Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 01 Dec 2008 22:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Buduci da su sanse za opravku ECU-a minimalne
zamolio bih osobe sa iskustvom kupovine preko e-bay da me kontaktiraju i daju potrebna uputstva i savete za taj vid kupovine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 01 Dec 2008 22:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
sta je bilo sa likom iz zemuna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 01 Dec 2008 22:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Danas sam mu poslao ECU i cuo se sa njim, jako su male sanse za opravku, ali pokusace sutra da ga otvori. U medjuvremenu nadjoh na e-bay cini mi se odgovarajuci ECU i to vrlo povoljno ali nemam iskustva sa tim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 02 Dec 2008 00:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
ja nisam narucivao pa vidi sa moderatorima ko zna ili otvori lepo temu u offtopik i pitaj kako naruciti sa e-bay,neko ce ti pomoci.obavezno proveri serijski broj nemoj posle da kupujes 5 komp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 18:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Comp dosao sa popravke i ugradjen u auto, medjutim nista od paljenja, motor i dalje vergla u prazno ??

Kako su danas vecina majstora bili zauzeti nisam uspeo da dijagnosticiram comp.

Ono sto sam ja laicki uspeo da zakljucim je da motor ne dobija gorivo iz rezervoara, jer je crevo koje dovodi gorivo suvo kao barut i posle pola sata verglanja.
Pesackom metodom sam uz pomoc flase i creva prirodnim putem doveo gorivo do usisne grane i motor je upalio i radio normalno dok nije sagoreo to gorivo.

Pitanje za iskusne clanove:
- Da li kompjuter iz nekog razloga moze da blokira rad pumpe u rezervoaru?
- Moze li pumpa da ne salje gorivo iz rezervoara a da se pri tome cuje njen rad?
- Postoji li verovatnoca da neki uredjaj od plina blokira ili salje pogresan signal kompjuteru ili pumpi i time sprecava njen pravilan rad (sekvencijalan plin je na autu)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 19:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
i tako dodjosmo do onoga sto ja rekoh jednom davno,tako se meni ponasao auto kad je riknula pumpa za gorivo.skini crevo za gorivo,naguraj flasu nekako i nek neko zavergla.ako ne izbaci gorivo bice da je pumpa.plin ne blokira gorivo valjda nikad vec iskljucuje brizgaljke pa gorivo ide nazad u rezervoar,a tebi nisu blokirane brizgaljke jer je upalio.probaj pa se javi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 19:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Vlado, dok motor radi nakratko sa gorivom kojem mu ja dovedem putem flase i creva, na crevu iz rezervoara ne izlazi gorivo.

Ono sto me zbunjuje je sledece:
Kada pokusam iz creva koje vodi iz rezervoara da usisam i dovucem gorivo, ne uspevam nikakav potpritisak da napravim kao da je rezervoar prazan, isto tako kada pokusam da duvam u crevo ne cuje se zuborenje, znaci kao da je drugi kraj creva u vazduhu a ne u rezervoaru sa gorivom.
Iako na skali pokazuje da ima goriva iznad 20 litara nasuo sam jos 5 litara i isto se desava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 19:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Kada prebacis auto na plin automatski ti se gasi pumpa u rezervoaru.
Prilikom ugradnje plina se ugradjuje jeden relej koji je gasi.
Izgleda da tebi i nije otisao komp. vec pumpa.

Postoji jos jedna mogucnost koja se meni desila isto na Vektri B 1.8 a to je da je puklo crevo od pumpe koje se nalazi u rezervoaru.
To ces lako proveriti posto se pumpa nalazi ispod zadnjeg sedista i lako se skida.

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 19:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Auto mi je na prekidacu stalno prebacen na plin, nakon stratovanja motora i postizanja radne temperature automatski prebacuje na plin.
E taj relej sto spominjes, kako bi njega mogao da proverim?

Dosao sam do poklopca rezervoara ispod zadnjeg sedista i tu me je uhvatio mrak

Nakon otvaranja rezervoara bi trebao videti pumpu i to crevo koje spominjes i koje je najlogicnije po ovome da je otkaceno od pumpe?


Poslednji put menjao Paki dana 06 Dec 2008 19:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 19:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
da ti resim tu muku sa pumpom,posto ocigledno radi sto je bolje vec.ispod zadnjeg sedista na desnoj strani je pumpa,skini poklopac okretanjem,izvadi pumpu,skini creva i probaj je.uzmi dve zicke i stavi na akumulator.ako vrti dobro,stavi crevo neko koje nadjes,gurni u flasu sa GORIVOM i stavi drugo crevo na drugu stranu pa u drugu flasu,treba da se pretace.uz malo srece proci ces ko ja ,zamenis kolektor i sibas dalje

ako je budzeno imas relej inace se ne ugradjuje zato i ode kolektor na pumpi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 19:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
A to da li je comp bio u kvaru verovatno nikad necu saznati, vidi se da je otvaran i tip tvrdi da je zamenio par chipova i da je sada ispravan. Bilo kako bilo sutra "sam svoj majstor" i prckanje oko pumpe za gorivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 19:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
ma to se skida za minut,skini i probaj je.i mene je izludelo kad nece auto da pali a vec sam ti rekao da me podsetilo na moj kvar pumpe.skini je i za pocetak vidi dali nesto lupa po njoj,ako ne i ako ne radi kad stavis plus i minus otisao ti kolektor,1000 din ce ti zavrsiti posao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 20:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Kao sto je napisao vlada-tina-luka pumpa se skida bas na taj nacin ali ja licno mislim da je to potpuno isti kvar kao sto sam ja imao (tacnije puklo je crevo)
Kada podignes sediste videces dva creva koja izlaze iz rezervoara problem nije u njima vec u druga dva creva koja se nalaze unutar rezervoara i gorivo dovode do tih creva koja se vide spolja.
To crevo cesto puca posto je stalno pod pritiskom a savijeno je jer je fabricki ostavljeno nesto duze da bi mogao da izvices pimpu iz rezervoara zajedno sa crevom.

Sto se releja tice ja mislim da ga svi ugradjuju kad se ubacuje plin u suprotnom da ga ne stavljaju pumpa bi vrtela u prazno i crkla bi.
Jednostavno ces proveriti da li to imas prebaci auto na plin i ako se ne cije pumpa ispod sedista da zuji onda je sve OK!

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 20:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
pa nema polozaj za plin kao i ja,ima za benzin i benzin pa plin na obrtaje zato nemoze da je pali na plin,ali pumpa radi kod svih osim ako ne prapravljaju,tako je i kod mene. inace meni je prvi put sad skidana pumpa videlo se da nije taknuto tu,ali niz godina je doveo do toga da kolektor nestane skoro pa je prestala da radi,zato je pozeljno da ima dvadesetak litra goriva da se pumpa hladi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 20:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Imam ja polozaj za plin, ali kao sto rekoh dok ne postigne radnu temperaturu ide na benzin nakon toga automatski se prebacuje na plin.
Inace najlogicnije mi je trenutno ovo sto Night Rider kaze jer to objasnjava zasto ja ne uspevam da usisavanjem iz creva koje vodi iz rezervoara da izvucem gorivo niti da postignem bilo kakav podpritisak u crevu bas kao da je drugi kraj creva u vazduhu.
Ako je kojim slucajem ovo u pitanje interesuje me koje crevo da stavim umesto njega, da li je to obicno ili neko specificno zbog pritiska itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 21:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
a za Vladu pitanje. Ukoliko je u pitanju kolektor, moze li se on zameniti u varijanti "sam svoj majstor" jer zbog pravih majstora nebih opet comp da popravljam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 21:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
crevo ti je za benzin kao i svako uradjeno da trpi pritisak,a to sa relejem i iskljucivanjem benzina nema veze sa crevima jer bi pumpa bila elektricno iskljucena a ne fizicki ustopovana,ali budi siguran da nije tako,jer se ne ugradjuje tako plin kod novijih kola,i opet da ti ponovim da nemas polozaj za plin jer bi ti sad mogao da palis na plin a to ne mozes sigurno,dakle imas polozaj za benzin samo i paljenje na benzin pa prelaz na plin.stari sistemi su imali polozaj za plin i mogao si na plin da palis,ali kod nas to nemoze,dakle da ti se ne bi smejali majstori zato ti kazem,a meni je sve jedno samo da ti pomognemo pa da mozes posle mozda ti nekom svojim iskustvom.

a sto se tice kolektora ja mogu sam ako imam takav kolektor ali ja sam elektrotehnicar,mada sam ja to odradio kod majstora jer me isto kosta kolektor da mi proda i da mi napravi pumpu,tako da sam dao 1200 din i zavrsio sa tim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 21:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Ma ok Vlado oko polozaja za plin se slazemo, mozda se ja nisam dobro izrazio ali jasno mi je da pali na benzin a kasnije prebacuje na plin.
Ovo sa relejom si u pravu, pumpa nije iskljucena jer se cuje da radi.
Ostaje jedina i logicna stvar a to je da je crevo koje vodi od poklopca rezervoara do pumpe u prekidu a to cu vec ujutru ranom zorom utvrditi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 21:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
i nemoj da se radujes previse,to sto pumpa radi ne znaci da ce bacati gorivo.nek samo bude srece i bice crevo,a mozda je i pumpa otisla u mehanickom delu.

samo nisam shvatio dobro kad dunes u crevo pravi se pritisak u ustima ili kao da duvas u prazno,ako ide u prazno da izbacimo ideju o filteru za gorivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 22:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Pri duvanju nema nikakvog pritiska, kao u prazno.

Pa ja mislim da je sad definitivno problem oko pumpe ili creva i ako jeste cak i pumpa kako da se ne radujem, sta je to u odnosu na silne dijagnostike i potrage za ECU?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 22:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
pa kad me ne slusas reko ja pumpa i to pogledaj pre koliko vremenai ja ne znam kakvu ti je taj lik dijagnostiku radio,ja kad odem na dijagnostiku dobijam sta ne valja a ne sifre koje ne znace nista.nije filter kad duvas u prazno,verovatno nije mehanicki kvar pumpe a posto vrti bice da je crevo.

a zamisli samo da si narucio komp i stavis i ne radi,promenis crevo,nece te kostati vise od 200 din i radi,dao bi 902 evra za crevo za gorivo :ludilo: :ludilo: :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 22:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008 19:17
Postovi: 384
Lokacija: Banjaluka
Ime: Nikola
Opel: kadet 2.0 16v
eee da sam ranije video ovu temu ... ne bi se sa tim silnim majstorima zajebavao ...
pumpa ili crevo ili mozda ti se crevo u rezervaru zacepilo jer tad kad si ga poslednji put upalio i kad je radio samo 32 sekundi moguce da je povuklo nesto iz rezervara i zacepilo ... ... izvuci sutra pumpu pa pogledaj .... jednostavno spoji je na akumulator pa vidi ....
PS javalj sto pre da znamo sta je pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 22:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Vlado najverovatnije si u pravu. ALi ako se vratim na pocetak, a bolje da se ne vracam, dolazim do najveceg problema a to su majstori. Na dva mesta je dijagnosticiran itd i ECU je pokazivao silne greske itd itd itd. Evo citam tvoj tadasnji post i ti rece da nisi imao greske na dijagnostici, e sad jbg.
Sutra ce biti i meni veoma smesno ako JA sam otklonim kvar a auto neispravan stajao skoro 3 nedelje. A od ustedjenih para kupicu TECH-2 :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 22:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
i meni cokoladu,provalio sa pre svih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomagajte Vectra nece da se pokrene
PostPoslato: 06 Dec 2008 22:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2008 22:08
Postovi: 32
Lokacija: Beograd.
Ime: paun
Opel: Vectra 1.8 16V
Ma dobijas samo neka bude ovako kako smo zakljucili :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs