Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 07 Nov 2010 19:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
ti simptomi koje ti imas su bas posledica elektromotora jer se desavalo da u jednu stranu ide normalno a u drugu mnogo lako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 07 Nov 2010 23:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
E baš lepo, prevedi mi tu tvoju dijagnozu u eur? :ludilo:

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 17 Nov 2010 14:49 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Imam Opel Merivu 1.6 16v, nov sam na ovom forumu pa eto misljenje iz mog ugla za dati model:
Kupljena je polovna i odmah se na pocetku primetilo neko lupkanje u upravljacu, znaci prosto nema modela i godista a da ne muci muku sa tim sistemom.
Kod majstora sam saznao da problem, bar kod mene, nije nista drugo do neki sferni zglobovi koji su razbili pa zato auto lupka preko neravnina. Mada, kako su auto ocrnili u Engleskoj, prosto me hvata panika sta ce biti sa volanom, upravljanjem i celim sistemom. :seci:

U sustini auto je dosta tezak za svoje gabarite tako da je motor kao sto su i mnogi rekli minimalac 1.6 - 74kw (postoji i neka osmoventilska varijanta). Volan je precizan, ne preterano sportski, po nekom mom misljenju sodine je konstrukcije podvozje i ima dobru antikorozivnu zastitu, zadnje vesanje je od Zafire, a koliko sam procitao negde prednje je mix nekoliko Opelovih vozila i nesto su pominjali Vectru C, da li za sistem upravljanja, bitno, Meriva ima i delove Vectre C.
Potrosnja je veca u odnosu na astru, ali tezina, visina i otpor vazduha cine svoje.

TNG planiram da ugradim, ali me prosto muci ovo sa upravljacem, zucastom letvom i ta njihova trosna mehanika, pa da ugradim plin i arcim pare za to ili da sredim prvo to lupkanje koje nije prisutno stalno, a ove sferne glave nisu ni skupe.

Pozdrav svima,
Pedja

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 07 Dec 2010 12:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2010 13:20
Postovi: 10
Lokacija: Banjaluka
Ime: Nebojsa
Opel: Opel Meriva 1.6 16 v
Ja imam identičnu merivu.

Takođe sam primjetio lupkanje na upravljaču koje se čuje i osjeti tek na lošem putu.

Otišao sam kod majstora i čovjek je u mom prisustvu skinuo zaštitnu plastiku ispod upavljača i zategao dva vijka. Lupanje je prestalo. To bi trebalo odmah riješiti jer se radi samo o labavim vijcima koje jednostavno treba zategnuti. Što se tiče volana, on je dobar ali je njegovo održavanje bezobrazno skupo. Senzor položaja volana 1.000,00 evra. Kontrolna jedinica 1.100,00 evra, a polovan dio ne možeš pronaći. Ako slučajno dođe do kvara isplati se čak ići i u Njemačku po taj dio. Misim da ga proizvodi Verhaus ili tako nekako. Treba paziti da se volan ne okreće u mjestu ni u kakvoj situaciji. Što se tiče Engleza tačno je da su ocrnili Merivu, čitao sam neke forume. Volan i kočnice su vitalni dijelovi automobila i morali bi biti najsigurniji i najdugotrajniji. Ja sam nedavno ponovo bio u servisu za neku sitnicu i došla je još jedna meriva sa kvarom na senzoru volana. Auto je 2006 g.p. Znači volan je riknuo za četiri godine upotrebe. Mislim da je servo kod merive najranjiviji do i da ga treba više čuvati. Strog voditi računa da je alternator ispravan i da je akumulator dobar. To su sve savjeti ljudi koji su meni popravili servo volan ( za 1.000 evra ). Što se tiče plina ja sam ugradio lovato sekvent i odličan je. Prešao sam za godinu dana 40.000 km bez kvara ili bilo kakvog problema. Potrošnja na otvorenom je od 7. do 8. litara plina. U gradu od 9 do 10. litara plina. Isplati se ko mngo vozi. Majstor koji mi je ugrađivao plin kaže da se na merivu mogu ugraditi i jeftiniji sistemi, odnosno da ne mora sekvent ali on preporučuje sekvant jer čuva motor i bezbjedniji je,a potrošnja je minimalna.
Druge stvari su kod merive veoma dobre. Ja do sada, osim tog nesretnog senzora volana nisam imao ni jedan kvar niti problem, a prešao sam preko 40.000 km za godinu dana (dnevno od 100 do 300 km). Meriva 1.6. 16v ima dobar motor, udobna je, ima dosta prostora, čuva kičmu i pogodna je za grad jer se lako može parkirati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 08 Dec 2010 19:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Nebojsa hvala vam na ovim informacijama, ovo ce da mi znaci svakako, provericu sa ovim vijcima, i sam sam se uverio da je tu nesto klimavo i da kao nije zategnuto u predelu iza pedala gasa, pa sam poceo da sumnjam u letvu i u taj, ako mogu tako da kazem, krst koji spaja volan i letvu. Ove sferne zglobove sam menjao, sada manje lupa, ali ipak i dalje na neravnom putu sa sitnim kamencicima prenosi vibracije i lupkanje na volan.

Mene interesuje samo kako se manifestuje taj defektni EPS i sta se, ne daj Boze, desi na automobilu, da li volan ide tesko, da li zateze ili brljavi u radu?
Da li je alternator i napon akomulatora direktno vezan za ovo cudo od elektricnog volana u smislu da moze da dodje do ostecenja istog, ako alternator ne puni ili je napon pao ispod normalnog?
Znam da su i kod Punta na forumima pominjali oni kojima je crko servo da ima ulogu upravo struja u akomulatoru.
Ovo sve kvari sliku inace vrlo solidnog automobila.

Za plina sam resio da se strpim i da stavim posle NG. Ne znam da li cu da pogresim ako odmah ne stavim, ali moja kilometraza nije bas tako velika. Do sada sam prelazio oko 25-30k km

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 05 Jan 2011 20:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2010 13:20
Postovi: 10
Lokacija: Banjaluka
Ime: Nebojsa
Opel: Opel Meriva 1.6 16 v
Kada dođe do kvara na EPS-u volan izgubi servo podršku i postaje veoma težak. U mjestu je veoma teško okretati volan bez servo podrške, mnogo teže nego kod auta koja imaju mehanički volan. Meni je servo otkazao na kružnom toku i prilično me iznenadio. Volan je otvrdnuo i prilično teško ga je bilo okretati u gradskoj gužvi. Parkiranje je veoma teško. Kvar na servo volanu može izazvati loš alternator ili loš (istrošen) regler, kao i loš akumulator. Te dijelove treba mijenjati odmah čim posumnjate da nešto nije u redu. Npr. ako vam se na niskim obrtajima i maloj brzini, kad se auto npr. zaustavlja, pali lampica baterije to je znak da najvjerovatnije regler treba mijenjati.Ovlašćeni serviseri su mi rekli da nekada računar isključi servo podršku ako je alternator u kvaru ili ako je regler u kvaru. Na tim dijelovima se ne smije štedjeti i treba staviti nove dijelove. Ne treba nasjedati na majstorske priče tipa preskače remen i slično. Ako se pali lampica baterije to je sigurno signal za kvar na alternatoru ili najčešće samo treba zamijeniti regler. Preporučujem BOSH, čini mi se da su originalni BOSH alternatori i regleri u Merivi. Ja sam poslije zamjene servo volana kupio nov akumulator i stavio nov regler. Poslije toga sve radi savršeno. Budite pažljivi sa tom strujom jer je direktno vezana za ESP. Ako je alternator slab ili ne radi volan tada crpi struju iz akumulatora pa ako je i akumulator slab eto problema. U principu, ostajem kod mišljenja da je volan kod merive izuzetno loše riješen s obzirom na težinu auta i da su klasične servo pumpe bolje. Taj dio je ključni i morao je biti napravljen kvalitetnije. Druge stvari su dobre i nemam primjedbi, ali ipak bolje je kupiti zafiru.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 26 Jan 2011 11:43 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Nebojsa ja do sada nemam takvih problema vezano za servo podrsku, otvorio sam temu za problem koji mene muci, o tome sam pisao i u pitanju su nastavci letve volana. Radim na tome da obezbedim originalni deo i nakon toga cu da vidim da li ce sve da bude ok. Danasnji automobili genaralno, nemaju trajnost, ali je pravo je cudo kako je taj deo kod Merive otkazivao na nekih 30-40 hiljade km.
Ako se secate mozete napisati naziv firme u Nemackoj koja se bavi reparacijom tih delova, ja sam nasao sajt Engleska je u pitanju i oni rade isti remont.

http://www.bba-reman.com/catalogue/DetailedProduct.aspx?DetailedProduct=884

Znaci nekog resenja ipak postoji, nije srecno, ali sta da se radi. Da sam ovo procitao nekad pre kupovine, verovatno bi ovaj auto zaobisao. Ovako se tesim da nekima strada turbina, brizgaljke, i milion toga sto kosta debelo. :banghead:

Mene interesuje samo da li na istom autu moze da se npr, ugradi klasican sistem sa servo pumpom i da to sljaka kao na Astri?

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 28 Jan 2011 15:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2010 13:20
Postovi: 10
Lokacija: Banjaluka
Ime: Nebojsa
Opel: Opel Meriva 1.6 16 v
Pozdrav svima,


Koliko znam proizvedeno je nekoliko serija merive sa mehaničkim volanom. To bi bilo najbolje rjesenje ali se vise ne proizvode mehanicki volani za merivu.
Za servo pumpu ne znam da li može.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 07 Maj 2011 09:51 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Maj 2010 07:38
Postovi: 53
Lokacija: Beograd
Ime: Lemi
Opel: Astra 1.6 8v
Garaza:
Jeste da budim temu ali na Astri je isto električni servo,ne vidim u čemu je tu razlika uopšte između Korse,Astre,Merive i Zafire?

_________________
"sve za ljubimce" petkurir.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 11 Maj 2011 17:03 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Pa ne razumem se bas koja je razlika, ali generalno mislim da ima razlike i da je kod Astre hidraulika sa elektro pumpom, a kod Korse i Merive je da kazem "obicna letva" potpomognuta elektro motorom koji je smesten ispod upravljaca. To onako laicki i koliko sam ja upoznat.
Kod Astre mislim da letva duze traje, jer je nenormalno koliko se ljudi koji voze Korsu ili Merivu zale. Rekao bih kod svih Opela da je to ahilova peta, ali kod ovih Korsi i Meriva je ubedljivo najgora.

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 31 Dec 2012 12:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2010 11:33
Postovi: 483
Lokacija: Pančevo
Ime: Milan Radović
Opel: Meriva 1.6 Z16XE
Garaza: pogledaj
Moze li neko da mi kaze koliko kosta tacno taj senzo, posto remont kod likova u Cacku kosta 90e.
Ja sam 2 puta za dve godine morao na vektri da remontujem letvu! Zato mi je te letve pun k, a meriva mi se jako svidja... ne lepotom, posto je nema, nego je funkcionalna.

_________________
Искуство је директно пропорционално количини уништене опреме


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 23 Maj 2013 20:51 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Mar 2013 18:01
Postovi: 24
Lokacija: BGD
Ime: Bane
Opel: Corsa C 1,2
Opel Meriva 1.7 CDTi 2005 99KS (74kW) moze li iskustva i da li uzeti ovaj auto na sta obratiti paznju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 24 Maj 2013 21:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Dec 2012 21:20
Postovi: 47
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dane
Opel: meriva 1.7 cdti
ja imam taj auto već pet meseci .zamenio saM alternator, potrošnja u gradu ide preko 7 litara auto je izuzetno stabilan na putu i dosta komotan.ja sam za sada zadovoljan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 01 Jun 2013 19:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Mar 2013 18:01
Postovi: 24
Lokacija: BGD
Ime: Bane
Opel: Corsa C 1,2
ajmo ljudi sta da gledam na sta da se fokusiram pri kupovini ovog auta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 01 Jun 2013 21:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2012 11:45
Postovi: 51
Lokacija: Temerin
Ime: Mitar
Opel: Astra H 1,6 xer
Gledaj kao i za svaki drugi auto. Limarija, mehanika, struja. Kažu volan zna da zeza, proguglaj malo, mada ne mora da znači. Plivajući zamajac deo kao kod svih, oće da ode i dizne od naše kvalitetne nafte. Mada opet kažem ne mora da znači.
Nije neka pomoć al sta da ti kazem a sto i sam ne znaš.
Послато са LT18i користећи Тапаток 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 02 Jun 2013 02:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Mar 2013 18:01
Postovi: 24
Lokacija: BGD
Ime: Bane
Opel: Corsa C 1,2
kako da znam za zamajac jel se cuje cudno ili kako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 02 Jun 2013 03:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Mar 2013 18:01
Postovi: 24
Lokacija: BGD
Ime: Bane
Opel: Corsa C 1,2
kako da znam za zamajac jel se cuje cudno ili kako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 02 Jun 2013 06:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2012 11:45
Postovi: 51
Lokacija: Temerin
Ime: Mitar
Opel: Astra H 1,6 xer
Koliko je meni poznato kada gasiš motor cuje se "metalno" lupanje i zatrese auto.

Послато са LT18i користећи Тапаток 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 02 Jun 2013 16:46 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Bas kao sto je zeleni napisao obrati paznju na;

1.Zamajac (prilikom stiskanja kvacila, hoce da menja rad motor ili se cuje buka tj, lupa)
2.Dizne prilikom prvog jutarnjeg startovanja, cuje se cekicanje u motoru kada se zagreje taj zvuk prestaje.
3.Prilikom startovanja motora, hoce da variraju obrtaji motora, probelm je u senzoru pritiska goriva na pumpi.
4. Letva volana zna da ima lufta.
5. Proveri da li vozilo poseduje carpass karticu sa kodovima, rezervni kluc paljenja itd.itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 02 Jun 2013 18:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
6. proveri da li gori lampica za elektricni servo, gledaj da kad ga budes probao sto vise motas volan
7. proveri rad prednjih brisaca, poluge umeju da se raspadnu pa svaki brisac tera svoje a popravka nije jeftina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 02 Jun 2013 22:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Mar 2013 18:01
Postovi: 24
Lokacija: BGD
Ime: Bane
Opel: Corsa C 1,2
hvala puno ovo mi znaci dosta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 03 Jun 2013 15:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Dec 2012 21:20
Postovi: 47
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dane
Opel: meriva 1.7 cdti
to čekićanje jutarnje se čuje kod mane kod prvog paljenja ,i isto se čuje i kad u vožnji dam jači gas.moželi to da se zaleči i sa čim.jedan majstor mi je rekao da je dobro za dizne povremeno u naftu sipati neku tečnost koju proizvodi wirth.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 03 Jun 2013 18:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Mar 2013 18:01
Postovi: 24
Lokacija: BGD
Ime: Bane
Opel: Corsa C 1,2
a 1,4 na metan kakvi su oni jel bolje to ili dizel sta mislite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 04 Jun 2013 15:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2010 11:33
Postovi: 483
Lokacija: Pančevo
Ime: Milan Radović
Opel: Meriva 1.6 Z16XE
Garaza: pogledaj
pedjolino83 je napisao:
Imam Opel Merivu 1.6 16v, nov sam na ovom forumu pa eto misljenje iz mog ugla za dati model:
Kupljena je polovna i odmah se na pocetku primetilo neko lupkanje u upravljacu, znaci prosto nema modela i godista a da ne muci muku sa tim sistemom.
Kod majstora sam saznao da problem, bar kod mene, nije nista drugo do neki sferni zglobovi koji su razbili pa zato auto lupka preko neravnina. Mada, kako su auto ocrnili u Engleskoj, prosto me hvata panika sta ce biti sa volanom, upravljanjem i celim sistemom. :seci:

U sustini auto je dosta tezak za svoje gabarite tako da je motor kao sto su i mnogi rekli minimalac 1.6 - 74kw (postoji i neka osmoventilska varijanta). Volan je precizan, ne preterano sportski, po nekom mom misljenju sodine je konstrukcije podvozje i ima dobru antikorozivnu zastitu, zadnje vesanje je od Zafire, a koliko sam procitao negde prednje je mix nekoliko Opelovih vozila i nesto su pominjali Vectru C, da li za sistem upravljanja, bitno, Meriva ima i delove Vectre C.
Potrosnja je veca u odnosu na astru, ali tezina, visina i otpor vazduha cine svoje.

TNG planiram da ugradim, ali me prosto muci ovo sa upravljacem, zucastom letvom i ta njihova trosna mehanika, pa da ugradim plin i arcim pare za to ili da sredim prvo to lupkanje koje nije prisutno stalno, a ove sferne glave nisu ni skupe.

Pozdrav svima,
Pedja

E, imam iiiiisti problem kao ti, lupka preko neravnina i oce kad se okrece levo desno (brzo) da lupka... sad ti meni kazi, kako se ta tvoja prica zavrsila... koliko para to bilo na kraju, sta si menjao.... samo neeeezno :D

_________________
Искуство је директно пропорционално количини уништене опреме


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: meriva A - iskustva, odrzavanje...
PostPoslato: 22 Jul 2015 21:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2015 19:05
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: Bozidar
Opel: Meriva
Pozdrav svima!

Potreban mi je savet u vezi sledeceg problema. Vozim Opel Merivu 1.7 CDTI 2003 g. i danas mi se desilo da se prilikom menjanja iz trece u drugu brzinu upalile ESP lampica i zuta lampica sa nacrtanim kljucem a auto je sam isao nekih 20-30 na sat i nije reagovao na davanje gasa. Odmah sam ugasio pa upalio auto i motor se ponasao kao da se nista nije dogodilo. Da li neko ima neku ideju sta bi moglo da bude?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs