Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: astra f trese pri kretanju kada je zagrejana
PostPoslato: 18 Feb 2015 23:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 09 Avg 2012 08:22
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan Jancic
Opel: astra f 1.4
Pozdrav svima,

vozim Astru F 1992, 1.4i 44 kw i imam problem što se auto trese pri kretanju ali isključivo kada je zagrejan. Išao sam kod nekoliko majstora u cilju rešavanja ovog problema, promenio nosač menjača, korpu, lamelu, druk ležaj i zamajac, nosači motora su dobri, trap odličan, mada ovo definitivno nema veze sa trapom. Kako rekoh, trese samo pri kretanju kada je auto zagrejan i to kako unapred, tako i unazad. Trešenje je izraženije na uzbrdici i ako dajem i malo veći gas prilikom kretanja. Za sada ovo kompenzujem tako što krećem na ivici gašenja auta, ali me nervira kada vozim po gradu, uvek moram da startujem na sigurno, veoma, veoma polako. Još jedna veoma čudna stvar se dešava kada idem u selo i vozim nizbrdicom prvom na leru, auto počinje da se trese i moram da ga razdvojim na kvačilu, ponovo spojim, nakon čega se isto ponavlja u kratkim vremenskim intrevalima od 2-3 minuta ili ako u vožnji naglo pustim gas počinje slično trzanje kao u prethodnom slučaju. Kod svih ovoh slučajeva trzanja se ponekad čuje nekakvo cviljenje, tačnije imam osečaj da dolazi do trenja između nekih metalnih delova na način na koji to nije predviđeno. Da li je moguće da postoji greška unutar samog menjača, na primer, ležaj spojničke ili nešto slično? Zglobovi poluosovina? Svaka pomoć i savet su mi dobrodošli. Hvala unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs