Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Apr 2024 16:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 188  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 11:04 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Meni su u servisu rekli da pri čišćenju EGR-a mora da idu novi dihtunzi bez obzira kakvi su stari, neće da se zezaju i razmišljaju da li su dobri ili nisu. Nisu ih imali trenutno na stanju pa sam ja odustao od te rabote i nisam više ni išao u servis, a isto sam hteo preventivno da ga očistim iako nemam za sada nikakve probleme sa njim.

Ali sam zato majstor da sam napravim problem ni zbog čega. Kad god sam tako nešto smišljao šta bih mogao preventivno da uradim i da nešto čačkam, očistim, podmažem, iako sve funkcioniše besprekorno, uvek sam nešto pokvario, zeznuo ili polomio, a vrlo često mi je posle toga nešto crklo ili počelo da crkava, kao da sam iziritirao i izmalerisao sam auto. Čudno zvuči, ali je tako.

Lepo mi pre par godina reče jedan čovek: "Alo, bre, sinovac, jel si ti to malo u glavi bolestan? Šta bre samo izmišljaš neke gluposti oko tog auta? Jel ti radi auto dobro, radi, jel ti nešto kritično i vitalno pred crkavanjem, nije, jel u najavi nešto da će skoro da crkne, nije! Pa koj ga moj onda stalno čačkaš i zagledaš,jel si se ti možda zaljubio u njega? Vozi,bre, malo taj auto, uživaj u vožnji, pređi malo neke hiljade, pa onda bar znaš da mu je vreme nečega za zamenu. Šta mu robuješ više, oko žene se ne trudiš toliko, kao da je tebe auto kupio a ne ti njega. Ti na svakih 500km nešto bi da menjaš i doteruješ. I zapamti jedno za svagda, što ga više čačkaš i lickaš, više će stvari da ti crkava, koje ćeš posle, hteo ne hteo, morati da menjaš."
Ispriča to i ode čovek. Ja stao i razmišljam...ma on mnogo s..re, da bih uživao u vožnji mora sve da bude ispravno. Mada, sve mi je već ispravno i pre ovoga što bih ja još malo da "doteram"...hm? Čekaj, bre, aj sedi i razmisli malo...zašto ustvari ja sve to uopšte i radim...?

I posle svega toga i par godina od tada mogu samo da vam kažem : ČOVEK JE BIO APSOLUTNO U PRAVU!
Nisam ni ja verovao u početku, ali sam se u to kasnije uverio i sam kroz višegodišnju praksu, a boga mi i po svom džepu.

Od tada mnogo manje robujem autu, popravkama i raznim izmišljotinama oko njega, redovno menjam ono što mora, a samo po potrebi ono što crkne ili je pred crkavanjem.
I mogu da kažem da mi je auto sada mnogo ispravniji i u boljem stanju od kada se više ne opterećujem sa njim i ne izmišljam više razne budalaštine, koje mi tad nisu bile budalaštine.
A i žena i deca su mi od tada mnogo srećniji. :)

Malo se prepoznajte u tome, ima vas takvih ovde dosta. Na kraju, bio sam i ja takav dok se nisam i sam naučio na sopstvenom iskustvu. Leto je, ima mnogo lepih stvari oko vas koje ne možete da vidite od svog auta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 12:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Vidi, ima istine u tome sto si napisao ali si omasio temu sto se tice ljudi ovde posto ovde niko nije Zigon a malo ko i odrzava auto kako treba i kako fabrika ili barem zdrav razum zapovedaju. Niko ovde nije rob auta a ako mislis ulaganja u dodatnu opremu, budzenja i slicno, to je cist hobi zbog kojeg je vecina ovde. Manjina se javi samo kad ima neki problem i to je to. Dakle nema potrebe da zezas npr Djileta jer je on jedan od retkih koji odrzava auto kako treba a u Srbiji se auto popravlja a ne odrzava i vozi se dok ne stane, samo zato sto neko ne zeli da bude rob auta. Veruj mi svega sam se nagledao na poslu pa znam sta pricam. Ne treba biti rob ni auta ni zene, slazem se da treba uzivati u zivotu i malim stvarima i to ljudi ovde upravo i rade , i ne vidim da iko nesto cacka preventivno. ZAMENA BILO KAKVOG ULJA NEMA VEZE S PREVENCIJOM VEC SAMO S ZDRAVIM RAZUMOM I KULTUROM ODRZAVANJA , NIJE SKUPO ZAMENITI GA A MOZE SAMO DA PRODUZI VEK TRAJANJA MOTORA, MENJACA ILI KOCNICA . A preventivno ciscenje npr EGR ni je ne smatram neophodnim, samo sto ovde niko nije ni pomenuo takve zahvate, osim tebe :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 13:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
:ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2015 13:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Samo cu reci jednu stvar. Preventiva je kljuc. Bolje prekontrolisati pa videti da ne treba da se menja nego da ti rikne na putu.
Konkretno danas otisao sa namerom da centriram trap kaze majstor, perfektno sve nema potrebe. Uštedi mi 2000 dinara, pocastim njega i svi srecni, i ja miran. :)

Sent from my GT-I9505


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 14:46 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Ne razumem, ovde svi pričaju samo o krajnostima, ili je crno ili belo, nema između, ili ne održavaš uopšte ili preteruješ. Ko je uopšte pričao o tome da se ne kontroliše ništa i da se menja tek kad nešto crkne? Ajde ne preterujte. Ajd sad da karikiramo do beskonačnosti.

Ja prvi vodim računa o svemu i smatram da sam jedan od tih retkih koji održavaju auto kako treba. Imam dozvolu od 1987. godine i nikada me ni jedan auto nije ostavio na putu, a promenio sam ih ukupno 5 u ličnom vlasništvu i još 4 od mog oca, a nisam ROB auta, tako da iz ličnog primera tvrdim da nema potrebe preterivati i toliko se opterećivati autom. Sasvim je dovoljno jednom mesečno pogledati sve, a ne obilaziti oko auto svaki čas. Doduše, opravdavam samo češći pregled ako se prelazi neka veća kilometraža (da se opet neko ne uhvati za svaku moju reč)

Drugo, ima post pre mene gde je čovek (Aca KS) pitao za preventivno čišćenje EGR i zamenu dihtunga, pa sam mu ja odgovorio, a nisam sam izmislio i pomenuo čišćenje EGR-a (čitajte malo bolje sve postove).

A Djileta ne zezam uopšte jer sam ja čak možda i gori od njega, a ko ne ume da shvati ponekad šalu i pročita ponešto i između redova zbog malo nižeg IQ-a, šta ću mu ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 19:50 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Da promenimo malo temu i da postavim jedno mozda glupo pitanje :D
Jel je moguce kljucem otkljucati gepek na bertonci kada je skinut akumulator???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 22:12 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Jan 2013 21:09
Postovi: 12
Lokacija: krusevac
Ime: dragan
Opel: astra f 1.8
DUGO VERGLA I TEK UZ PUN GAS UPALI UZ NEKO PUCANJE,POSLE RADI NORMALNO.ASTRA F 1,8 16V BENZIN GAS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 22:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ostavio sam svetla danas pa sam vadio akumulator da ga napunim zbog toga sam pitao ono...i provalio sam da kad zakljucam na daljinac i odradi centralna onda nema sanse da otkljucam gepek kljucem...nisam znao za to, a ako je otkljucan auto ostao a izvadi se akumulator onda moze kljucem da se zakljuca gepek i posle isto tako da se otkljuca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Jul 2015 22:57 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9367
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
bas tako i treba da se ponasa brava...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 05 Jul 2015 00:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Jan 2013 21:09
Postovi: 12
Lokacija: krusevac
Ime: dragan
Opel: astra f 1.8
jedva pali ,ljudi pomagajte niko nista ne odgovara.astra f 1,8 16v .definitivno nije pumpa .a kad upali posle dugog verglanja i pucanja radi perfektno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 05 Jul 2015 00:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ja nisam neki strucnjak ali posto nema niko da odg probaj da krenes od struje...bombina, kablovi svecice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 06 Jul 2015 13:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Drugari, da li je normalno da se ukljucuje (radi) ventilator dok mi radi klima (digitalna klima je u pitanju)..? Sad kad sam je vozio namestio sam temperaturu na 20stepeni i ventilator na 3 crte, dok je napolju oko 32-33c pa cujem kako radi ventilator kad stanem....i temperatura mi je mozda skocila za 2 stepena,sa 84-85 na 86-87c, tako nesto, ali nista vise od toga i sve je normalno..?? mada verujem da te temperatura porasla malo od voznje po gradu i ove vrucine..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 06 Jul 2015 13:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
To je normalno :) I meni isto pali ventilator...ima jedan filter ne znam kako se zove koji je odmah do hladnjaka, desava se da kada se on zapusi ne pali lepo ventilator pa se i dize malo temp...isto kada je on malo zapusen hoce da se desi da upali ventilatore na samo 2-3 sekunde, pa ih ugasi, pa ih ponovo upali na 2-3 sek pa ih ugasi i sve tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 06 Jul 2015 16:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Hvala na odgovoru djile, znaci da ne brinem.. :cheers: :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 06 Jul 2015 17:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@Todor Sve je okej kao sto rece Djile. I ja juce bio do Sokobanje, pa odavde na Djunis uz ona brda, a i posle na autoput pri 170Km/h svud je bila klima i nigde nije preslo 90, tj. dodje do 85,6max i to je to, tu je drzi, a tacno je da sa klimom malo povisava temperaturu, a inace ovako standardno je oko 82,3.

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 06 Jul 2015 18:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
To je to onda. :thumbup: a jel ti se ukljucuje ventilator kao kod mene u gore navedenoj situaciji? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 06 Jul 2015 21:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pa imas 2 ventilatora napred, 1 ti hladi motor, drugi ti je za klimu, normalno je kad se upali klima da se upali i ventilator :)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 06 Jul 2015 23:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Kod mene se pale oba u isto vreme...ne moguce da se pali samo jedan? :D
I na predhodnoj astri mi se palila oba u isto vreme, kad radi klima, a i kad ne radi kad digne temp pale se oba u isto vreme :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 07 Jul 2015 00:18 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
I kod mene se pale oba istovremeno, tako je normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 07 Jul 2015 02:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Hvala na odogovorima, to je to. :ziveli: :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 07 Jul 2015 23:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Jan 2013 21:09
Postovi: 12
Lokacija: krusevac
Ime: dragan
Opel: astra f 1.8
djile je napisao:
Ja nisam neki strucnjak ali posto nema niko da odg probaj da krenes od struje...bombina, kablovi svecice...

hvala na odgovoru resio sam problem,u pitanju je bio senzor radilice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 09 Jul 2015 15:35 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
bobale je napisao:
Imam problem sa mojom X16XEL Astrom:

-Kad je hladan motor, i radi pod povišenim lerom čuje se na auspuhu po nekad da misfire-uje (bem li ga koji je izraz na Srpskom). To radi samo kratko, možda prvih pola minut-minut, dok traje onaj povišeni, ler preko 1.000rpm. Tako već godinama
-E sad je počela da trza i u vožnji, potpuno nasumično, ali uglavnom od 1.500-2.000rpm i to na malo jačem gasu, trzne jednom ili dva puta, ali ni to uvek
-Svećice original GM, po katalogu koje već idu, prešle 25k, na benzinu se vozi
-Potpuno normalno ide do blokade, u višim obrtajima ne secka, ne osećam da fali snage, normalno se ponaša
-DIS modul fabrička ugradnja, nema nikakvih grešaka niti je ikad bilo vezano za paljenje ili misfire

Ljudi, javljao sam se skoro sa ovim problemom, ali još uvek nije ništa rešeno. Provereno je sledeće:
-Zamenjene svećice
-Očišćen EGR
-Proban drugi DIS modul

I dalje nema poboljšanja, auto secka sa jačim gasom na nižim obrtajima. Majstor će da pokuša da čisti dizne, mada nešto mi ne deluje kao da je to. Kaže da je možda neki ventil nagoreo. Da li to ima smisla? Ako je nagoreo ventil valjda auto ne bi uopšte dobro radio, ne samo na nižim obrtajima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 09 Jul 2015 16:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Taj egr nije isti kao na z motorima i mislim da je tu ciscenje uzaludno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 09 Jul 2015 17:14 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Ja nisam bio kod njega, on kaže da je ok. Koliko pije vodu ova priča sa ventilima, to me zanima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 10 Jul 2015 21:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2013 13:55
Postovi: 28
Lokacija: beograd-cerak
Ime: igor
Opel: corsa 1.3 cdti
ljudi pomagajte, imamo problem sa astrom h 1.3 cdti 2006 auto extra radi, vuce super do 3000 obrtaja a kad dodjes na 3000obrtaja samo pocne da skace skala obrtaja i da trese motor dok ne popustis gas, a u leru to se isto dogadja samo na 2000obrtaja. kaceno na dijagnostiku i nema gresaka... pomagajte jel imao ko iskustva sa ovakvim problemom? zamenjen map senzor i nista isto se dogadja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 188  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs