potvrdu od Opela koja je na intalijanskom jeziku jer je auto uvezen iz Italije i posle sam dao jos oko 13.000 din za nekebtakse za atest tako da su me za atest odrali sa oko 25.000 din. Covek koji radi ateste mi je rekao da su do prosle godine tehnicki pregledi mogli da rese ovaj problem sa sedistima upisivanjem pravog broja sedista bez ikakve novcane nadoknade, dok se ovi na tehnickom prave ludi na to. Logicno je da svako prebacuje krivicu na nekog drugog.


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zafira - treći red sedišta
PostPoslato: 07 Sep 2023 14:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
Da ne otvaram novu temu, posto je moj problem vezan s sedistem, pisacu ovde.....

srednji red sedista, srednje sediste ono malo, polomila mi se plastika iza koja sluzi da se obara taj deo. Dali postoji način da se to sediste obara ili mora da trazim ceo komplet tih sedista?

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs