Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 26 Apr 2024 19:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 188  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Sep 2015 23:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Jos malo ja,

1.ne mogu da nadjem gde mu stoji relej za brisace?
2. danas ne htede da zatvori prozore na onu foru sa bravom, juce hteo.
3.Tempomat nece da se upali, to verovatno mora na dijagnostiku da se vidi?
4. gde se proverava novu ulja u menjacu
5. 0335 greska, pojavljuje se samo na vecim obrtajima, u gradu kad vozim ugasi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte
PostPoslato: 07 Sep 2015 20:10 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
zrnkemiki je napisao:
Inace da znas nakon paljenja auta, tempomat ne moze da se aktivira sve dok se ne stisne kocnica bar jednom


Proban tempomat bez stiskanja kočnice - NE AKTIVIRA SE !
Ovo je apsolutno tačno što je Zrnke napisao, bravo ZRNKE !

Kada smo već kod tempomata, slikao sam potrošnju do Grčke i nazad. Tempomat sam koristio oko 50% vožnje.
Ukupno pređeno 1610km, od toga 1400 do Grče i nazad a ostala kilometraža pređena po lokalnim putevima po Grčkoj (do prodavnice, do plaže, obilazak okolnih mesta i plaža i sl.)
Auto putevima nisam vozio brže od 120-130Km/h, a van auto puteva do 100Km/h.
Klima je radila oko 80% puta, tj. nisam je uključivao samo u odlasku do Niša (oko 200km), jer sam pošao rano ujutru pa mi nije ni trebala klima. Sve ostalo voženo sa klimom i celim putem u povratku jer sam se vraćao danju po najvećoj vrućini (bilo je oko 37c). Nas troje je bilo u kolima i pun gepek stvari.
Meni je ovo mnogo mala i nerealna potrošnja, da li je moguće da BC može da laže ovoliko ili je ovo stvarno ili približno tačno?
Evo slike :

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 07 Sep 2015 23:08 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
To je sasvim normalna potrosnja, meni 1.9TDI 90ks na autoputu pri 120-130 trosi 5.5l, karavan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 07 Sep 2015 23:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari. Je l' je stavljao neko boost cukicu sa foruma na dizel motor, konkretno 1.7DTi? Hocu cisto 'vizuelno' da je stavim da mi izgleda lepse, a i da pratim pritisak kako mi radi, pa sam hteo da pitam da li je neko stavljao i koji je princip povezivanja? Ono vakum crevo da li ide na ono crevo od regulatora pritiska turbine, pa se tu stavi 'T' racva i onda 'kraci kraj T slova sa leve strane' je dovod glavnog creva koji sada ide klasicno, onda 'kraci kraj T slova sa desne strane' je izlaz koji ide dalje na regulator, a ovaj 'duzi krak slova T' ide vakum crevo na cukicu? Je l' taj princip povezivanja i da li to radi posao? :)

Hvala unapred :postovanje:

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 18 Sep 2015 21:36 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Astra G Z18XE benzin\plin,uvukao se neki cudan gremlin i hebe :D Radi se o tome da ponekad (cecto u zadnjih par dana) nece u voznji da predje 3000 obrtaja (trokira kao da je u blokadi) U mestu auto prima gas normalno do blokade. Ne pali nikakve lampice isto se ponasa na oba goriva.... Neka ideja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 18 Sep 2015 23:58 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Senzor radilice mozda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Sep 2015 02:24 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Koliko kosta taj senzor radilice, i mene jebe. ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Sep 2015 23:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Daka je napisao:
Astra G Z18XE benzin\plin,uvukao se neki cudan gremlin i hebe :D Radi se o tome da ponekad (cecto u zadnjih par dana) nece u voznji da predje 3000 obrtaja (trokira kao da je u blokadi) U mestu auto prima gas normalno do blokade. Ne pali nikakve lampice isto se ponasa na oba goriva.... Neka ideja?


Probaj drugu bobinu :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 13:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Shtex je napisao:
Koliko kosta taj senzor radilice, i mene *j*b. ?

U Krusevcu je 4200, ne znam koja marka..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 14:48 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Kakvo je resenje polovan original ? Da li ga je prosto zameniti ili mora servis ?

Konkretno nemam nekih velikih problema sa njim sem sto pre nego sto izbaci gresku na trenutak izgubi snagu, i posle normalno ide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 15:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Pa u svakom slucaju bi bilo bolje da ga zamenis, to su ti simptomi uglavnom, moze i motor malo bucnije da ti radi zbog njega.. Malo je na nepristupacnom mestu pa jedino to je problem a inace samo ga drzi jedan sraf i prikljucak i to je to, trebace ti dizalica ili kanal..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 15:33 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Ponekad se cuje da su bucniji ventili. Da li ima nekih velikih problema koje mogu da naprave, nisam sad pri parama da ga menjam bas ovih dana. ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 16:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Mislim da ne moze nista "bitnije"da se desi ako je vozis tako jos neki dan ali sacekacemo da jos neko ovde potvrdi isto.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 21:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
A nov ili polovan original senzor ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 22:02 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2006 01:35
Postovi: 3320
Lokacija: Земун - Србија
Ime: Боки
Opel: Astra F TDS
Garaza: pogledaj
Zavisi koji proizvođač novog

_________________
Scheißegal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Sep 2015 22:27 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
pa pomozite malo da ne spamujem temu :) Koje da izbegavam, Prvi put imam auto noviji od 25 godina, sve mi nejasno.

Koja je oznaka motora ovog 1.7 DTI. Po katalozima nekih ih prodaju po motoru , ne po modelu auta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 21 Sep 2015 19:30 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Mickey je napisao:
Daka je napisao:
Astra G Z18XE benzin\plin,uvukao se neki cudan gremlin i hebe :D Radi se o tome da ponekad (cecto u zadnjih par dana) nece u voznji da predje 3000 obrtaja (trokira kao da je u blokadi) U mestu auto prima gas normalno do blokade. Ne pali nikakve lampice isto se ponasa na oba goriva.... Neka ideja?


Probaj drugu bobinu :)


Danas sam stavio original VALEO dis modul i nove beru svecice.... opet isto njesra :D Kome treba original dis modul nek se javi u inbox



Slika

Inace nova bobina sto sam kupio je identicna ovoj originalnoj sto je na kolima.

Slika


Kacio sam ga na TECH 2 i pokazao je protokomer,stavio sam nov doduse kopija meat&doria i problem je prisutan ali nema vise gresku za protokomer..


A najludje od svega je to da kada otkacim protokomer auto normalno ide kao pre... :banghead: :banghead:


Ako neko ima original zlotokomer simens za prodaju nek javi :ziveli:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 22 Sep 2015 00:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Drustvo, zamolio bih neke iskusnije da mi kazu da li ovo normalno ili ne?
Do sad stvarno nisam obracao paznju na to, ali danas kada sam otvorio cep od motora primetio sam nesto na bregastoj, tj vrhovi bregova kao da su pomalo izlizani?Tj druge su boje u odnosu na ostatak, sive boje, predpostavljam da je to od ventila...
Ali brine me malo sto je druge boje?
Da napomenem da nemam ama bas nikakvih problema sa motorom, izuzetno je tih, na leru se bukvalno ne cuje kada se stoji pored kola, vuce odlicno, bez trokiranja, lupanja i bilo kakvih zvukova...uglavnom sve je ok...
Evo neka slika gde se vide bregovi i snimak...hvala unapred

Slika

Slika

Slika

Snimak https://www.youtube.com/watch?v=fT_vmEj ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 22 Sep 2015 21:58 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Ma ne diraj, bre, ništa i ne čačkaj dok ti auto radi kako treba, šta tražiš đavola? Jeste da su se bregovi malo pojeli, ali to je normalno. Sve dok se bregovi ne zašilje bregasta je ok.

Ja bih se pre zabrinuo zbog onoga što ti pliva u ulju na slici 2, ona siva masa kao žvaka. Jel si možda sipao ulje sa dodatkom molibden disulfida (MOS2)? Obično to Liqui Moly dodaje svojim uljima. Meni se od takve iste mase zapušila radilica na prošlom Opelu i motor mi je zaribao na sred puta pri brzini od oko 140 Km/h. Kada smo posle rasturili motor, našli smo istu ovakvu masu u svim magistralnim kanalima radilice, jedva da je proticalo ulje kroz njih. Zaribali su mi leteći ležajevi radilice na 4. klipu i skroz su se obrijali i upalili, jer su ostali bez podmazivanja zbog zapušenja sa ovom sivom masom. Muke smo imali da ovo posle izvadimo i otpušimo sve magistrale, jer sam iskoristio istu radilicu, samo sam je obradio na 1. specijalu i stavio komplet nove ležajeve.
Tada nisam sipao ulje sa dodatkom MOS2, ali sam sipao onaj popularni ruski modifikator i do tada sa njim prešao oko 10-12.000 Km. oD tada sipam samo klasična ulja bez ikakvih dodataka.
Neću da te plašim, ali meni se to desilo baš zbog ovakve mase. Nisam saznao nikada od čega se ovo stvorilo i kako je dospelo tu, da li je od tog modifikatora ili ko zna od čega, samo sam dobro upamtio šta mi je napravilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 23 Sep 2015 13:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Pa i ja ne bih nista cackao jos uvek sto kazes da ne trazim djavola :D Jer motor stvarno super radi i cuje se lepo...
A ovo nije nikakva masa, ulje je do sad bilo GM-ovo a od skoro sam presao na Mobile 10w40, nikakvi dodaci me ne zanimaju a pogotovo ne ti ruski jer mi je motor dobar i ne trosi ulje, za 11000km potrosio mi je oko 700-800g sto smatram da nije mnogo...
A to na slici je silikon, u novembru prosle god mi je majstor menjao dihtung dekle jer je balavio malo pa sam video kada je stavio dihtung nov i preko njega stavljao silikon, verovatno je preterao malo sa silikonom...vidim na sta mislis, i mene nervira kada sam video na slici...nadam se da ne moze da se odlepi i da napravi neku havariju???
Ako moze neko iskusniji da mi kaze jer ako ovo moze da se odlepi i napravi havariju idem pravo u servis da mi stave novi dihtung i skinu ono...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 23 Sep 2015 20:59 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Todor93 je napisao:
Shtex je napisao:
Koliko kosta taj senzor radilice, i mene *j*b. ?

U Krusevcu je 4200, ne znam koja marka..



U Sevojnu 3600 isto ne znam koja marka, Prodaje covek i nove i polovne, ali ne preporucuje polovan jer je slaba tacka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 23 Sep 2015 23:43 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
djile je napisao:
Pa i ja ne bih nista cackao jos uvek sto kazes da ne trazim djavola :D Jer motor stvarno super radi i cuje se lepo...
A ovo nije nikakva masa, ulje je do sad bilo GM-ovo a od skoro sam presao na Mobile 10w40, nikakvi dodaci me ne zanimaju a pogotovo ne ti ruski jer mi je motor dobar i ne trosi ulje, za 11000km potrosio mi je oko 700-800g sto smatram da nije mnogo...
A to na slici je silikon, u novembru prosle god mi je majstor menjao dihtung dekle jer je balavio malo pa sam video kada je stavio dihtung nov i preko njega stavljao silikon, verovatno je preterao malo sa silikonom...vidim na sta mislis, i mene nervira kada sam video na slici...nadam se da ne moze da se odlepi i da napravi neku havariju???
Ako moze neko iskusniji da mi kaze jer ako ovo moze da se odlepi i napravi havariju idem pravo u servis da mi stave novi dihtung i skinu ono...

Vidiš, sad sam se setio...
pre ove havarije sam i ja menjao dihtung glave jer sam čistio ventile, menjao gumice i štelovao ventile kod jednog majstora koji je jedini imao opelove pločice za ventile. Isto mi je stavio silikon preko dihtunga. Nikad mi se taj silikon nije sviđao što ga stavljaju, pre sam uvek bio za tovatnu mast.
Ono što smo posle isčačkali iz radilice ja i drugar koji ima servis (radili smo zajedno auto), nismo mogli da definišemo šta je, da li je silikon, da li je neki talog ili nešto kao živa guma...
Uglavnom, to je bilo gusto, lepljivo i beličasto sive boje. Kad bolje razmislim, sad ne znam ni ja da nije bilo možda i od tog silikona. Uglavnom, sa tim ruskim modifikatorom sam prešao tada kad mi se to desilo preko 10.000km, pa ne znam da li je uopšte moguće da je i od njega.

Da, zaboravio sam da kažem... Kada mi se ovo desilo i zamenili smo sve ležajeve na radilici, samo 5 km posle servisa na probnoj vožnji desilo mi se isto. Opet mi je zaribala radilica. Skinuli smo opet radilicu i pronašli istu smesu u kanalima magistralnog voda radilice iako smo sve detaljno bili očistili i izduvali lepo sve kanale. Znači da je toga bilo još negde u motoru i kružilo je sa uljem i nije bilo sigurno u radilici, ali je tu na magistrali radilice najuži kanal pa se zato tu zapušilo. Opet smo uradili isto i posle toga više nisam imao problema, ali nisam bio živ 6 meseci kad god sam kretao negde dalje na put da se opet ne zapuši.
Ovo je moj slučaj, ali ne mogu da ti kažem ništa pouzdano od čega mi se to desilo i da li je ovo kod tebe opasno i može da ti se desi slično kao meni. Stvarno ne znam...
Možda ovde neko bolje to zna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 24 Sep 2015 01:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Sad si me malo uplasio :D Razmisljam se ozbiljno da skinem poklopac i ocistim ovaj silikon i stavim ponovo novi dihtung dekle...ajde neko iskusniji neki savet? Jel je ovo za brigu ovaj silikon ili ne? :(
Dihtung dekle je menjan pre skoro godinu dana...i sve je ok za sad, ja nisam ni primetio ovaj silikon unutra do sad, nego bas na ovoj slici sam video jer slikao sam sa blicom pa se vidi...

Inace motor je stvarno odlican, rekao sam koliko mi je potrosio na 11000km sa GM-ovim uljem, sada je sipano mobilovo 10w40 i od zamene predjeno skoro 2500km i nivo ulja ne mrda, tih je skroz, poteze odlicno, nikad nije palio nikakvu gresku osim kada mi je riknula bombina...
Jedino sto sam primetio kao manu to je ovo na slici sto sam pitao, ovi bregovi kao da su malo izlizani?Ali samo ovako vizuelno...u zadnje vreme stvarno dosta ga ganjam, skoro svakog dana par sekundi u blokadu pa moguce da je zbog toga ovo, a mozda je i bilo nzm stvarno nisam obracao paznju do sad...

A zasto si ti stavljao taj ruski modifikator???Koliko ja znam to se sipa samo kada je motor los???
Ja nemam previse iskustva, imam 22god i od kada sam polozio imao sam prvo fiat bravu hgt, pa onda astru g sport sa 1.4 16v koji je bio los, prevario me prodavac sipao je verovatno taj tvoj modifikator :D tako da kada sam zamenio ulje motor je trosio, duvao, i zamenio sam motor sa 1.6 16v, i sada imam ovu astru 1.8...hocu da kazem uvek sam iskljucivo za svaki auto koristio samo obicno ulje 10w40 bez ikakvih dodataka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 25 Sep 2015 00:49 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Pa vidiš, taj modifikator se sipa da stvori klizav film na stublinama i ležajevima da se manje troše i da lakše motor radi, da se smanji trenje i samim tim i habanje i potrošnja goriva, takva je reklama bila, a i dobra iskustva nekih koji su probali pre mene a nemaju nikakve veze sa firmom koja je to prodavala.. Čak su sa jednim Yugom prešli 50 km sa potpuno ispuštenim uljem, samo je predhodno sipan taj modifikator. Jbg-a, šarena laža za lakoverne u koje sam se upisao i ja.
Ali jedna stvar je zanimljiva, meni motor nije bio loš, ali sam ja bio 4. vlasnik (auto je sve vreme bio u mojoj familiji), pa rekoh da ga malo podmladim i zaštitim sa ovim. Meni je stvarno auto lakše palio i smanjio potrošnju, a kada smo skinuli ležajeve radilice stvarno je bio tanak mastan film preko njih, samo što to nije sprečilo da mi se ležajevi upale kada su ostali bez mazanja i dovoda ulja. Iako je tako, smatram da je taj modifikator ipak prevara.


To na šta ja sumnjam je da nije možda zapušilo kanale, jer ta materija u modifikatoru koja se vezuje za metal, mada, modifikator se sipa u jako maloj količini u već zagrejani motor da bi se lakše pomešao sa uljem i vezao za delove motora. Nije mi jasno kako je auto onda prešao preko 10.000km sa modifikatorom ako ga je to zapušilo tek posle toliko vremena i kilometara? Možda na kraju i nije od njega došlo do tog zapušenja, možda je ipak silikon. Ćutao je negde u motoru dok nisam malo žešće nagazio i povećani pritisak ga je od negde otkačio i to je to, dalje sam napisao šta je bilo. Mada, u komori gore nema nekog velikog pritiska i mislim da malo teže može nešto da upadne dole u karter i u radilici, ali opet, smatram da ništa od stranih materija ne bi trebalo da bude u motoru ni u komori gde je bregasta. Nikad se ne zna šta i kao može da napravi dar-mar po motoru, a onda majstori i servisi i nikad kraja popravkama.

A to što prodavci rade kada je loš motor, ne sipaju oni modifikator. Sipaju, brate, SAE 80 i teraj. Motor tiše radi i manje puši jer teže sagoreva gusto ulje i to traje do sledeće zamene dok se ne sipa normalno ulje ili par stotina kilometara dok se ulje malo ne razbije, tj. dok kupac proba i odveze kola kući. Lično sam gledao da ovo rade i da je tako, kako kažu - normalno ako ti motor ne valja a hoćeš da ga "udomiš" dok nije skroz crko jer to rade svi i to nije nikakva nova ili nepoznata fora. Ovo sam saznao pre dosta godina upravo kada sam tražio da kupim neki auto, a danas, evo i moj rođak koji i sada trguje automobilima kaže da se to radi uveliko i dalje jer neznalica ovaca ima sve više i ova fora prolazi samo tako. Čega sam se sve nagledao i naslušao, bolje da ne pričam, sreća pa sam sad kupio ne tako loš auto.
Svojevremeno sam i ja u svoju Zastavu 101 sa već skoro crknutim motorom (potrošnja ulja skoro 2l na 1000km), sipao SAE30 i vozio je tako 10-15.000 kilometara dok je nisam takvu i prodao. Mnogo je manje tako trošila ulje i mogla je još da se vozi. Novi vlasnik (moj kolega) je vozio još oko 20.000km sa uljem SAE30 (na moju preporuku) i onda je tek uradio osveženje motora.

Mnogo sam otišao u off - izvinjavam se! Čovek je pitao pa ja da mu odgovorim, a možda sam trebao ovo da mu ipak pošaljem na PP.


Poslednji put menjao srlem dana 25 Sep 2015 01:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 25 Sep 2015 01:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ma to je strasno...ja tako nesto nikad ne bih uradio, da mi je motor los nikada ni za sebe ne bih koristio takva sredstva nego bih zamenio motor kao sto sam i bio uradio, a tek da sipam to i da prodam nekome tako :(

Kada sam kupovao tu prethodnu astru g sport bila je 1.4 16v, u Prokuplje sam je uzeo, vlasnik je hvalio motor i probao sam je i stvarno je delovao ok, cim sam zamenio ulje motor je poceo da duva, da dimi, cak je kuciste filtera za vaduh bilo puno ulja...tad nisam znao bas nista o opelima, i posuda za antifriz je bila punaaa ulja...haos...i lepo sam zamenio motor sa 1.6 16v i odlicno me sluzio sve do prodaje, skoro 2 god :)

A ovo za bregove danas sam pogledao isto u jednu bertonku 1.8 i isti slucaj a motor je isto ok :) Tako da, nije nista strasno :) A ono za silikon nzm sta da radim...cekam da se javi neko iskusniji da me posavetuje ali nema niko...verovatno cu da odem u servis i da mi skinu to...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 188  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs