Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra G 1.7 DTi cudan zvuk (video)
PostPoslato: 07 Okt 2014 20:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari :postovanje: Nije da je neki problem, ali ume nekad da nervira, a to je da mi se neki zvuk pri radu motora, tj. u toku rada motora, pri paljenju ili gasenju cuje. Kao neka plastika ili sta god vec, nemam predstavu sta moze da bude, i cuje se znaci i u toku rada, i pri paljenju i gasenju. Sumnjao sam na onu plastiku, tj. hladnjak napred, jer on ima onaj luft, pa moze malo da se pomera napred nazad, kao da je samo prislonjen na hladnjak, ali i kada se pritisne, opet se cuje, negde u predelu kajisa bi rekao, pa dole ispod toga, stvarno nekako neorjentisan zvuk.

Snimio sam dole video, pa ako moze i ako neko ima malo kvalitetnije ozvucenje, moze da se cuje, znaci pored standardnog dizelskog rada na klipu, cuje se ovaj zvuk u pozadini, ako se malo potrudite da cujete, kao neka plastika, i nije nekako uvek istog inteziteta i istog zvuka, nesto ne znam ni ja sta bi moglo da bude, zato sam i postavio temu i pitam za savet sta da gledam. Jedino sto znam jeste da poklopac zupcastog kajisa pri dnu dole da mu fale tipa 2,3 srafa, tj. da se drzi samo na gornjim srafovima jedno 3,4 komada, pa reko mozda je on, mada cisto sumnjam. Zacuje se pri startovanju, u toku rada i u gasenju. Snimio sam samo u toku rada, pa pokusajte da odgonentnete sta je. Ja stvarno ne znam sta bi mogao da gledam vise. Video je tu.

http://www.youtube.com/watch?v=OhJiITnn ... e=youtu.be (nece da mi stavi player odma, ne znam sto)

Hvala svima unapred. Predlazite sve sta bi moglo da bude, pa da proveravam. Proverio kuciste filtera, nije do njega, tj. kad ga drzim odozgo i to, ne vibrira, jedino unutra ako je filter, mada ne verujem, ostalo nemam predstavu sta bi moglo da bude.

Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTi cudan zvuk (video)
PostPoslato: 17 Dec 2014 15:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari. Resen problem sto se tice zvuka prilikom paljenja, gasenja, pustanja kvacila i sl. :aplauz:

Necete verovati znaci sta je bilo. :seci: Otisao kod majstora sa namerom da pogleda drzace motora i vec se unapred molim i oprastam od 40-50e :ludilo: Ma nisu ti kaze ovo drzaci, ne cuju se drzaci ovako, a i vizuelno onako su ti kaze kao novi, proveravase i to, ma nije to to, trazimo drugi uzrok. Pali, gasi, pali, gasi, ma svako gasenje kad se zacuje tandrrrr nestoo :grrr: Ja reko ce da mi upalis anlaser covece, dosao sam da popravljam drzace i vibracije sta se cuje, a ne anlaser :D Iii posle vise puta paljenja i gasenja majstor nekako zadrzi prednji hladnjak i pritisne ga napred ka braniku, ajde sad probaj, probam, ma ugasi se i nista se ne cuje vise, samo ono zavibrira normalno za dizela, ali nista ne cuka, tandrce i slicno :wow Resen problem. Ne moze da se poredi znaci kada se gasi u odnosu na pre i ono sa kvacilom kada se krece i odvaja isto nema vise da tandrce, i sl.

Uzrok problema svega toga je ovaj drzac hladnjaka kao koji inace sluzi samo da hladnjak ne seta napred nazad i nista vise i posto je ceo od plastike, a ovamo deo sa hladnjaka je plastika, preko koje ima guma, medjutim od vibracija se ta guma verovatno vremenom skidala i sad jedan deo je slizana guma, i onda plastika na plastiku udara i onda to stvara zvuk i tandrce prilikom paljenja, gasenja i to.

Problem sam resio malo pre tako sto sam skinuo taj drzac, drzi ga Torex sraf, posto nemam Torex, odvio sam ga obicnom gidorom osmicom, upada fes i odvija se extra, odvio, skinuo i dobio obican komad plastike u obliku slova 'U' kao sto se vidi dole sa slike i posto je onaj deo unutrasnji od plastike, isekao sam parce gume otprilike jedno 4-5cm i iznutra celom duzinom izmedju ovih rupa (otvora) koje se vide dole na slici stavio gumu i zalepio je super lepkom da ne bude gola plastika, a ove 2 rupe sto su kao izbusene fabricki, samo tako stoje, nije mi jasno sto, mozda je imalo nekad nesto, uglavnom sad je prazno i nema nicega, pa sam ja lepo stavio tu gumu kao sto vec rekoh i onda kroz ove 2 rupe protnuo sraf, vratio nazad, malo stegao, mada i onako sa gumom je maltene fes upadalo, zavio sraf za drzac, vratio sve lepo i probao malo rukom da se klima, ma nema sanse vise da se mrda onako kao pre. :aplauz: Ova leva strana je mnogo klimava bila od hladnjaka, dok ona tamo desna kod akumulatora, tj. kod onog creva sto ide iz Turbine u Interkuler i tu takodje ima isti nosac, ali se on ne klima ovoliko i kad mrdam tu stranu, ne cuje se taj zvuk, ali mozda uskoro odradim i tu desnu stranu za svaki slucaj. :ok:

Eto, to je znaci bio uzrok svih ovih problema i ume mnogo da nervira, verujem i druge, tako da pre nego sto bilo sta promenite, obavezno proverite ove nosace i ovo je posao koji se radi brzo, a resava problem garant ako Vam je isti slucaj kao kod mene. Uglavnom sad kad se gasi, pali, i pod kvacilom ne cuje se vise nista ono tandrkanje i to.

Evo par slicica da se vidi taj deo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


...i to je to :ok:

Pozdrav

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs