Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 12 Maj 2024 13:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opruge Astra J 2.0 CDTI
PostPoslato: 11 Maj 2024 13:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 02 Jul 2023 19:10
Postovi: 17
Lokacija: Bačka Palanka
Ime: Mladen
Opel: Astra J 2.0 cdti
Pozdrav svima. Skinuo sam sa Astre sportske eibach opruge koje su došle sa njim da bi podigao auto. One su bile -35mm. Jednostavno mi je trebalo da bude malo viši zbog puteva kuda se krećem. Što se tiče razlike u udobnosti ona je jako mala u korist dužih opruga a što se tiče upravljivosti ona je bila bolja sa kraćim logično. Elem jedina ponuda u radnji i radnjama su bile Kayabine tako da sam uzeo njih. Međutim sa novim oprugama se dešava taj zvuk češanja od karoseriju ili taj deo lima iza amortizera. Pri nekom skretanju sa puta ili silasku gde je razlika u visini puta malo veća tipa 5-10 cm čuje se kako opruga očeše lim. Model opruga je kataloški baš za 2.0 motor jer je razlika u odnosu na 1.7.
Posle nekog vremena odlučim da uzmem u drugoj radnji još jednu oprugu. Naravno isto je Kayaba pošto druge ponude nema i čovek mi donese isti kataloški broj kao i prethodne koje sam uzeo. Ima i Kayaba sajt gde se može proveriti koje idu za koji model,motor itd.
Medjutim problem ostade isti.
Kad izmerim prečnik eibach opruge on je 16cm. A kod Kayabe je 16.5cm. Nekako mi logično deluje da ta širina kod tog češanja ima ulogu. E sad dali neko ima stare opruge od 2.0 ili ko već ima 2.0 Astru da proba izmeriti prečnik ako je moguće prići pa da utvrdim koja je širina GM opruge?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs