Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Prednji i zadnji branici tuning
PostPoslato: 30 Maj 2012 21:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Maj 2012 20:10
Postovi: 4
Lokacija: Pljevlja
Ime: Neir
Opel: Corsa A 1.2 S
Htio bih da dosta poradim na svojoj korsi. Danas sam je odvezo do limara da radi rubove sajtne, pod koseve zastitu i farbanje. Pa me zanima da li mogu naci negdje bilo kakve ljepse branike zadnje i prednje za nju. Da podsjetim rijec je o corsi A 1.2 benzin 5 vrata.
imam neki link a ne bas takve al otprilike nesta slicno tome i do nekih 100 200 eura po braniku. Veliki pozdrav i hvala na pomoci.


http://www.tuning-in.eu/vyhledavani.htm ... 0corsa%20A


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prednji i zadnji branici tuning
PostPoslato: 30 Maj 2012 21:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011 14:08
Postovi: 2848
Lokacija: Novi Sad/Prijepolje
Ime: Slobodan
Opel: Corsa B X10XE, Alfa 147 1.9JTD, VW Buba 1200J.
Garaza: pogledaj
Nemoj druze stavljati ovog tipa niposto,narucices corsaju samo tako.

Nadji od GSI corse A pragove,prednji i zadnji branik,ofarbaj...njene opruge (mislim da su -20),stavi lepe felne 15ice,zatamni je malo i ende.

_________________
http://www.corsa-tigra.in.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prednji i zadnji branici tuning
PostPoslato: 30 Maj 2012 21:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Maj 2012 20:10
Postovi: 4
Lokacija: Pljevlja
Ime: Neir
Opel: Corsa A 1.2 S
A gdje da nadjem to imas li neku preporuku? Trebaju mi i neki farovi sa andjeoskim ocima kako kazu, lako je za farove mogu i od nekog drugog opela mala prepravka, al stopla sa tim xenonima nikako nemogu da nadjem. Znate li nesta o tome. Farovi od opel astre klasik sa andjeoskim ocima mogu da nadjem za 112 eura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prednji i zadnji branici tuning
PostPoslato: 30 Maj 2012 21:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011 14:50
Postovi: 1386
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra b i500
Slazem se sa Puzom,bolje odradi clear look i neke felnice,pa kad naleti nesto povoljno pa polako.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prednji i zadnji branici tuning
PostPoslato: 30 Maj 2012 22:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 24 Jun 2010 19:23
Postovi: 2135
Lokacija: Beograd/Mirijevo
Ime: Mihajlo
Opel: Corsa C GSI
Garaza: pogledaj
Aj uvek kazem o ukusima se ne raspravlja :) Ni meni se ne svidja, ali ako se coveku svidja neka stavlja. Njegov je auto na kraju krajeva.
Jeste malo teze naci te branike ali pokusaj. I ja sam za njih pre. Probaj na eBay-u ili tako nesto. A sto se tice farova, i za to ima resenje. Evo ovako..

Krenes od ovoga.....

viewtopic.php?f=22&t=18215

Korsa A ima reltivno ravne farove bez vecih krivina pa bi i mogao pokusati. Onda ti trebaju sociva. Jer je far pravljen da radi i osvetljava kako treba sa reljefnim staklom. Bez njega nece nicemu valjati. Ta sociva juris po otpadima ili oglasima od nekog polupanog auta. Bilo bi vrhunski ako bi na otpadu nasao H4 bixenon! Ali i malo verovatno :) Pre ces naci dva para H1 i onda jednom paru skines lim za cut off da budu duga svetla i naguras nekako u far pa oko njih stavih prstenje. Ili narucis, opet, sa eBay-a. Ima i polovnih H4 bixenon na eBay-u.
A prsten mozes ovako....

viewtopic.php?f=22&t=14986

viewtopic.php?f=22&t=5683


ili da kupis na eBay-u :ludilo:

Ali opet, koliko si vican... Ma nije ni to nego samo koliko te uopste interesuje da sradis nesto sam i bakces se i eksperimentises sa takvim stvarima. Ako nisi za takve stvari, onda jbg, to ti je sto ti je ;)

_________________
http://www.corsa-tigra.in.rs/index.php


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prednji i zadnji branici tuning
PostPoslato: 31 Maj 2012 13:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Maj 2012 20:10
Postovi: 4
Lokacija: Pljevlja
Ime: Neir
Opel: Corsa A 1.2 S
Mihajlo nisam puno vican oko auta. Radio sam dosta kao vozac kamiona u gradjevinskoj firmi, i u taxi sluzbamama, ovo je bilo moje prvo auto i dosta sam vezan za njega. Kupio sam ga prije 5 godine i tada me je kostao oko 1 400 eura, i bio je u dosta dosta dobrom stanju. Prosle godine mi je citavu zimu prezimio napolju, posto mi je otac kupio drugo auto i njega strpo u garazu a za korsu nije bilo mjesta. Dosta su joj otisli pragovi i zadnji rubovi nije mi nikako bilo jasno kako za tako kratko vrijeme mogu da odu. Mozda je prije mene bila radjena pa je to samo nastavilo da trune. Juce sam ga odvezo kod dobrog limara bar za takvog glasi kod nas. Platio sam mu 300 eura za varenje i djelove sajtne, rubovi vrata (gdje lajsna sve se izoblicilo kao pokvasen papir) i jos 200 za farbanje trebam da dam.
Samo mi je cilj da nadjem neke dobre branike prednje i zadnje da koliko toliko lijepo izgledaju, neke pragove dublje da izgleda spustenije, a alu felne sam kupio davno samo mi ih je bilo zao stavljati preko zime.
Imam jos 500 eura sad koje sam spreman da dam za te branike i pragove. samo mi treba da mi neko kaze moze li od nekog drugog opela to da ,,pase" sto bi rekli. Da nemoram nesta da varim nadogradjujem i td.
Za farove cu se snaci jedan majstor mi je reko da prednji mogu i od opel astre uz neke male promjene neke opruge drugacije za drzanje farova koliko sam ga shvatio. Al ako stavim dobre farove glupo bi bilo da ostavim stop svijela stara, njih je najteze naci da budu xenoni ili tako nesta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prednji i zadnji branici tuning
PostPoslato: 01 Jun 2012 21:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 24 Jun 2010 19:23
Postovi: 2135
Lokacija: Beograd/Mirijevo
Ime: Mihajlo
Opel: Corsa C GSI
Garaza: pogledaj
Tesko da moze od nekog drugog opela, to je prazna prica.

_________________
http://www.corsa-tigra.in.rs/index.php


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs