Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 23 Maj 2024 20:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra C
PostPoslato: 29 Nov 2011 19:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
Gledao sam mnogo vectre C i sve su razlicite.Pa moze li neko malo opsirnije da napise nesto o ovim razlikama koje su bolje vectre zbog cega i tako to.Ali da bude rec o benzincima

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 29 Nov 2011 22:54 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ja cu biti kratak, iz razloga sto ima dve palete motora koje su za preporuku sa moje strane. Znajuci gde zivis i radis, to su; Z20NET, turbo i Z22SE i to u gts verziji sa sport vesanjem, sve ostalo pada u vodu.

Sminka, enterijer kako unutrasnji tako i spoljasni je stvar ukusa. Sa korektnim odrzavanjem motori, vesanje, trap, kocnice su izuzetno dobri, a posto ti sigurno planiras da pazaris vozilo gore, onda nece biti problema.

I jedan i drugi motor za pogon imaju lanac, koji je potrebno zameniti do 100.000km predjenih, ima jos jedan lanac koji sluzi za balans motora, njega bi bilo pozeljno na istoj km zameniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 01 Dec 2011 19:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
Hvala na odgovorima ali ja bih vise voleo nesto normalno znaci neku vectricu bez turbo i tako to.Gledao sam mnogo vectre i sve su razlicite.Zato sam i postavio pitanje kako i sta.Znaci ne bih nesto preterano brzo turbo i tako te zajebancije.Mnogo mi je vaznije da je sa potrosnjom ok i da mogu da odem sa njom gde pozelim.Jer sam sada na relaciji Marburg(D)-Västervik(Swe) a to je oko 1300 km tako da mi je bitno da mogu da stignem do tamo i nazad znaci gledam neku vectru sa kojom necu da imam probleme.E a da pitam zar su sve vectre sa lancem???
I godzo ako nije tajna koliko tebi izlazi registracija za 2.2?Gledao sam jednu istu vectru kao tvoju i svidja mi se ali kada bi je kasnije poslao caletu ne znam koliko bi kostala registracija jer znam da je pre dole bilo sve sto prelazi 2000 kubika je luksuz

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 01 Dec 2011 20:59 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Iz tog razloga jer sam predpostavio sta hoces, ja sam ti i naveo motore gde ces imati najmanje problema. Ako zelis dizel 19 od 120ks,150ks tu su i problemi gde moze svasta nesto da se desi, od kvara na plivajucem zamajcu, remenici radilice, usisne grane sa klapnama i jos mnogo drugih stvari.

Motori Y20dth i Y22dtr dizel, polako idu u zaborav, a gore ces tesko naci neki primerak a da je ispod 250 do 300,000km, a to su vec rage kojima je dusa na izdisaju, jer nece gore neko da kupi dizel i da ga vozi od kuce do pijace, vec je kupljen da mu donosi dobit i da bi mu se na kraju isplatio, jer ga je u startu kupio skuplje od benzinca iste kategorije.

Imas i motore od 18ccm od 125ks i 18 od 140ks, ali veruj mi da potrosnja njie nista manja u odnosu na Z20net ili ovaj Z22se.

A ovo za potrosnju, uhvatili ste se te potrosnje ko da ste usli u drugu dekadu zivota, pa sad stedite na svakom gramu, dajte sebi oduska dok ste mladji, ima vremena kada cete da gurnete sisarku u onu stvar da bi pristedeli :dedica:


Toliko od mene, ovu su samo moja zapazanja bez namere da ikoga vredjam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 01 Dec 2011 21:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
Ma taman posla nego nisam ja neki tip koji vozi auto 240-250 pratim postujem ogranicenja zato mi i ne treba neki brz auto.Samo nisi mi rekao koliko je registracija za 2.2??

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 01 Dec 2011 21:32 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Registracija, osiguranje i sve sto ide uz to iznosi 600e.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 01 Dec 2011 21:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
ok hvala znaci ipak te hvata porez na luksuz.
Hvala jos jednom

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 06 Dec 2011 16:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
Danas sam bio kod jednog autohandler-a(nikako da se setim kako se kaze na srpskom :banghead: , u svakom slucaju kod prodavca koji prodaje polovna auta) i trazio neku vectru C i nije imao ali je zato imao jedan Signum koji mi se mnogo mnogo svidja rekao mi je da je sve u redu sa autom prosao je 138 hiljada a i cena nije losa trazi 3000 za nju.Hteo sam da je probam ali nije imao tablice trenutno rekao mi je da dodjem sutra jer mu je kolega otisao po neki auto pa je uzeo Zoll tablice ali sam zato pokusao da ga upalim i nije hteo.Jedva nekako upalio ali tek posle 20 minuta.Pa mi je sumnjivo da nesto nije uredu a on mi je kao prodao foru da je sve ok samo sto je kao akumulator oslabeo mada se oseti kada je akumulator u pitanju onda tesko i vergla a ovaj je verglao vala super.Pa mi je rekao mozda zbog mraza ja mu rekao pa nije ovo diesel i tako te gluposti u svakom slucaju mislim da nesto krije od mene.Pa da vas pitam za savet sta bi to moglo da bude???
I jos jedno pitanje sada kada sam video Signum kako izgleda vise mi se dopada nego vectra C.Jer meni treba karavan a kao i sto znate Vectra C verzija karavan izgleda zaista kao mrtvacki auto ali zato ovaj Signum verzija karavana je extra i zbog toga mi se svidja vise od vectre.pa jos jedno pitanje da vas pitam koji se auto bolje pokazao i na sta jos da obratim paznju?

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 05 Sep 2013 17:36 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2009 23:45
Postovi: 465
Lokacija: okolina pozarev
Ime: dejan
Opel: corsa c 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
da ptam i ja ono sto me zanima zavektru c
posto sam poceo da gledam da promenim auto pa sam bacio oko na vekru c.
nesto retko nalazim taj 2.0turbo a 2.2 tj preko 2000ccm necu ici zbog registacije.

pitanje je posto dosta nalzim 2.0 dti,kakav je on,sta im je mana,da nije on slab za tu karoseriju 100ks nesto mi malo?
trazio bi da ga kupim do 130000-150000km i kako proveriti taj motor i ceo auto?

drugi motor je 1.8 16v 125ks,kakav je on,sta je njemu mana? isto sa sto manjom kilometrazom al svi su oko 100000mk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 05 Sep 2013 17:50 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
:dedica: Ne postoje ti motori sa tom km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C
PostPoslato: 05 Sep 2013 18:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Avg 2013 17:45
Postovi: 11
Lokacija: Mostar
Ime: Marin
Opel: Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
ja sam kupio vecu sa 1.8 16v 125ks benzinjaru prije 10ak dana, nije sada da sam nest kompetentan govorit bilo sta dobro oli lose u tako kratkom periodu ali, uzeta je sa 190 na satu, radi mi besprijekorno, ko urica, u biti, gledaj da je ona ocuvana, da je bio recimo kao kod mene jedan vlasnik, uredno servisirana, meni je sat manje bitan ako je ona pazena, ako ju je kaki pajdo derao, moze ona prec i samo 15k davlu malo... :D

po gradu mi pojede oko 9,2, kombinovano oko 7,6 a za nekih tjedan dana krecem za ZG pa cu da vidim kako cu tu da prodem i voznjom i potrosnjom, u ovom periodu sta je imam nemam ti sta drugo reci doli pohvale, uzeo bih rado jos jednu... :D

sretno ti,

zivio! ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs