Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 11:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 188  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 26 Jun 2015 13:03 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Ma menjajte, bre, sve što hoćete ako nemate šta drugo da radite. Na polovnom autu ništa nije kao novo i po tome šta ovde neki pričaju sve bi trebalo da se zameni.
Ima mnogo važnijih stvari u životu od sedenja i razmišljanja šta bi sad moglo oko auta da se zameni. Ja imam porodicu, 100 problema na poslu i 1000000 drugih problema u životu, kao većina ljudi danas u Srbiji i nisam zaludan samo da sedim i da razmišljam o autu.
To što je neko opterećen svojim autom i to mu je najveći problem u životu, neka se smara po servisima i sa majstorima, oni i žive od takvih pacijenata.

Od januara do danas sam u svoj (novi) polovan auto Astru H uložio preko 1000evra da bi je doveo u pristojno stanje. Meni je auto sada potpuno ispravan i uvek sam se trudio da je tako već 18 godina, a promenio sam ih oko 5 i prešao ukupno preko 500.000km.

I pored toga svega što je skoro uvek sve ispravno, meni je auto otprilike na 10. mestu po važnosti u celokupnom životu. Neki od vas jedva da imaju toliko godina koliko ja vožačkog staža, da bi me sada ovde učili nekim stvarima. Naučio sam ja dobro šta su prioriteti za zamenu i šta treba obavezno i redovno održavati.
Meni je sasvim dovoljno da sam siguran kad god mi zatreba auto da sednem u njega i odem bilo gde, ne razmišljajući da li će da stane ili da se nešto u vožnji raspadne. Uostalom,najčešće vozim decu i nisam lud da ne održavam auto kako treba.
Ovde stvarno ima mnogo opterećenih ljudi svojim automobilima.
Svaka čast onome ko napisa scenario za seriju "Majstorska radionica", ubo je tačno temu i stvarno je tako u životu, mnogo, bre, ima Žigona...
Ovim završavam ovu raspravu, srećno vam bilo smišljanje na šta sve oko auta može da se potroši silan novac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 26 Jun 2015 13:51 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 20:28
Postovi: 1176
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Manta A,Meriva A Cosmo
Poenta svega je da se ovde preporucuje sta odraditi na autu, a kolike su nase mogucnosti to mi znamo.
Ko ima zamenice, ko nema nece i tako u krug :)
Mislim da ne treba dizati tenzije, ipak su to samo automobili :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 26 Jun 2015 15:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2014 11:57
Postovi: 77
Lokacija: sarajevo
Ime: nedim
Opel: astra 2.0 dti
ned je napisao:
Dobro vece... Trebam savjet prije odlsska majstoru.. Astra g dti 2.0. Strese se kad se gasi. Prvi put se desilo kad sam imao problem sa EGR-om. Kad je ociscen prestalo je. Al je u medjuvremenu umro. Stavljen nov originalni i odmah nakon montaze pocelo ponovo. Zamijenjen nosac motora ali isto. Ne trese pri paljenju, kvacilo odvaja... Vuce fino. Dal je nesto oko lamele? Jedino sto prinjecujem je malo dima pri prvom paljenju, ostalo sve ok. Hvala na pomoci...


problem rijesen. glupost nevidjena. jedno od malih gumenih koljena na crijevu koje vodi ka egr-u bilo zapuseno. sve pregledali, vidi se da je negdje zapuseno. procistili tu gumicu pistoljem s kompresora, ispali se nesto iz tog koljena... vratili, ne trese kad se gasi. godza je ovdje pisao nesto o tome, tako smo i skontali sta bi moglo biti. :ok: eto, jedan savjet svima da sitnica kvari uzitak. pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 01:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Imam problem sa mojom X16XEL Astrom:

-Kad je hladan motor, i radi pod povišenim lerom čuje se na auspuhu po nekad da misfire-uje (bem li ga koji je izraz na Srpskom). To radi samo kratko, možda prvih pola minut-minut, dok traje onaj povišeni, ler preko 1.000rpm. Tako već godinama
-E sad je počela da trza i u vožnji, potpuno nasumično, ali uglavnom od 1.500-2.000rpm i to na malo jačem gasu, trzne jednom ili dva puta, ali ni to uvek
-Svećice original GM, po katalogu koje već idu, prešle 25k, na benzinu se vozi
-Potpuno normalno ide do blokade, u višim obrtajima ne secka, ne osećam da fali snage, normalno se ponaša
-DIS modul fabrička ugradnja, nema nikakvih grešaka niti je ikad bilo vezano za paljenje ili misfire

Imate li neki predlog šta bi mogao da proverim, odakle da krenem sa proverama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 15:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Drustvo, auto mi je bio kod limara 5-6 dana i malopre sam ga uzeo...
Imam neki osecaj da malo slabije koci sad? Mozda tripujem...ali kao da hvata malo nize papucica sad kao i pre zamene diskova i plocica?

Video sam da se pojavila korozija na diskovima od stajanja jer nije voze a bila je kisa, pa jel moze to da bude uzrok???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 15:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
bobale je napisao:
Imam problem sa mojom X16XEL Astrom:

-Kad je hladan motor, i radi pod povišenim lerom čuje se na auspuhu po nekad da misfire-uje (bem li ga koji je izraz na Srpskom). To radi samo kratko, možda prvih pola minut-minut, dok traje onaj povišeni, ler preko 1.000rpm. Tako već godinama
-E sad je počela da trza i u vožnji, potpuno nasumično, ali uglavnom od 1.500-2.000rpm i to na malo jačem gasu, trzne jednom ili dva puta, ali ni to uvek
-Svećice original GM, po katalogu koje već idu, prešle 25k, na benzinu se vozi
-Potpuno normalno ide do blokade, u višim obrtajima ne secka, ne osećam da fali snage, normalno se ponaša
-DIS modul fabrička ugradnja, nema nikakvih grešaka niti je ikad bilo vezano za paljenje ili misfire

Imate li neki predlog šta bi mogao da proverim, odakle da krenem sa proverama?

Lici na EGR, imao sam par puta iste simptome na bas tom motoru a da nije palio nikakve lampice
djile je napisao:
Drustvo, auto mi je bio kod limara 5-6 dana i malopre sam ga uzeo...
Imam neki osecaj da malo slabije koci sad? Mozda tripujem...ali kao da hvata malo nize papucica sad kao i pre zamene diskova i plocica?

Video sam da se pojavila korozija na diskovima od stajanja jer nije voze a bila je kisa, pa jel moze to da bude uzrok???

Pa moguce je da je zbog korozije, izvozaj malo da se skine taj sloj rdje pa vidi onda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 15:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Pa i ja mislim da je od toga :/
Jer auto je samo stajao 6 dana, ne moguce da tek tako oslabi kocnica sama od sebe a sve je novo pozadi...ulje je ok, jedino sto imalo dosta te korozije pa sve nesto mislim da je zbog toga...
Vozio sam ga malo ali primetio sam da nije izglancao disk kao sto je pre bio, nego delimicno skinuo koroziju, nzm da li da kupim neki sprej za ciscenje diskova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 15:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1846
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Ma jok bre, to dva puta zakočiš i ono se oljušti... Ako nije, nisi dovoljno kočio :)
A korozija se uhvati za dva dana ako bude mokro a ne voziš. To je samo površinski.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 17:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Sad sam sa 140 niz jedno brdo zakocio i skinulo se skoro sve, ostalo je vrlo malo, i primecuje se dosta razlika u kocenju :) Ipak je do toga bilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 18:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
To je zato sto nisi menjao kociono ulje, ono sprecava nastanak korozije diska kad auto stoji :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 18:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Menjao sam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 20:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1846
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
djile je napisao:
Sad sam sa 140 niz jedno brdo zakocio i skinulo se skoro sve, ostalo je vrlo malo, i primecuje se dosta razlika u kocenju :) Ipak je do toga bilo...

Deco, ne radite ovo kod kuće :steva:

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 21:00 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Sta ne moze brze od 140??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 21:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Haha :D Nece nestoo majku mu...trokira :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 30 Jun 2015 21:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
testdriver je napisao:
Lici na EGR, imao sam par puta iste simptome na bas tom motoru a da nije palio nikakve lampice

Mogu da probam da otkačim konektor pa da vozim sa greškom, da vidim kako će da se ponaša, ili to nema smisla? Njega nikad nismo dirali, a 11 godina vozimo auto :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 01 Jul 2015 11:16 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Imam isti motor u autu, vec 2 puta sam cistio EGR za ovih 7 godina koliko je kod mene, s obzirom da je mehanicki lako se skine i ocisti, nema zezanja sa elektronikom da bi pomerio klip, da vidis samo sta sve izadje iz njega posle 2-3 godine, a zamisli posle 11 godina...
Auto se posle ''operacije'' sasvim drugacije ponasa! :wink: :ok:

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 01 Jul 2015 23:24 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Nemam adekvatan alat da ga skinem, inače bi ga skin'o odmah :D. Probao pomeranje klipa dijagnostikom, otvara se i zatvara. Ali probaću već za vikend to da rešim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 01:12 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
testdriver je napisao:
To je zato sto nisi menjao kociono ulje, ono sprecava nastanak korozije diska kad auto stoji :ok:

HHAHAHAHAHAHAHA :ludilo1: :ludilo2: :bekelji:

... i nikad nemojte ostavljati auto više od dva dana da se ne vozi, inače istruleše diskovi. Kad uđe korozija dublje u disk ne vredi ti da kočiš ni sa 200.
Ali dobro, za djileta ovo nije problem, on voli sve da menja na autu. Diskovi ??? Obavezno čim zarđaju - menjaj !
P.S. i naravno, :dedica: kočiono ulje obavezno svaki put kad se menjaju diskovi, obavezno nove pločice i sva pancir creva - za svaki slučaj, mirnije se spava. Za gumice u kočionim cilindrima da ne pričam - to se već podrazumeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 01:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Nista se ti ne brini za mene :D Menjam ja sve redom bre :D Sad je na redu ono glavno pored kocnica a to su gume :D Dosle i one na red, taman jos neki dan da spalim ovo sto je ostalo od mojih pa se menja i to :D Sad rucna kove tako da morace sto pre zamena :D

To za diskove nema ni veze...ne znam odakle ti to, mom drugaru stajao pezo 306 pola god jer ga je slupao...provozali ga posle 6 mes par kilmetara i diskovi se sijaju i koci ok :)

I da napisem sta nije valjalo kod mene pa sam se zalio da losije koci, mislio sam da je do korozije, majstor nije lepo odradio, nije izbacio sve vazduh iz sistema, sad je sve ok :)

Gume, ulje u motoru i filter ulja i moze na mesec :D
Aaa da...kako to da zaboravim, pa nisam menjao ulje u menjacu i servo ulje...to mora sto pre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 13:28 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
djile je napisao:
Nista se ti ne brini za mene :D Menjam ja sve redom bre :D Sad je na redu ono glavno pored kocnica a to su gume :D Dosle i one na red, taman jos neki dan da spalim ovo sto je ostalo od mojih pa se menja i to :D Sad rucna kove tako da morace sto pre zamena :D

To za diskove nema ni veze...ne znam odakle ti to, mom drugaru stajao pezo 306 pola god jer ga je slupao...provozali ga posle 6 mes par kilmetara i diskovi se sijaju i koci ok :)

I da napisem sta nije valjalo kod mene pa sam se zalio da losije koci, mislio sam da je do korozije, majstor nije lepo odradio, nije izbacio sve vazduh iz sistema, sad je sve ok :)

Gume, ulje u motoru i filter ulja i moze na mesec :D
Aaa da...kako to da zaboravim, pa nisam menjao ulje u menjacu i servo ulje...to mora sto pre


Svaka ti čast! :thumbup: Kad budeš prodavao auto - javi se obavezno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 15:37 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
djile je napisao:
Aaa da...kako to da zaboravim, pa nisam menjao ulje u menjacu i servo ulje...to mora sto pre


Pa nisi valjda lud? Sve tecnosti u kolima su ti kao vino: sa godinama postaju sve kvalitetnije. Svi vrhunski majstori cak i preporucuju da se nikako ne sipa novo, vec iskljucivo dobro sazrelo (da je staro bar 8-10 godina i preslo minimum 145 000). ;) :ludilo2:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 16:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Haha,znaci treba cuvati staro ulje pa ga onda vratiti u motor nakon 8god? :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 16:11 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Obavezno!!!

Sve te cestice metala u njemu pocnu da oblazu motor i da ga regenerisu (isto naravno vazi i za menjac). :ludilo2: :ludilo2: :ludilo2:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 17:06 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ma ljudi sta vam je...to se bre ne menja, najbolje je fabricko ulje kad je proizveden auto jos :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 02 Jul 2015 23:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari. Imam jedno pitanje... Hteo bih da sam odradim ciscenje usisne grane, izduvne grane, EGR ventila, i kad vec to skidam da skinem interkuler i sva ona creva sto vezuju interkuler-usis-turbinu, i da ih lepo iznutra sve operem, ocistim od masnoce i ulja sta vec ima, posto to nije cisceno nikad, a izduvna i EGR ima 3,4 godine kako je poslednji put cisceno, i onda mogu da zamislim sta sve ima, da ga malo osvezim. U pitanju je 1.7DTi (55KW) Isuzu.

Sad me zanima da li bi ja to mogao sam da odradim? Ima jedan clan ovde na Corsi je radio to i ima uputstvo, tako da bi i odatle se cisto upoznao kako i sta, mada dosta i ovako logicki znas sta i kako treba...Na sta treba da pazim pri skidanju i slicno? I glavno pitanje, dihtunzi EGR-a, usisne i izduvne grane, da li su 'pod obavezno' posle ciscenja da se stave drugi, ili ako su ovi u dobrom stanju da se ovi vrate nazad kao sto bilo i koje su cene tih dihtunga pojedinacno? :)

Hvala unapred svima.

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 188  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs