Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 15:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Vreme je da ofarbam plastike u boji auta.. Dakle sajtne,lajsne,brava,ona plastika na prednjem braniku,obrvice..

I sad dolazim kod jednog farbara on mi kaze cenu 100 eura,dodjem kod drugog on mi kaze 100 eura i plus ja da kupim farbu i lak..

Mislim se zar nije logicno da ljudi idu ispod realne vrednosti zbog ove krize a ne da je dupliraju..


Ovaj topic sam otvorio da bi pitao kolika je realna vrednost za taj rad?

P.S. Znam da mi je ovaj drugi pricao nesto kako ta plastika uopste ne treba da se farba,da ce to odma da krene da se ljusti,da on ne moze nista da mi garantuje itd..

Ne znam koliko je to istina?


Poslednji put menjao TheeyaN dana 27 Apr 2009 16:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 15:56 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
jedno je sigurno, kod tog drugog nemoj nikako da ides ;)

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 16:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Haha to sam i sam provalio :) Ma odma sam ja primetio da se njima to uopste ne radi,slazu mi tu neke face kao ovo hrapavo,treba puno da se smirgla,pa kao nije to bas pravi posao.. Zato lupili cenu pa ono,ako se upecam ok,ako ne opet ok..

To sam i ja tebi rekao Nezki u onoj temi kad si hteo da farbas farove,ima tako ljudi koji lupe cenu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 16:45 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Ja samo mogu da ti kazem da ce ti retko to uspeti uraditi a da se ne guli farba... Eno, pitaj Batu koliko je puta farbao svoje branike, bacali primer, nema sta nisu i opet se svaki put oljusti... Prava stvar bi bila kad bi mogao da prodas svoje branike nekom, pa kupis neke bilo koje druge koji su vec ofarbani i onda preko te boje napraviti pripremu i farbati, tako uradjeno nikad nece da se oljusti, a crne branike farbati, to je propast... :trtmilojka:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 17:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Ne farbam ja branike,nego plastike na autu. Sajtne,lajsne,plastike ISPOD branika..

Znam da je meni onaj Srbo Shiva automotive pricao kako treba da se farbaju branici od poliestera,da to valja rekao da se njemu zalili kao ljusti se,ali da je to samo zbog nestrucnog farbanja. Ima specijalno nesto kad se farba poliester,nije kao kad se farba ABS tj. fabricki branici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 17:27 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
nije ti puno rekao, ako zna da odradi :D
u principu, ako plastike nisu lomljene i ako nisu stavljani neki nastavci pa da mora git da se stavlja to sve moze da se odradi i da traje, ali zato i koooosta :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 18:23 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Ja imam broj od odličnog farbara ovde u Zemunu, radi sa Max Meyer farbom. Meni je radio kačket na Cliu, i evo posle skoro dve godine, nema nikakve razlike, nigde popucalo, izbledelo, boja identična karoseriji, a pran je i pod četkama i ovako :)

Jedino što mu treba malo više vremena, ali je po meni odličan. I nadam se da mu je i dalje isti broj :D

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 19:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa sta znam bre.. Ja sam iz Smedereva. Malo mi je glupo cak do Zemuna da idem zbog toga,ali cena od 100 eura mislim da je stvarno velika za tako nesto. Bre za 100 eura mozes komotno da nadjes majstora da ti ofarba prednji i zadnji branik,a ovi mi za ove gluposti traze toliko..

Do nekih 50-60 e mi deluje realno,znam da je Ikac bese platio 40e koliko se secam..

To van Smedereva cu ostaviti kao krajnju soluciju,samo sam hteo da pitam sta vi mislite koliko to vredi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 20:29 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Nije 100 evra mnogo, ako su i farbar i farba dobri...Ako nisu, i dinar je previše :dedica: :D

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 20:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa slazem se,da bude profi i ok,fora je sto su ova obojica bila ono.. Ovog drugog cesto pljuju,ali rekoh da pitam jer mi je usput,a ovog prvog neko pljuje neko kaze ok,znam da je onaj prvi poznat po tome sto masi boju :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 21:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
TheeyaN je napisao:
Pa sta znam bre.. Ja sam iz Smedereva. Malo mi je glupo cak do Zemuna da idem zbog toga,ali cena od 100 eura mislim da je stvarno velika za tako nesto. Bre za 100 eura mozes komotno da nadjes majstora da ti ofarba prednji i zadnji branik,a ovi mi za ove gluposti traze toliko..

Do nekih 50-60 e mi deluje realno,znam da je Ikac bese platio 40e koliko se secam..

To van Smedereva cu ostaviti kao krajnju soluciju,samo sam hteo da pitam sta vi mislite koliko to vredi..


nebih se reklo da si u pravu.

evo ja cu da ti napisem ukratko cenovnik spremanja i farbanja odredjenog dela

-krilo od 40 do 70e
-vrata od 50 do 70e
-hauba od 50 do 100e
-zadnja hauba ili zadnja vrata od 40 do 70e

raspon cena zavisi u kakvoj boji farbas (akril,sintetika,imitacija metalik boje i metalik boja),i kakva je priprema kao i kolika je povrsina dela u pitanju

farbanje plasticnih branika,pragova,spojelera i ostalih gluposti zahteva vise zajebavanja,pripremanja,nanosenje prajmera pa:

prednji i zadnji duboki branik ide od 80 pa do 150e (isto zavisi kolika je velicina)

u cene je uracunat materijal

naravno,ove cene vaze za ozbiljne majstore koji stoje iza svog rada

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 21:53 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
bas ovo sto je bozza napisao, s tim da su u BG-u malo bezobrazniji, pa farbanje haube ide do 120eura, branika do 100 eura, a krila i vrata oko 70eura...

Boki da se taj tvoj farbar ne zove mozda Darko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 21:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
Mislim da cena od 100e nije previsoka
Ako je majstor korektan i ako radi posao temeljno onda je to ta cifra
Veruj da tu ima posla samo tako
od gitovanja do nanosaenja 2-3 vrste spric gita pa prajmera
da nepominjem smirglanja
za 100 e si prosao super ako je farba nekog ok kvaliteta
E sad imas i onu pricu treba i zaraditi 100 e pa kako ko zaradi tako se i lako odvaja od para ali ako si resio da ti auto bude bum onda otvaraj tih 100e :cheers:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 27 Apr 2009 22:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Fora je u tome sto ova dvojica uopste nisu neka klasa farbara,obicni divljaci.

Pogledacu na jos 3 mesta ovih dana,i onda cu da donesem konacnu odluku.


Imam pitanje sto se boje tice,izgleda da je moj auto ceo farban,doduse u boji koja je veoma slicna originalnoj ali ne i ista.. Svetlija je malo i ima krupnije one perlice od fabricke,pa me zanima kako oni farbari prave tu boju,jer samo po ''gledanju'' ili ima tu neka sofistiranija oprema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 28 Apr 2009 15:36 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
calibrica je napisao:
Boki da se taj tvoj farbar ne zove mozda Darko?


Ne znam kako se zove, ali zovu ga Šerba, pošto mnogo pije šerbet :D

Theeyan: Nema šta majstor da maši boju, to mu prave u farbari kataloški :wink:

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 29 Apr 2009 10:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Nisam jos otisao da raspitam cene za ovo,ali kad sam vec usao da postavim pitanje :)

Koliko bi bilo ''tesko'' uraditi ovako nesto sam? To su male povrsine tako da nema sta mnogo da se sjebe. A ako bi odlucio sam da radim probu bi napravio sa onim prednjim plastikama ispred branika pa ako to ispadne ok onda bi nastavio dalje :)

Trebale bi mi smirgle,prvo neka krupnija za one neravnine,pa onda neka sitnija da to bude glatko.

Posle toga se cisti,pa se stavlja plastic primer

Posle toga ide onaj spric git

posle toga jedan sloj farbe

drugi sloj farbe

lak


Neka neko ispravi ako sam nesto pogresio :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 30 Apr 2009 00:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2007 00:44
Postovi: 70
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Fiat-Stilo 1.9JTD
TheeyaN je napisao:
Imam pitanje sto se boje tice,izgleda da je moj auto ceo farban,doduse u boji koja je veoma slicna originalnoj ali ne i ista.. Svetlija je malo i ima krupnije one perlice od fabricke,pa me zanima kako oni farbari prave tu boju,jer samo po ''gledanju'' ili ima tu neka sofistiranija oprema?



Iskoristicu priliku da u sto kracim crtama probam da odagnam zablude u vezi boja za kola.

Prvo sto treba da znate je to da prva ugradnja (fabricko farbanje) nema nikakvih dodirnih tacaka sa kupovnom
bojom u specijalizovanim prodavnicama. Sta hocu da kazem? Ako predpostavimo da je vase vozilo fabricki ofarbano bojom Spies Hecker-a to ne znaci da cete kupovinom iste u prodavnici dobiti istu nijansu. Boje (pigmenti) koje se koriste kod fabrickog farbanja i boje koje se proizvode za prodaju kroz mix-sistem u prodavnicama nemaju dodirnih tacaka jer se proizvode u razlicitim fabrikama.

Miksovanje neke nijanse zapravo predstavlja "oponasanje" iste prema nekom uzorku. Pogadjanje nijanse 100% postoji
samo u teoriji dok u praksi stvari izgledaju sasvim drugacije. Predpostavimo da ste u prodavnici dobili metalik boju za
vas auto koja je 100% ista kao i vasa na vozilu. Super...prvi korak je znaci resen...ali...da li je to i dovoljno?
Na vasu zalost a moju srecu, nije dovoljno da samo boja bude 100% pogodjena jer postoji jos veliki broj faktora koji ce uticati da nijansa ne bude (ne ostane) 100% pogodjena po farbanju vaseg ljubimca.
Nabrojacu samo neke od faktora:

- oprema (vrsta pistolja, dizna na istom)
- nastelovanost parametara na pistolju (lepeza, radni pritisak, kolicina materijala koja se pusta iz lonceta na diznu)
- razredjenost boje
- debljina premaza
- tehnika farbanja (udaljenost pistolja od povrsine, brzina kretanja ruke, umesnost slaganja prelaza - generalno gledano, ljudski faktor)
- koriscenje istovetnih materijala (razredjivaci, ucvrscivaci , bezbojni lakovi od istog proizvodjaca)
...itd.

...sta je pisac hteo ovim da vam kaze...i sami mozete da zakljucite da je mnogo stvari ukljuceno u uspesnost "operacije"
majstore molim te da se ne primecuje. Tu nastaje zacarani krug po kojem se vi vrtite od majstora do prodavca boje...majstor kuka na boju, prodavac na majstora i tako u vecnost.

Kako resiti problem?

Ako ste shvatili da je miksovanje boje ustvari "oponasanje" razumecete kad kazem da je farbanje sposobnost
izvodjenja opticke varke. lakirer je u stvari "umetnik" koji zna da boju koja u praksi nikada nije 100% ista, nanese tako
da vi kao posmatrac ne mozete da uocite razliku izmedju farbanog i neofrabanog dela. Da bi se to postiglo potrebno je veliko iskustvo znanje i ljubav...da ljubav...da covek voli ono sto radi. E upravo to izdvaja majstora od dundjera...to izdvaja farbanje za 200 eura od farbanja za 50 eura.
Sta ocekujete kada neki posao koji realno vredi 120-150 vi pogodite za 50-60 eura. Jel ocekujete da se taj posao odradi
sa kvalitetnim i skupim materijalom...da se odradi profesionalno gde ce se ispostovati svi gore navedeni elementi...oce li se odraditi sa ljubavlju? Sta mozete da ocekujete koliko ce sav taj "skupi" materijal trajati na vasem vozilu. Sva ova pitanja se svode na jedan odgovor "koliko para toliko i muzike" ili sto dundjeri kazu "a sta si ti ocekivao za te pare"

Ne pokusavajte da pronadjete prodavnicu gde ce te kupiti boju koja je 100% u tonalitetu vaseg auta vec platite majstora koji zna i losu nijansu da odrdi profi da se razlika ne uocava.

Sto se tice sofisticirane opreme, ona postoji i to u vidu spektro-fotometra. Njihova cena se krece od 4000-200.000 eura.
Ovi jeftiniji su neupotrebljivi jer im je preciznost kod metalik boja ocajna. Ovi skuplji su suvise skupi i ekonomski neisplativi jer ne pruzaju dovoljnu preciznost za tolike pare.

Mi u nasoj prodavnici posedujemo jedan TAKAV (jeftiniji) i sluzi nam samo da se pravimo vazni. Neke musterije prosto zele da veruju da im je boja pravljena uz pomoc NASA tehnologije. Okreni, prevrni i uvek se svodi na "dobro oko" i dugogodisnje iskustvo...bez toga, dzaba ti sofisticirane opreme i NASA tehnologije.

Sto se tice tvoje boje na kolima, ne lupaj dzaba glavu kakva je bila i kakva je sad jer da si ga vratio u fabriku na farbanje isto bi ti bilo, veruj mi, ako ne i gore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 30 Apr 2009 00:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Svaka čast :wow
Pogotovo ono "šta si ti očekivao za te pare" :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 30 Apr 2009 08:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Slazem se odlicno receno :)

Ali problem nastaje kada ''dundjer'' koji radi preko ku**a,na brzinu,u garazi,pitanje sa kakvim materijalom,i bez ikakve garancije hoce da naplati cenu za sto ti kazes profesionalnca koji radi sa ljubavlju.

Ako duboki branik kosta 80-120 eura,zar to nije mnogo teza zahtevnija povrsina za farbanje,nego ne znam,lajsna koja je dugacka 30-40 cm,i siroka 4-5.. Potpuno ravna.

U svakom slucaju razumeo sam u potpunosti sta ste hteli da kazete,zato sad ide jedan PM :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 18 Maj 2009 15:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Ja sam odneo plastike kod farbara.. Sve je lepo ofarbano,sa tim sam zadovoljan,ali problem je sto je boja tamnija nego na autu :(

Kada gledam cucnut deluje kao da je ta boja,ali kada ustanem i gledam odozgo deluje tamnije :(

Fora je sto se mnogoo sija jer je sveza farba i ko zna koliko laka ima na sebi pa me zanima posle koliko vremena treba to da se matira-polira?

I da pitam.. Da li ce ta boja vremenom da pobledi,kako bi bila slicnija sa onom? Takodje predpostavljam da ima i razlike jer je ono boja na limu,a ovo na plastici i to ''ispupcenoj'' plastici..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 18 Maj 2009 15:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2007 00:44
Postovi: 70
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Fiat-Stilo 1.9JTD
I sam si dao odgovore na postavljena pitanja.
Kod tamnih nijansi, razlika izmedju novog i starog
uvek je jako uocljiva. Vremenom ce se to malo ujednaciti koliko
treba bb laku da ispatinira. Ako zelis da ublazis razliku onda poliraj ostatak auta
a ne lajsne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 18 Maj 2009 15:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa da,definitivno cu ispolirati i ostatak auta,ali znam da sam negde slusao price kako treba posle nekog vremena izmatirati taj deo koji je sveze ofarban,i onda ispolirati ceo auto pa rekoh da pitam da li trebam da matiram (predpostavljam da se to radi za vodenom smirglom 1500-2000?)

ili pa samo da ispoliram ostatak auta?

A boja je bas zajebana ova moja :( Cudna neka crna,da ne kazem teget crna,kada je senka ili mrak onda je crna,a kada je svetlo,ili npr. kada se neka LED lampa uperi u farbu onda dobije tu teget nijansu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 20 Maj 2009 19:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2008 20:50
Postovi: 26
Lokacija: Beograd.
Ime: Milan
Opel: Astra g 1.7 dti
Pazi ja se spremam ovih dana sam da odradim sve plastike na astri, samo sto cu to izvesti sa drugarom sa kompresorom!! ako vec hoces da angazujes farbara, uzmi sam i skini delove, izuzev brava posto je to zesce zajebano, i odnesi mu on to ralno ne moze da ti naplati vise od 50e koliko kosta jedan deo, posto materijal kosta nesto vise od 2000din!! meni je ona klasicna siva boja koju nije tesko pogoditi, ne znam za tebe!! pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 20 Maj 2009 19:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:14
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Srdjan
Opel: Astra G 1.6 16V
Ma brate sta se EBES sa tim farbanjem.Kupi lepo na otpadu u boji i to je to.Ja sam bas danas zvao jedan otpad i cena jedne brave je 10E.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Farbanje plastika Astra G
PostPoslato: 20 Maj 2009 21:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Ma ja sam moje zavrsio,a brava se skida extra lagano..

Ja ovo pitam posle farbanja,da li je potrebno matirati te sveze farbane delove pa onda polirati ceo auto,ili pa odma da se polira ceo auto.. =)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs