Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 23 Maj 2024 20:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ulazi voda u kabinu kroz ventilaciju - potencijalno resenje
PostPoslato: 12 Jul 2013 17:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2010 18:27
Postovi: 114
Lokacija: Novi Sad
Ime: Vuk
Opel: Vectra A 1.6i GLS 1991
Pisali su ljudi o ovome vec na forumu, ali nigde nisam nasao uputstvo kako otkloniti ovaj problem ukoliko je uzrok zapuseno odvodno crevo za vodu u ventilaciji, pa sam odlucio da sam dodam temu i stavim neke slike.
Prvo da napisem da sam ja imao velik problem kada pada kisa, u pocetku je bio samo smrad i preterano vlazenje ako ukljucim grejanje, ali od skoro je pocela voda da mi ulazi kroz ventilaciju i da mi jako kvasi pod kod vozaca i suvozaca, sto je dodatno neprijatno i dodatno smrdi.

E sad, kad sam skinuo odvodno crevo, video sam da je skroz zapuseno blatom :

Slika

to je samo deo blata koji sam izbacio iz njega.

Ko ne zna gde se nalazi ovo crevo evo objasnjenje. Prvo se skinu brisaci, znaci podignu im se oni poklopci u korenu, zatim se odvrne navrtka kljucem 13. Nece bas odmah da sidju, pa poluga uz pomoc npr srafcigera nije na odmet. Kad se skinu brisaci ostaju plasticne navrtke ispod njih, koje mislim da su 23, al ne znam posto nisam imao kljuc za njih pa sam ih odvrnuo grbavcem. Koliko sam shvatio, njihova jedina svrha je da drze tu gornju plastiku, pa kad se sve vraca na mesto moze se i samo rukom zavrnuti koliko moze bez neke potrebe za narocitim pritezanjem. Kad se skinu te dve navrtke onda moze da se skine gornja plastika, e sad kod mene kroz nju prolazi crevo tecnosti za pranje stakla pa da ne bi komplikovali mozete tu plastiku samo da oslobodite i da je zarotirate tako da vam ne smeta.
Kad se to odradi izgleda ovako :

Slika

A doticno crevo je ono ispod onog ventila za gas.

Crevo se izvuce sa strane ventilatora relativno lako i onda isto vrlo lako moze da se ocisti.
Kad se skine izgleda ovako sa strane ventilatora, vidi se rupa gde mu je mesto :

Slika

A sa strane motora ovako :

Slika
takodje se vidi rupa gde mu je mesto

Kad ocistite crevo vratite sve na mesto obrnutim redosledom u odnosu na skidanje, obratite samo paznju kad vracate brisace da ih vratite u pravi polozaj, to cete najbolje utvrditi po prljavstini na vetrobranu :)

Ceo posao se moze obaviti za 15 minuta cak i ako ste potpuni amater kao sto sam sam ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulazi voda u kabinu kroz ventilaciju - potencijalno rese
PostPoslato: 18 Jul 2013 11:33 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2010 18:27
Postovi: 114
Lokacija: Novi Sad
Ime: Vuk
Opel: Vectra A 1.6i GLS 1991
Ovo u mom slucaju ne resava problem u potpunosti. Izveo sam test tako sto sam sipao crevom vecu kolicinu vode u taj prostor ispod soferke i istina je da sad voda lako odlazi, ali ona plastika sto bi trebalo da spreci da voda udje u prostor ventilatora ne dihtuje bas najbolje pa ako naidje veca kolicina vode, mala kolicina ipak udje u ventilaciju. Dakle, moram skinuti tu plastiku i smisliti nacin kako da je zadihtujem. Ako neko ima neki savet dobro bi mi doslo, a smislio sam da je to mozda najbolje odraditi nekim silikonskim lepkom. U svakom slucaju, kad se vratim iz Crne Gore sredinom avgusta, videcu sta mogu da uradim kako bih spremno docekao jesenje kise :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs