Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Amortizeri Astra g
PostPoslato: 14 Maj 2014 11:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2009 11:10
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: vladan
Opel: Astra G Sropt 2.0 16v DTL
Pozdrav svima!Imam krace opruge na prednjim amortizerima na Astri G.Za montazu netreba sabijanje paukovima pa opruga malo landara.Da li neko zna strugara koji moze da obradi klip amortizera I nareze navoj pa da to sve bude fes.Amortizeri su Boge standardni-gasni.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amortizeri Astra g
PostPoslato: 22 Maj 2014 13:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009 16:49
Postovi: 790
Lokacija: Pančevo
Ime: Toni
Opel: Bertonka 2.0 Turbo
Garaza: pogledaj
Ti kad ih namontiras na auto i sasija legne na njih nema sanse da ce ti landarati opruga, a moci ces da vratis standardne opruge za npr. zimu. Ako si se bas oprostio od tih amortizera i resio da ti budu samo za te opruge onda odneses kod bilo kog strugara i odradice ih, nije to neki specijalni zahvat :ots:

_________________
500km = 1L ulja =RKTAM !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amortizeri Astra g
PostPoslato: 22 Maj 2014 20:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 780
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Ne moze bilo koji jer treba dovoljno veliki strug sto iz mog iskustva 90% njih nema drugo landarace ukoliko naleti na vecu rupu, skrene naglo u krivini ili se penje na bankinu... Ne znam koliko je skracivanje potrebno ali ako je nesto malo mozda i moze da se stavi fabricka opruga po potrebi... Mada ako opruga landara tesko da je ta opruga uopste namenjena da funkcionise zajedno sa fabrickim amortizerom tj verovatno ce da stosuje mada moze da se vidi da se zameni odbojna guma sa nekom kracom...

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amortizeri Astra g
PostPoslato: 23 Maj 2014 10:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009 16:49
Postovi: 790
Lokacija: Pančevo
Ime: Toni
Opel: Bertonka 2.0 Turbo
Garaza: pogledaj
Kad kazem strugar onda mislim strugar, a ne lik koji obradjuje m10 srafice i matice u garazi. Kod nas ima 3 strugara i kod sve trojice sam radio takve zahvate i slicne i odradili su posao bez problema. U ovim slucajevima sto si naveo to je moguce samo ako je skratio oprugu na pola, inace dok sasija lezi na oprugama koje spustaju i do -60 nema sanse da landara. Pricamo o Astri G.

_________________
500km = 1L ulja =RKTAM !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amortizeri Astra g
PostPoslato: 06 Jun 2014 14:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2009 11:10
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: vladan
Opel: Astra G Sropt 2.0 16v DTL
Hvala svima na pomoci...Pozz Vladan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amortizeri Astra g
PostPoslato: 22 Jun 2014 23:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010 13:41
Postovi: 943
Lokacija: BEOGRAD
Ime: dragance
Opel: Kadett
YUgisa je napisao:
landarace ukoliko naleti na vecu rupu, skrene naglo u krivini ili se penje na bankinu...


toni je u pravu


nijedan od navedenih primera ne moze da se desi ,pogotovu sto jos nisam cuo da se neko "penje po bankinama" :shock: mozes koliko god zelis da uleces u krivine , ivicnjake itd itd , opruga nece ispasti , jedini problem moze da se desi prilikom zamene tocka kad se amortizer maximalno istegne , solja i sesir gube kontakt sa oprugom i ona moze u najgorem slucaju da se "nakrivi" , da bi se tvoj amortizer skratio kako treba mora da se uradi remont tj da se otvori i izvadi stablo koje se nosi kod strugara na kracenje ,posle toga se amortizer zatvara , to ti je vec neisplativo , kostace sve to oko 40e za oba, jedina dobra strana je sto ce biti remontovan i tvrdoca po tvojoj zelji ili naci nekog strugara koji ima ozbiljne masine , tu vec ne treba otvaranje , samo se mora obratiti paznja prilikom stezanja stabla u strug, ono ne sme da ima ni najmanje ostecenje

_________________
svaki put kad promenis visinu auta, trebalo bi odraditi reglazu trapa. LEGENDARNA IZJAVA Yugishe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amortizeri Astra g
PostPoslato: 25 Nov 2014 01:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 19:39
Postovi: 393
Lokacija: Leskovac
Ime: Nemanja
Opel: Astra Bertone 2.0t
Garaza: pogledaj
Da li mogu da se nadju prednji amortizeri kraći, a ne mnogo tvrdi, od fabričkih za astru g? Probao sam gewinde ali mi je tvrda vožnja po mojim svakodnevnim vožnjama na "fantastičnom" putu, a pogotovu sada zbog porodice. Pa sam našao bas niske opruge ali bi mi trebali i kraći amortizeri od ovih standardnih, a da nisu kao oni sa gewindama. I dal se mozda uklapaju prednji amortizeri od nekih manjih opela, tipa corsa c, jer pretpostavljam da su kraći od astrinih..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs