Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 22:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 11:57 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Kupio sam Opel Zafiru i reših da postavim krovne nosače kao i na svim prethodnim Opelima koje sam vozio.Počeo sam da čačkam da gledam tražio sam nosače po radnjama na internetu i gde sve ne.I sad ili su preskupi od 6000 din pa do 15000 dinara a da vajalju ili su pak suviše slabi i nesigurni a koštaju od 2000 din plastični turski pa naviše.Možda još neko ima sličnih problema pa reših da svoje iskustvo podelim sa svim članovima.Odm u Jeep komerc i kupim cevku 3 cm x 1 cm (može i manja a može i veća stvar izbora) dužine 6 m (nemože manja da se kupi) i to platim 1148 dinara sa sečenjem na tri cevi po 104 cm (tu sam se možda prešao i trebao sam da isečem na 108 ili 110 cm.Zatim kupim 6 plastićnih čepova po 10 din i 6 metalnih vođica ili polu šelni kako ih neko zove po 20 dinara potom 12 šrafova torbana 4 cm (nisam našao od 3 cm a bilo bi bolje) 110 dinara. Zatim kupim dva metra termo bužir creva 180 dinara. sve ukupno negde oko 1500 do 1600 dinara bez farbe imao sam nešto farbe.
Što je najvažnije nema varenja izbušio sam po 4 rupe na svaku cev po dve sa svake strane čepove sam zalio moment fixom i postavio na svaki kraj da budem siguran da se neće vaditi a pre toga sam stavio po 20 cm termo bužira na svaki kraj cevi da nebi udarao metal o metal.
Dvojica mogu za 1600 dinara da naprave po dva nosača za svoja kola što mu dođe po oko 800 dinara.I tvrdim da su enormno jaki i sigurn najpouzdaniji.Jedini problem koji mi se javlja je da preko 80 km na sat malo huči i pišti moraću to da ispita i da vidim šta je po sredi.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 15:29 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Brate izvini,a sta ti toliko tesko teras pa ce ti od 2000 da se polome???
Ja sam bas gledao te od 2000 da uznem.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 15:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
nebi bilo lose da ih ofarbas,ili da si to radio od pocinkovane kutije. :postovanje:

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 15:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2012 21:45
Postovi: 1067
Lokacija: Ruma
Ime: Milan
Opel: Kadett 1.8 8v
Garaza: pogledaj
Nek neko od admina prabaci ovu temu u How to ... Ove srafove zameni sa mesinganim da ti ne rdjaju :ots:

_________________
" Najvaznije je stalno postavljati pitanja ! " Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 15:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Ok nek neko prebaci ovu temu
Prvo ti nosači od 2000 dinara (ima ih jedan poznanik ) obično za godinu dana na kolima počnu da se ljušte neka loša plastika nisam siguran a verujmi sve više od 20kg na relaciji dužoj od sat ipo vožnje doći će do krivljenja

Cevi nisu pocinkovane več obična gvožđurija a takva im je i cena i da farbao sam ih u crno sa dosta dobrom farbom

Šrafovi torbani navodno su ne rđajući

Ovako za 1600 kolko je mene koštalo nek služi šar godina i ja sam zadovoljan al nema tu šta skineš prefarbaš eventualno promeniš šrafove i to je to
a za dvojicu po 800 dinara bi ih koštalo ma idi lepote :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 16:09 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Goja je napisao:
Ok nek neko prebaci ovu temu
Prvo ti nosači od 2000 dinara (ima ih jedan poznanik ) obično za godinu dana na kolima počnu da se ljušte neka loša plastika nisam siguran a verujmi sve više od 20kg na relaciji dužoj od sat ipo vožnje doći će do krivljenja

Cevi nisu pocinkovane več obična gvožđurija a takva im je i cena i da farbao sam ih u crno sa dosta dobrom farbom

Šrafovi torbani navodno su ne rđajući

Ovako za 1600 kolko je mene koštalo nek služi šar godina i ja sam zadovoljan al nema tu šta skineš prefarbaš eventualno promeniš šrafove i to je to
a za dvojicu po 800 dinara bi ih koštalo ma idi lepote :)

Ako je tako napravi meni jedan i posalji :D

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 18:04 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
Meni izgleda sasvim OK, odlična ideja, posebno ako teraš nesto teže. Kupovni jesu lepši, ali su dosta slabiji od ovoga. Ja sam na Lanosu imao neke italijanske kupljene u metrou. Izdržali su dosta mada im je plastika ispucala posle par godina i izbacili su rdju na čepovima. Bili su blago koveksni pa kad bi se opteretili onda bi se ispravljali. Jednom sam ih opteretio oko 50 kg i bilo je z..., ali je izdržalo.
Što se tiče hučanja i pištanja to je normalno, javlja se zbog strujanja vazduha oko cevi, javljalo bi ti se i na onima od 10 hiljada.

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 21:02 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Trajche upravu si,ali majketi ako ti teras skoro svakog dana po 50kg neces sjebati nosace nego auto :D mislim realno :D
Razmisljam one sto imaju kljuc da uzmem 2000 + koji dinar gore dole, za lakse skidanje,upravo zbog tog hucanja,kad ti treba samo stavis gore i vozi misko :D

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 21:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Nosači sa ključem za lakše skidanje su od 6000 dinara pa naviše bar ja nisam našao jeftinije.Vidi kolko para tolko muzike uvek bilo al tvrdim da od ovih nosača što sam ja napravio nema jačih.Meni ti nosači posluže nekoliko puta godišnje al završemi posao i nemoram da razmišljam dal će se iskrive dali će plastika da počne da se ljušti i td.Veoma jednostavno mogu da se naprave nekoštaju skoro ništa a nameštanje pa treba desetak minuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 21:20 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Ma to stoji,ali koriscenje 5 puta godisnje mislim da nece mnogo da im steti,ne znam kakve si ti gledao,ja sam u Nisu na buvljaku nove nasao sa 2300 koliko se secam.
Cemu ovo na krajevima sipki,kao neka guma,sta je to,gde ima to da se kupi?

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 21:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Pazi sa ključem sam napisao takve nema za manje od 6000 din ako si ti takve našao za 2300 kupi odma mnogo su komfornije lako se skidaju.
To na kraju je guma to jest termo bužir to ti je crevo od gume koje se skuplja prilikom zagrevanja viđao si to kod autoelektričara umesto izolir trake samo je ovo crevo većeg profila mogao sam i da plastificiram cevi al ovo mi je bilo lakše i jeftinije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 21:50 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
Mixajlo, što se tiče hučanja i brujanja, to nije ništa strašno, navikneš se na to, nije da baš nešto smeta (barem meni nije), čak šta više zvučalo je kao da imam turbinu na lanosu :ludilo2:
Ja sam kupio krovne nosače da bih stavio nosač za bajs, za druge stvari mi nije ni trebao nešto posebno. Tako da ako ti ne trebaju nešto preterano, ne bacaj pare, kupi kad ti bude trebalo.

Goja, sve pohvale za izradu :aplauz: . Plastifikacija bi mu baš lepo legla, ili možda da si ovaj bužir navuk'o na celu cev (jeftinija varijanta), ali to je više stvar estetike. :wink:

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 22:05 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Pa gledam sad ovo,pa sto kaze i Goja 10 min sklapanja/rasklapanja nije mnogo,samo ove polu selne moram da pitam da li imaju po gvozdjarama,sastavicu 110 cm da bude ili 108 videcu a buzir ovaj ako nadjem navukao bi na celu cev,sto kaze trajche lepse bi izgledalo.800 din i nije nesto preterano taman da uzmem i one vetrobrane u spider auto.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 22:57 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
Samo da se premaže zaštitnom bojom pre navlačenja bužira, jer voda kad tad nađe put pa istera rđu- I to je to, trajno rešenje za male pare. 110 cm su standardne dimenzije, ali opet stvar estetike. Meni se jedino ne sviđa kad stave previše dugačke cevi pa štrči sa strane, oči da istera nekom. :wink:

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 07 Jun 2013 23:24 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
xaxaxaxa :D polako,ne berem pare na drvo :D te obrvice,vetrobrani,nosaci, :D sve to kosta,jedno po jedno,mada ja bih voleo kad bi to odmah moglo :D
Samo mi nije jasno gde da trazim taj buzir :D?

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 00:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
U radnjama koje prodaju elektricne komponente.
Navuce, zagrejes upaljacem, on se skupi i gotovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 06:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Termo bužir nisam navukao ceo na cevi komplet najviše zbog rđe.Kad ga navučeš ,ćao gotovo šta je ispod nemaš pojma ovako stoji na krajevima i uvek vidiš dal se hegde pojavila rđa ili nije drugo prilikom pranja kola lakše je sinđerom skinuti mušiče sa cevke nego sa gume guma malo otvdne pobeli i ona vremenom,ali je korisna jer se neguli metal o metal.Termo bužir može da se navuče i greje upaljačem ali je to onako malo teže i ne precizno mnogo je bolje ako imate fen za skidanje farbe čas posla se oblikuje.Ja sam cevi premazao zaštitnom bojom pa tek onda crnom bojom za metal.Kad se pojavi spolja neka rđa malo struneš i zafarbaš.Ranije na prethodnim opelima sam nalazio neke kovače pa su mi oni pravili cevi i umesto čepova sa strane su varili završetke a tero sam ih da sipam staro ulje u cev to je kažu dobra zaštita al ne znam kad nešto košta 800 dinara ili 1000 dinara dal će da traje ovoliko ili onoliko ne znam....
Što se hučanja tiće moram da priznam da sam iznenađen jer na sim opelima (opel suza karavan,vektra karavam,astra karavan) svuda sam imao tri cevke i nikad nije bilo hučanja kod zafire je to izgleda problem zakrivljenog krova.
I treba voditi računa da je razmak između šina (skija) na zafiri različit na početku 97.5 sredina 94.5 i na kraju 93.5 cm ako pravite dva nosača onda je najbolje da se predvidi širina od 94.5.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 09:24 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Ok,ja bih pravio 2 nosaca,jer koliko vidim kod tebe ovo nije ravno :D,mislim da ovaj u sredini strci iznad ova 2 tako da na primer kada bi terao neke sipke,datakao bi 2 nosaca ali 3 nikako.Mozda se lose vidi na slikama,a to za rdju,pa kad si vec premazao zastitnom bojom,pa tek crnom,onda o kakvoj rdji je rec,ja ako pravim to ,stavicu buzir(ako nadjem negde) na celu cev,plus cu uvuci unutar cevi sa strane i staviti cepove,mislim da je tako bolje.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 09:34 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Da Mihajlo upravu si štrče cevi prosto tako je krov na Zafiri verovatno da je ova moja treća višak al ja to po inerciji na svim do sad opelima sam radio sa tri cevi i sve su bile ravne a zasto tri cevi pa iz dva razloga prvi je težina tereta se ravnomerno raspodeli a drugi kad mi se desi da imam previše nekih torbi imao sam jedan sunđer stavim na krov ispod cevi pa odozgo stavim torbe na sundker a imam dva polja koja sprečavaju da torbe lete levo desno a naravno sve lepo uvežem i to se pokazalo kao super.Bužir nemožeš da staviš unutar cevi on prosto reaguje na toplotu tako što se skuplja oko nekog metala ili žice a nema ni potrebe dovoljno je detaljno ofarbati cevi osnovnom bojom i posle nekom kvalitetnom bojom za metal.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 09:48 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Gojo razumem te, a sta mislis kada bi ih malo skupio???npr da ove cevi sa krajeva povuces malo blize prema ovoj u sredini,pa mi bozda i ravnije ispalo.
Nisi me razumeo,ne da stavljam kroz celu cev,nego samo na pocetak da se presavije 1 cm,da se ubaci unutra sa jedne i druge strane,i da se stave cepovi.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 10:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Mihajlo97 je napisao:
Gojo razumem te, a sta mislis kada bi ih malo skupio???npr da ove cevi sa krajeva povuces malo blize prema ovoj u sredini,pa mi bozda i ravnije ispalo.
Nisi me razumeo,ne da stavljam kroz celu cev,nego samo na pocetak da se presavije 1 cm,da se ubaci unutra sa jedne i druge strane,i da se stave cepovi.


Aha pa ne znam mislim da ne dobijaš ništa samo će čepovi loše da stoje a oni su važni da stoje besprekorno ja sam malo ulio moment fix lepka pa onda stavio čepove onako polako kuckao čekićem dok nisu ušli i lepo leglii to je majka mara tu niti voda može da uđe niti šta drugo.E sad kad staviš čepove možda neka veća termo božir traka crevo da se stavi preko čepova ne znam ako ti je do estetike ali što se cevi tiče iznutra puna kapa zaliti moment fiksom

Što se tiče skupljanja cevi da verovatno si upravu pokušaću malo da ih skupim mada ova prva do šoferke teško da može mnogo nazad jer sam kreten usekao cevi na 104 cm i ti je malo idi ti na 108 cm mislim da je 110 isuviše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ople Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 12:17 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Planirao sam ili 106 ili 108cm videcu, Planiram da stavim 2,jer meni treba za sipke neke,i mozda neke kutije,tako da cu sigurno 2 da stavim,jer su i 2 standarne.
Pozz

MODERATORI PREBACITE TEMU U HOW TO,ISPRAVITE NASLOV TEME.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira krovni nosači
PostPoslato: 08 Jun 2013 23:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2012 15:38
Postovi: 175
Lokacija: Nis
Ime: Sasa
Opel: Vectra B 2.0 cdx
Garaza: pogledaj
Meni je jedan lik obecao polovne krovne nosace za vectru(zafiru), po ceni od 35-40 eura. Ako me ispali sigurno cu ove napraviti jer su definitivno mnogo jaci i lepsi od onih jeftinih sa auto-pijace.
:respekt:

_________________
<Ko razume, shvatiće!>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira krovni nosači
PostPoslato: 09 Jun 2013 10:08 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Ma to ti je mnogo,napravi ovo,i trajace ti,za 40e ima da napravis 5 ovakvih nosaca :D

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira krovni nosači
PostPoslato: 09 Jun 2013 10:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2013 18:59
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira
Garaza: pogledaj
Skinuo sam jedan nosač sad umesto tri imam dva prvo nije baš čučnuo treći zbog zakrivljenog krova to jest skija na krovu a drugo mislio sam da će hućanje vetra biti manje ili da ga neće ni biti kao što sam navikao na astri ali ništa hučanje je ostalo.
Pa reko kad sam već skinuo da opalim par snimaka šipke.Svako ko krene u pravljenje ovakvih nosača mora da bude precizan a sve drugo je luk i voda.
Naravno sve to može i lepše i baš bi me zanimalo kad bi neki član u domaćoj radinosti napravio neke druge nosače možda ima jošzanimljiv rešenja.
pozzz

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs