Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 16:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 141 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 19 Feb 2015 20:24 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 20:28
Postovi: 1176
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Manta A,Meriva A Cosmo
Bio si kod Nemanje i Veska,prodjoh danas sa sluzbenim Puntom i videh vas tamo.
Sve u svemu velika zezancija oko plina :(
Inace Cali ne izgleda lose,mnogo lepsa nego predhodna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 20 Feb 2015 12:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Markius je napisao:
meni uradjen reatest plina sa ksenonima nista nije sakrivano, sa nizim autom dosta od fabrike, sa 15 felnama i mnogo sirim gumama od fabrike.


Za REATEST tj produzavanje plinskog uredjaja ne gledaju mnogo stvari.. Pricam ukoliko se skine plin, mora se ici na ATEST i tada sve fabrikana mora biti

A da, kod Nece i Veska sam bio... Sada je auto kod Maslaka (gledao ga i Sulja i Smesko ;) )
Edit: Svratismo cvile i ja do Maslaka sad, Calibra se uveliko radi, iako do reatesta ima jos nedelju dana....

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 20 Feb 2015 13:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
aaa, ok, ne citam dobro.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 12:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Bio sam danas da platim reatest i da vidim kako napreduju stvari sa Calibrom.. Calibri su izvrsene sve prepravke. Reatest vazi 3god. Izaslo me je citavih 17k. Auto iz nekog razloga radi na 3 cilindra, ali otom potom ;) Daj da ga registrujem samo i da se vozim konacno ;) Sutra dolaze iz AMSS da slikaju i to bi bilo to ;) Zatim registracija, kljucevi u ruke i sto dalje ;)

Evo i jedne slicice onako slikane na brzaka

Slika

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 12:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
kako ces sa tri cilindra da vozis? :) to nije voznja :p


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 12:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Regulisacu to odmah cim je uzmem ;)

Bio samnom jedan kukavac sa kadet suzom, 2x ga obaraju na reatest zbog trulezi ;) Nema prag, o rubu ni da ne pricam ;) Uzeo lik i gituje na licu mesta ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 12:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
A sto samo 3 god. ?

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 13:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 20:28
Postovi: 1176
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Manta A,Meriva A Cosmo
Verovatno zbog boce,tj toliko boca vazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 13:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Plin je ugradjen 2008-e i boca je proizvedena 2008-e. boca vazi 10god, sto znaci to 2018.... jbg... vise bih voleo da je 5god ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 14:18 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 19 Jan 2007 22:22
Postovi: 3406
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milosh
Opel: Calibra CweLET
Garaza: pogledaj
Radi na 4 cilindra na benzinu a za plin ne radi 4i cilindar videcemo shta je, ja sam mu zapushio rupu na usisu za 4i cilindar jer nisam imao crevce u tom trenutku, ne verujem da su experti ostavili to tako ahhaha

_________________
A collector never stops collecting!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 26 Feb 2015 15:59 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Brate kad vidim koja jebacina oko tog plina setim se zasto ga nikada nisam voleo niti ga vozio u kolima...Jeste da je jednom u 5 godina,ali evo ti vec 10-15 dana ne mozes do auta zbog jebenog atesta... :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 03 Mar 2015 11:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Evo proslo je skoro 30 dana, a ja sam jos bez auta. U petak je zavrsen reatest. Danas stizu papiri i potvrde o uspesno odradjenom reatestu. Danas u toku dana ili sutra se radi tehnicki i konacno ta registracija... Uopste nemam osecaj da sam kupio auto, da je moj.. Ubilo me ovo vreme cekanja.

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 03 Mar 2015 11:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Ajd glavu gore i pun gas. :)

Sad je lakse kad je gotovo. :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 03 Mar 2015 16:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Doterao sam auto sa reatesta... cela guzva i jurnjava 2 glupa papira... Ostadoh bez akumulatora i benzina od silnog cekanja, pa smo palili auto Boosterom ;), nasuli benzin.. i nekako ga doterah do kuce ;) Usput uradih i tehnicki, sutra da predam zahtev za registraciju pa cemo videti sta dalje ;) Ono sto sigurno znam to je da nekako trebam da osposobim da mi radi na sva 4 cilindra na plinu.. radi samo na 3 iz ne znam kog razloga... na benzin radila jako nemirno (nisu prikljucili dzek za dizne) pa prikljucih... Veceras cu se zanimati autom makar me sneg prekrio ;) Vracanje kn filtera, menjanje tecnosti i ostalih zezancija.... Dace Bog da je sutra registrujem pa me eto opet ovde....

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 03 Mar 2015 16:55 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 27 Mar 2013 23:21
Postovi: 1218
Lokacija: PRHOVO
Ime: BRANISLAV
Opel: Astra bertone z20let
Garaza: pogledaj
Kad stignu tablice kaci slike :D

_________________
z20let


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 03 Mar 2015 17:40 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2014 02:21
Postovi: 908
Lokacija: Beograd
Ime: Damjan
Opel: Calibra v6 i 8v
Garaza: pogledaj
ma slikaj bez tablica ... kriminal

_________________
na plinu kuvam, naftu lozim, benzinom se vozim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 03 Mar 2015 18:17 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2012 14:27
Postovi: 121
Lokacija: Ra
Ime: Uros
Opel: Calibra 8v
Daj slikee :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 03 Mar 2015 23:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Bice slikana sa tablicama kada stignu... od 18:00 do 22:30 provedoh u garazi sa njom ;) vracao sam na mesto sve sto sam raskupusao zbog reatesta.
Posto je jako nemirno radila kao da vuce negde fals fazduh zabrinuh se i poceo da gledam odakle to moze da vuce (nije vukla nigde pre reatest-a ;) )
- Ono debelo crevo (gusenica) sto ide od usis-a do protokomera bilo je lepljeno izolirkom ispucalo od starosti i sampioni kako su skidali izolirku izbusili crevo jos vise i zajebali tako ;) nit su stavili novu izolirku niti bilo sta... pa kada sam vec skidao fabricki filter i vracao KN skinuh i to crevo da sredim i vratim na mesto.. Resenje nije trajno ali ce pomoci dok se ne nadje neko ok crevo. Istrosih 2 kotura izolir trake ali sam popunio svaku rupicu i onu najmanju tako da nigde fals vazduh ne moze da vuce sada..

- Imao sam problema sa pokazivacem temperature motora jer je ona zica od termostata bila u prekidu pa nekad prikaze nekad ne... Sredih i to.

- Rekoh sebi ajde kada sam vec u tom okruzenju da ocistim i step motor po ko zna koji put klasicnom metodom domace ljute rakije i WD-om, pa sredih i to, svi kontakti koji su bili pri ruci ocisceni WD-om (sada podsecam na Dzinijusa ali je tako)

- Uhvatila se prasina ili sta vec kod brave za gepek pa kada pritisnem na bravu nece da je vrati i ostane u tom polozaju pa ne mogu ni gepek da zatvorim, ali sredih i to, opet se tu umesao WD koji je sve to lepo podmazao.

Ovih dana mi je ostalo da sredim xenon (verovatno ce morati da padnje ciscenje sociva) zbog toga sto slabije sija jedna strana i to primetno slabije, do instalacije nije jer je genious razvukao celu novu instalaciju, ubacivanje par sijalica za stop i rikverc svetlo, i posto mi curi voda na jednoj selni (ispod akumulatora gde crevo ulazi u hladnjak) da pregledam da li je potrebno kratiti crevo ili bolje postaviti selnu..

Zdravlje od Boga ukoliko uspem sutra da registrujem teram je na detaljno pranje, i punjenje rezervoara za sve pare...

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 07 Mar 2015 01:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Calibra je ponovo na ulicama ;) Uradjena i registracija, postavljene tablice i veceras sam se provozao za sve pare ;) doduse na benzinu ;)... Prekidac nece da prebaci na plin i to ti je ;) Sekvent je u pitanju.. Posle 2h voznje nije hteo da prebaci uopste.. Sta to moze biti?

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 07 Mar 2015 01:57 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 19 Jan 2007 22:22
Postovi: 3406
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milosh
Opel: Calibra CweLET
Garaza: pogledaj
Haha pa idi kod plinadzhije koji radi AC! Multiventil ili nemash plina? Kako je to radila na 3 cilindra pre neki dan? Da ti nije zatvorena boca? Ako samo trepce zelena to je kao da nemash plina znachi jebe ventil. Kako si prosho atest :), dobijam slike celo veche, vidjen si po gradu...

_________________
A collector never stops collecting!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 07 Mar 2015 02:12 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
E moj Milenkovicu,i ti da provozas svoj auto posle mesec i vise dana jebavanja... :ne:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 07 Mar 2015 02:25 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Zamenjen je ventil cvile i postavljen novi ;) A te slike bi mogao da prosledis malo ;) Moguce da je zatvorio bocu kada je video da radi na 3 klipa ;) a mozda i nije radio na 3 klipa nego vukla fals vazduh, sve je to MOooooooozda... pokusacu sutra da vidim o cemu se radi... ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 07 Mar 2015 10:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Avg 2012 11:28
Postovi: 362
Lokacija: Prokuplje
Ime: Aleksandar
Opel: Calibra 2.0I 8V
Garaza: pogledaj
Bas mi je drago da konacno mozes da vozas svoju azdaju :) :) ;)

Sto se tice samog atesta vec sam cuo sve najgore o tom servisu i ako je istina i ono sto si mi ti rekao onog dana treba da se uzmu motke i pobiju g*v**! Doteras isparavan auto na jebeni reatest a vratis se kuci sa praznim rezervarom i autom koji jedva radi... umesto da provere ispravnost oni uniste auto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 07 Mar 2015 16:30 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Danas se vozih malo i od jednom ja na kvacilo padose obrtaji i ugasi se.. Dobro poznati sindrom, step motor nije odradio svoje i zasrao je stvar... Otvorih ja haubu i imao sam i sta da vidim. Pre reatest-a crevo koje ide od usisa to step motora bilo je skroz ok, bez ogrebotine bukvalno, aliiiii na reatestu su kratili, prckali ko zna sta sve.. crevo je bilo nekih 20cm a posle reatesta 4-5cm i to skroz neko propalo crevo, lomi se na dodir, bilo napuklo i ocigledno uvlacilo fals vazudh unutra i prasinu.... Otisao sam i kupio novo crevo za citavih 65 dinara(gumeno a iz nutra plastificirano) posto neki nisu mogli to da promene, promenih crevo i opet dobro poznat postupak ciscenje step motora... Ispratio sam ga slikama tako da ce nekom mozda koristiti...

Ono sto mi je bilo potrebno jeste: GINI WD Sprej, domaca ljuta rakija (zamena za medicinski alkohol/benzin posto nisam imao pri ruci,odmascivac i 2 posude) ja koristih jednu polovinu male flase od destilovane vode gde sam sipao domacu ljutu rakiju, i prepolovih balon od 6l kako bih u njemu cistion step WD-om i odmascivacem
SlikaSlika
Naprskao sam step odmascivacem pa zatim wd-om zbog jakog mlaza koji je isterao prljavstinu i nakon toga potopio step u flasicu sa rakijom
Slika
Ovako je izgledala prljavstina koja je izasla samo od odmascivaca i wd-a
SlikaSlika
Krajnji efekat je izgledao ovako
Slika
I na samom kraju sam osusio fenom step motor, i naprskao kontakte wd-om
Slika
Auto sada radi mnogo bolje, kada je hladan stoji na 1k obrtaja, kada se zagreje stoji na 750-800
Prostudirao sam ovo ciscenje step-a ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Calibra Cwe20ne
PostPoslato: 07 Mar 2015 19:58 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2012 14:27
Postovi: 121
Lokacija: Ra
Ime: Uros
Opel: Calibra 8v
Dobro si ovo odradio, ja cistim benzinom, ali nakon nedelju dana opet isto, moracu da probam sa ovim preparatima :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 141 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs