Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 14:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4689 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 188  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Avg 2015 10:43 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Pozdrav, odlucio sam da kupim Astru G, ali ne mogu da se odlucim za motor. Da li ima neki na koji bi trebalo da obratim paznju kao losiji ili je sve stvar ukusa i potrebe. Licno vise volim benzinca jer sam navikao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte
PostPoslato: 19 Avg 2015 16:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
[quote="zrnkemiki"]Pa to je to. Spona stabilizatora. :)

Mislio sam na krajeve spona letve volana ili kako vec, ne na stabilizatore :D


Ajde da pokusam da pomognem, licno bih se odlucio za 1.8 16v, ne zato sto ga ja imam nego zato sto stvarno mislim da je to najbolji benzinac...
1.2 i 1.4 bih svakako izbegavao, jer su ipak slabi za astrinu tezinu, imao sam nekad 1.4 16v i nije to to...nije bas toliko slab kao sto neki misle ali nije nista posebno...1.6 16v sam takodje imao, ima sasvim dovoljno snage za normalnu voznju i preticanje, ali poznat je po tome da trosi malo vise ulje ako ti to nije problem...1.6 8v kazu da je mozda i najbolji izbor jer ne trosi ulje i dobro su se pokazali ali ima malo manje snage...po meni je 1.8 16v 125ks (z18xe) pravi izbor, ima sasvim dovoljno snage cak i kada je pun auto dobar je za preticanje a i sam motor je dobar, ne trosi ulje...ima i stariji tip 1.8 16v od 116ks (x18xe)...
Naravno ima i jacih, 2.0 16v 136 ks, 2.0T 192ks, 2.2 16v...ali smatram da ti ne treba jace od 1.8 16v za normalnu voznju...
Nadam se da sam pomogao malo u izboru :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Avg 2015 17:38 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Hvala na savetu, ja sam licno mislio neki 1.6. A kakvo je stanje sa dizelima ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Avg 2015 17:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Dizelase nikad nisam voleo...1.7 dti je dobar izbor (isuzu) kod njih obrati paznju na posudu za antifriz hoce da pomesaju ulje i vodu, i naravno turbina u kakvom je stanju...nije veliki potrosac :)
Ali za preticanje i startnost ipak benzinac...taj 1.6 16v je po meni skroz ok, imao sam ga skoro dve god, redovno ga terao u blokadu i pokazao se odlicno, ostar je, dovoljno snage za preticanje, nikad me nije ostavio na putu, radio kao sat, ali znao je da potrosi malo vise ulja...bio sam kod raznih majstora i svi su ga pregledali i rekli da je motor savrsen bio, ali ipak trosio ulje...konkretno kod mene skoro litar na 2500-3000km zavisi kako ga vozis...
Ali meni to nije predstavljalo nikakav problem, dolijem na 3000km i teram dalje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Avg 2015 19:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Ti si jos dobar, meni je voleo da popije i po 500-600g na 1000km :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Avg 2015 19:25 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1826
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Isto :) Stefane, na koliko kilometara si ti imao takvu potrošnju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Avg 2015 21:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
I jos jedno pitanje, slabo se razumem u teoriju, imam nedoumicu. Da li se astra pravila kao limuzina( mislim na verziju sa gepekom,4 vrata ) 2007godine, nasao sam na oglasima jedan dobar 1.6 twinport ali mi kazu da to ne moze biti to godiste.


Poslednji put menjao Shtex dana 19 Avg 2015 21:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte
PostPoslato: 19 Avg 2015 21:16 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
zrnkemiki je napisao:
srlem je napisao:
Sad mi je malo lakše, hvala na sugestiji, ali mene buni što ovo osećam samo na volanu, nigde ništa drugo ne lupa kao kad ti trap nije u redu.
Kažem opet, krajevi spona i letva su u redu, a to je jedino direktno spojeno sa volanom.


Najbolji simptom za stabilizatore da su dobili lifta, je kada prelazis preko manjih konstantnih neravnina cuje se lupkanje i osecas na volanu kao blago lupkanje.




Kažem opet, bio sam u servisu, majstor se baš potrudio, prvo je išao na probnu vožnju po lošijem putu, a onda u radionicu na dizalicu da ga detaljno pregleda. Apsolutno nema milimetar lufta ni u krajevima spona ni u stabilizatorima, ni u lagerima točkova, ni u amortizerima, nigde a mali luft i to tak-tak lupkanje i dalje postoji, mada to nije mnogo, ali oseća se toliko da baš nervira u vožnji.
Gledao je i spoj kardana volana sa letvom, sve je u redu. Ostaje jedino u gornjem delu oko mehanizma za štelovanje položaja volana, ali to mi se ne rastura. Vidim da tu baš ima nekih raznih zeznutih sklopova i poluga.
Bilo kako bilo, evo, ja krećem za par sati na more sa ovim lupkanjem pa kako bude. :krsti:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Avg 2015 22:16 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Shtex: Te i jesu twinport, ja bih ti savetovao da zaobidjes twinport motore zbog usisne grane koja je skupa a leptiri crkavaju. Takodje Astre posle 2004 godine su Astre Classic i kvalitet tih automobila je nizi kao i sama oprema. Ako ces vec da kupujes auto 2007 godiste uzmi Astru H, i onako je razlika u ceni Classic i Astra H mala. Iz palete motora ja bih izabrao 1.8 ako vec volis benzince. Jeftin za odrzavanje i jedino sto moze da ti crkne je ECU i Bobina, ali bukvalno :) Inace Z18XE sa F17CR menjacem na otvorenom putu trosi kao dizel jer vec na 60 trazi petu, za autoput zakaci cisternu za auto i odvrni muziku jer ce da srce kao lud i da se dernja petom na 120 i preko 3500rpm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 00:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
bobale je napisao:
Isto :) Stefane, na koliko kilometara si ti imao takvu potrošnju?


Kako mislis na koliko kilometara?Napisao sam, otprilike za predjenih 2500-3000km zavisi kako kad, znaci spusti se od max pa skoro do min a to je skoro litar...tako da ja sam dolivao skoro litar na 2500-3000km, zavisi verovatno i kako se vozi...ja sam redovno terao u blokadu i verovatno trosi tad malo vise ulja...
Uglavnom ti motori su takvi hoce da trose malo vise, ali po meni nisu uopste losi motori, po meni je to bas pouzdan motor i lepo me je sluzio a znao je i da povuce solidno :) 1.4 16v vec ne bih...ima razlike...
1.8 16v je po mnogima najbolji izbor, uostalom ja ga imam i prezadovoljan sam...
Misko ne znam na kakvu buku mislis jeste da mu fali 6-ta brzina ali konkretno moja astra uopste nije bucna na vecim obrtajima...120 na sat okruglo 3500rpm i uopste nema nikakve buke, eee do skoro mi je buku pravio spaner pk kaisa, i stvarno je na tim obrtajima bio malo bucan, ali sad kad sam to zamenio uopste ga ne cujem, skroz drugi zvuk motora :D
A sto se potrosnje tice kada sam isao autoputem pretezno 140kmh nije prebacio 7l na 100...nzm kako ali toliko je bilo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 02:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Po ovim savetima ispade da ne valja ni jedan. Ja nasao u Ns za 3000e, 1.6 twinport sa ok opremom 2007. I sa nerealnih 78000km

A nije,mi jasan taj prenos 120 na 3500, pa ja sam sa Golfom dvojkom na tim obrtajima vozio 160kmh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 02:56 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1826
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
djile je napisao:
Kako mislis na koliko kilometara?


Koliko km je imao na satu u trenutku kad je toliko trošio ulja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 11:24 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Meni je trosio od 0km do 124.000km kad sam ga prodao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 11:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Shtex je napisao:
Po ovim savetima ispade da ne valja ni jedan. Ja nasao u Ns za 3000e, 1.6 twinport sa ok opremom 2007. I sa nerealnih 78000km

A nije,mi jasan taj prenos 120 na 3500, pa ja sam sa Golfom dvojkom na tim obrtajima vozio 160kmh.

Zasto mislis da je 78000km nerealna? PA vecina koje su kupljene kod nas su presle neku razumnu kilometrazu, nisu kao ove iz uvoza, jedino mi je cena od 3000 nerealna pa bolje da sumnjas nesto zbog toga a ne zbog km. Sto se tice toga koji motor (a to svi vole da pitaju kad uzimaju polovnjak) svaki savet po meni vredi ako kupujes nov auto. Sta ti vredi savet za bilo koji polovan koji je presao 200000 i vise km (ili se ne zna koliko je presao) kad niti znas istorijat odrzavanja niti mozes da predvidis sta ce sledece biti za ulaganje. Svaki ima neke karakteristicne kvarove, zavisi koliko si spreman da das para za auto i koliko si ostavio sa strane za popravke polovnog auta. Ako nadjes neki sa malom km i od proverenog vlasnika, sasvim je nebitno koji je motor ako zelis da te sluzi dobro bar par godina bez vecih ulaganja. Ako trazis za malo para nesto dobro , to neces naci i onda je samo pitanje srece da ubodes dobar primerak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 12:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
bobale je napisao:
djile je napisao:
Kako mislis na koliko kilometara?


Koliko km je imao na satu u trenutku kad je toliko trošio ulja?


Meni je imao na satu oko 210000 kada sam ga uzeo sa 1.4 16v motorom, pa sam za kratko vreme ubacio taj 1.6 16v koji je stvarno bio extra motor ali je trosio...ne znam koliko je km imao taj 1.6...na toj astri je pisalo na satu oko 170000ako se secam dobro...mada sto kaze moj imenjak Stefan njemu je kao nova trosila ulje...jednostavno takvi su ti motori :)

A sto se tice prenosa, tako je kako je...ide u obrtaje na auto putu, kazem moja astra sad uopste nije bucna, ali ide u obrtaje...s druge strane taj kratak menjac je odlican za preticanje :) Preteknem nekog za cas...
A ja msm da ti je isto i sa tom 1.6 astrom sto se tice obrtaja :D Moja predhodna je bila ista po obrtajima...pojma nemam koji menjac je imala ali je bila ista po obrtajima kao i ova 1.8 :)
I moj savet je da izbegnes te ``nove`` twin port astre...nadji neku 2003 sa dobrom opremom dobro ocuvanu...1.6 16v i uzivaj...jedino sto ces morati od zamene do zamene da das koji dinar vise za dolivanje ulja sto po meni nije uopste strasno :) Ili ako zelis malu potrosnju i da ne ide u obrtaje mnogo a ne treba ti auto sa previse snage onda 1.7 dti isuzu...

I slazem se sa Perom, svaki motor ima karakteristicne kvarove, mane i prednosti...pa sam izaberi sta zelis :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 13:12 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1826
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Day Walker je napisao:
Meni je trosio od 0km do 124.000km kad sam ga prodao :)

Au, od početka toliko trošio... :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 16:35 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Da, da, a i pise u uputstvu da je to normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 21:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Shtex je napisao:
A kakvo je stanje sa dizelima ?


Pozdrav drugar. Sto se tice izbora, sve zavisi od tvoje potrebe, nego voli benzinca samo i vek i amin, neko samo dizela, nego stavlja plin, i taj fazon, svako svoju 'filozofiju zivota' ima i protiv toga se ne moze. Ako neko kaze 1.6 16v zakon, neko ce da odgovori tipa 'meni je brate 1.2 16v odlican' i onda krece bespotrebna rasprava, tako da je to licno samo do tebe koji izbor hoces, da li benzin ili dizel, pa da li jaci benzin ili dizel. :) Sve ima prednosti i mana u zivotu, nista nije savrseno, niti ce da bude sto se kaze... ;)

E sad, sto se tice motora, zavisi prvenstveno od tebe. Ako planiras da 'pojis' benzinca sa realnih 10L (necu da kazem ispod toga, jer 'nije realno'), znaci racunaj 10L gradske voznje i ako to kome odgovara, onda benzinac, neke da kazes 'skupe' kvarove nemas, ciscenje usisa, izduva, bobina, svecice, servisi u principu i to je to, da kazes 'nista posebno' :)

Sto se tice snage sad za benzinca, poslusaj savete ovde onih koji voze benzince i to, po prici sam 'cuo' da su 1.2 i 1.4 slabi za Astru i njihovu tezinu, da je 1.6 neka mera, tako da probaj 1.6 da uzimas u obzir ako se odlucis za benzinca, posto je to neka optimalna mera sto se kaze da povuce kad treba i da ima koliko toliko 'benzinsku umerenu potrosnju' :)

E sad sto se tice dizela, cuces svake price za njih u fazonu 'ne moj' i taj fazon, ali ipak sam se odlucio za dizel prvenstveno zbog potrosnje. :) Sto se tice odrzavanja i to, imas mnogo vise 'filozofije' oko njih i skupljih delova koji mogu da ti izvuku pare iz dzepa, ali u principu moze da te zadesi da dok je auto kod tebe ne pipnes nista sem redovnog servisa, a moze da te zadesi i neki primerak da menjas sve redom...Kako te pogleda onaj odozgo...

U principu oko njih obratiti paznju na turbinu, da li balavi ili ne, mali luft neki je zanemarljiv, ali ne nesto sad extremno, onda kompjuter Bosch pumpe, hladni lemovi i taj fazon...

Sto se tice palete, imas 1.7DTi, poznatiji kao Isuzu koji pravi istoimena fabrika u Japanu, nije Opelov motor i pokazao se kao izuzetno pouzdan uz redovno odrzavanje i slicno i moze da prevali 400.000-500.000 i vise...I sam imam taj motor tako da ti iz iskustva neke stvari za ovih 6 godina koliko je kod mene mogu reci sto se kaze iz prve ruke...Znaci za 1.7DTi ako ga budes uzimao u obzir, obrati paznju na posudu za antifriz, ne sme da bude crna, zelena, zamascena i slicno, niti bilo kakvi tragovi ulja i slicno. U principu to sto mesa ulje i antifriz ti odu gumice na caurama koje se nalaze u glavi i kad one stradaju u 'vodovima' gde prolazi antifriz prodje ulje, jer gumice stradaju i onda se pomesa ulje i antifriz....Da kazes 'nije neki skup kvar', ali opet, uz to se obicno nakalemi sa strane dosta toga i to ispadne ozbiljna cifra.
Onda turbinu prekontrolisi, obicno 1.7 nema taj problem sa turbinom i to, veca verovatnoca je da zeza protokomer i elektromagnetni ventil turbine, ali u principu je sve to 'sitno'.

Nema toliko 'dranja' kao benzinac na tih 120km/h, jer on ide 3500 obrtaja recimo i dosta je visoko. 120km/h kod 1.7 ti je nesto ispod 3000 obrtaja, 80km/h je 1800 obrtaja, 180 skoro kad sam isao je nesto malo iznad 4000 obrtaja i tako...

Sto se tice snage i to, tera se pomalo 'benzinski', jer je ispod 1800 obrtaja (~2000) lenj, i ne ocekuj da na 1400,1500 ako mu potopis gas da ce on nesto da te povuce, ali zato kad dodje do 1800 obrtaja gde mu turbina sve do 3000 obrtaja radi maksimalnim 'tempom', e onda ces osetiti kako te 'lepi' za sediste i tad bas povuce i onda se oseti i te kako...Do tih 1800 obrtaja je lenj i zato kazem da trazi malo da se 'vozi benzinski' i onda za svojih 55KW i 75 Konja vuce vrlo dobro s' obzirom da je Astra 1200 i kusur kila i to, u odnosu snage koja nije preterano velika u poredjenju sa benzincima recimo, ali je pravilno rasporedjena eto tako da se izrazim i vuce odlicno za svoju snagu. :)

Dupla bregasta, 16 ventila, 4 ventila po cilindru. Pokrece ih zupcasti kajis, ne lanac.

Potrosnja po gradu do 6L, jedino bas ako se gazi nesto ili to, eventualno 6.5L, mada retko, da ne kazem da gotovo nema sanse, do 6L i moze i ispod. Meni je po gradu bila 5.8L najniza koju sam spustio. :) Na otvorenom do 4L na 120km/h, na 80km/h petom na priblizno 1800 obrtaja trosi oko 2.6-2.7L

To ti nesto sto se tice 1.7 iz mog iskustva. Mogao bih da ti ispricam jos ovoliko teksta za njega, ali ako te nesto bude bas zanimalo, pitaj, pa ce da odgovorimo. Za sad me sluzi extra, vuce dobro za svoju snagu koja nije preterano velika, ali zato je potrosnja mizerno mala, i zadovoljava potrebe porodicnog zivota.

Sto se tice jacih dizela, imas 2.0DTi (74KW), imas i 2.2DTi (92KW) i svi su na svoj nacin dobri, e sad zavisi kome sta treba. Licno sto se nisam odlucio za 2.0 je to sto se vise cuje od 1.7 i bucnija je, zbog lanca kojeg ima, a ne kajisa koji ima 1.7, i to sto 16V kod 2.0 su rasporedjeni na jednoj bregastoj, tako da 1 bregasta vrti svih 16 ventila, za razliku od 1.7 gde 2 bregaste vrte 16 ventila, sto je po meni mnogo bolja opcija :)
Onda mnogo 'gora' mana je to sto 2.0DTi ima tu famoznu VP-44 Bosch pumpu koja je na losem glasu i maltene svako ko 2.0 vozi imao je 'bliski susret' sa njom, dok kod 1.7 recimo nije slucaj, jer je kod 1.7 Denso V5 pumpa, drugog tipa i nije na losem glasu kao sto je to kod 2.0.

Eto to je u mom slucaju presudilo, pa ti sad odluci za svoje potrebe sta ti odgovara, sta ne, ako jos nesto treba i to, tu smo.

Izvinjavam se na opsirnom postu, samo sam hteo da budem detaljan da covek ima uvid lepo u sve sto ga interesuje. :)

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Avg 2015 21:51 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 12 Jun 2012 21:19
Postovi: 199
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Ime: Petar
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Treba napomenuti da postoji i 1.7cdti koji je noviji dizel, ugradjivan od 2003. Common rail sistem, generalno nema neke poznatije boljke kao dti modeli, jedino su dizne osetljivije na lose gorivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 21 Avg 2015 01:41 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Hvala na savetima, nikad ne mozes naci auto koji se ne kvari i koji ne trosi gorivo. JA sam se malo zaleteo na ovog benzinca jer ako je tacan oglas auto je gotovo nov, al kad se presaberem malo oko potrosnje ipak je dizel tu majka. A realno 90 % Astri u Priboju je dizel. Sad ja imam budzet ogranicen, i gledam da uzmem sto noviji auto, nisam gledao motor samo godiste, stim da sa mojim parama mogu da nadjem benzinca 1.4 2008 godiste sa siromasnom opremom, a dizela 2004/2005 sa solidnom opreom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 24 Avg 2015 10:16 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Stigao sam u Grčku, imam Astru H 1.7 cdti.
Do sada sam tempomat koristio samo ponekad, jer ne vozim često auto putem. Sada je bila prilika da ga koristim malo više. Do pola puta mi je tempomat radio besprekorno, ali od pola puta počeo je čudno da se ponaša.

Naime, počeo je da odbija da se uključi. Pomislio sam prvo da su otišli kontakti na ručici, ali sam opet povremeno pokušavao da ga uključim. I kada sam već izgubio nadu da će da proradi, on je proradio normalno. Svi tasteri rade, bez naznake da nešto zapinje ili neće da se aktivira. Ali, opet posle izvesnog vremena je prestao da radi, to jest odbio da se uključi.
Moram da napomenem da kada se uključi, radi bez problema i ne gasi se sam. Kada prešaltujem brzinu ili prikočim, normalno je da se isključi i posle kada pokušam da ga ponovo aktiviram on neće. Ovo se dešava samo ponekad. Izvesno vreme se uključuje normalno a izvesno vreme opet neće uopšte.
Da kažem da je možda CIM modul, ali sve ostalo u autu radi besprekorno i nisam imao nikakvih problema sa bilo čim drugim od ostalih sistema. Tempomat sam naknadno sam ugradio i do sada je stvarno radio besprekorno svaki put i nikad mi se ovo nije dešavalo pre ovog puta.
Šta ovo može da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 24 Avg 2015 10:19 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Jel imas komande na volanu? Ako nemas ne mozes da budes siguran da nije CIM.

Kad ode CIM prvo strada leva strana. Idi kod Ljube, meni vec 2 god radi sve na prosloj Astri (tj. radilo je) i na ovoj evo par meseci vec sve radi otkako je namestio :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 24 Avg 2015 11:17 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Nemam komande na volanu iako imam Cosmo opremu :palica:
Ne znam kod kog Ljube treba da idem (ovde ima samo neki Jorgosi, Sakisi, i Dimitrosi :D ), ali ako se pojave još neki problemi i sa drugim komandama, onda ću morati definitivno da idem kod nekog ko to zna da opravi. Možda uzmem i drugi polovan CIM sa komandama na volanu pa zamenim sve u kompletu, ali otom - potom. Za sada ovo nije još ništa toliko alarmantno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 24 Avg 2015 11:21 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Polovan CIM mora biti posle 2010 ako mislis da nemas isti problem :)

A i na tom posle 2010 opet ce se desiti da ode sirena :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 24 Avg 2015 12:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Polovan cim modul ima svrhe samo ako je odjavljen s auta,a takav neces naci


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4689 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 188  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs