Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 01:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: opel astra f - problem sa kočnicama
PostPoslato: 22 Jan 2014 15:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Okt 2011 21:10
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Ime: dejanmartin
Opel: astra f 1.7 td
Pozdrav svima!

Prošao sam inicijaciju pa sad mogu postaviti po koje pitanje, u nadi da će mi neko moći pomoći. Takođe, mislim da i sam nekome mogu pružiti neki savet i učestvovati na forumu.
Potrudio sam se da svoj auto opišem u pozdravnoj poruci, pa iskusnijim Opelovcima to možda može pomoći u dijagnostifikovanju problema koje opažam.
Da napomenem da je astra utegnuta, i generalno u dobrom stanju.

Naime, stvar koja me muči je ujedno i jako bitna jer se tiče bezbednosti.
Kod naglog kočenja (nožnom kočnicom) zadnji kraj oštro baca u levo. To nije česta situacija, ali je jako neprijatna i iskreno, uplašim se, pogotovo kad nisam sam u autu. Čak sam probao šta se dešava kad zakočim samo ručnom - isto baca u levo. Na tehničkom pregledu, u avgustu, pokazalo se da su prednje kočnice super a zadnje loše, da ručna ne hvata ni dobro ni ravnomerno (ali su me pustili). Odmah odem do majstora i zamenim: doboše, paknove i obe sajle ručne kočnice (sve novo), dok su oni mali kočioni cilindri na dobošima dobri. Probamo auto i opet isto. Pokuša on nešto kao da još malo zategne te sajle, i reče da pričekam dok to sve ne nalegne. Nije naleglo, i dalje baca u levo, jedan točak jako koči a drugi slabije (kod kočenja i nožnom i ručnom - izađem iz auta i pogledam tragove). Nisam imao ni snage ni volje da to rešavam, kočim pažljivo. A majstor i dalje nema predstavu zbog čega je. Kad parkiram na nizbrdici, ručna uhvati, na šestom-sedmom zubu. Međutim, kad moja bolja polovina sama negde krene autom, zove me da dođem jer ne može da spusti ručnu. I još jedno opažanje: kad me sve to iznervira, nekoliko puta uzastopno jako zakočim i kao da naizmenično baca - ne baca. Verujem da to ima i veze sa tim da auto ponekad vuče u levo a kad naglo zakočim ne (prednji trap ok, sve sređeno, regliran). Nadam se da sam uspeo objasniti o čemu se radi. Ako neko ima predstavu šta trebam pogledati, ili zna nekog majstora koji može ustanoviti u čemu je problem, neka javi. Hvala!


Poslednji put menjao Daka dana 22 Jan 2014 15:22, izmenjena samo jedanput
Tema pomerena u odgovarajuci podforum,sledeci put obrati paznju gde otvaras temu i obavezno koristi pretragu na forumu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel astra f - problem sa kočnicama
PostPoslato: 22 Jan 2014 16:29 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
ako su dobosi pozadi ,potrebno je stelovanje posle zamene paknova dobosa sajle itd ,obicno samo zamene i cekaj da nalegne stara fora,ocigledno da ako ti ravnomerno koce prednji a baca zadnju stranu u levo onda zadnji desni jace hvata od levog, ja sam to resio preciznim stelovanjem koje je trajalo dugo i sad na tehnickom pokazuje isto na oba tocka a sto se tice rucice treba da hvata vec na treci cetvrti zub...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel astra f - problem sa kočnicama
PostPoslato: 22 Jan 2014 16:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
idi kod tog tvog majstor neka skine kocione obloge sa tocka koji ne koci / desni valjda / i na delu koji ulazi u cilindar treba da navari / samo var/jedno 2mm i trebalo bi da ti koci bolje .
mozda nije lose da pre ove radnje prvo proveris na levom tocku da nisu obloge previse rasirene pa ti zato blokira .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel astra f - problem sa kočnicama
PostPoslato: 22 Jan 2014 18:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
koliko ja znam kod tebe su doboši, skini oba zanja točka nemora oba odjednom na dobošu ima mala rupica i kad nju namestiš dole videćeš kroz nju ozubljeni točkić , e tu se šteluje doboš, uzmeš tanak šrafciger i tim točkićem vrtiš ili gore ili dole zavisno dali hoćeš da dotegneš pakne ili popustiš.
Slika
Slika

sad zavrneš par krugova i okreneš dobošom i tako dok nepocne da chvata, češe doboš onda malkice vratiš da nečeše i tako oba točka i kočiće ravnomerno, posle prekontrolišeš sajlu ručne ako koja strana hvata slabije dotegneš sajlu na toj strani.

nadam se da sam ti pomogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel astra f - problem sa kočnicama
PostPoslato: 23 Jan 2014 13:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Okt 2011 21:10
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Ime: dejanmartin
Opel: astra f 1.7 td
Čini mi se da je ovaj majstor sve to tako i cinculirao, pa zatezao sajle... Ništa, otići u jedan dan da vidi dal su te obloge raširene i da još jednom sve našteluje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel astra f - problem sa kočnicama
PostPoslato: 23 Jan 2014 21:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2012 17:02
Postovi: 668
Lokacija: uzice ,sevojno
Ime: miroslav
Opel: rekord e 1.8s astra f 1.4nv
U pravu je marijan.to sam ja sebi radio na autu ,ali meni je to stelovanje razmaka paknova sa polugama,tj stariji sistem.to sam uradi.prvo popusti skroz sajlu rucne.skinh dobose,i na tom zupcastom distanceru podesi razmak taman da knap naidje dobos na njih.kad ga uknapis.cuknes cekicem spolja da sve legne lepo.treba da se okrece bez zapinjanja .isto tako i drugu stranu.tek onda se doteze sajla ruce toliko da nije labava.to sam uradi
Nije nauka.treba ti cekic safciger i kljuc 13.ujedno ispusti uazduh iz prednjih tockova.i nesme da ne koci i da zanosi

_________________
bar nedeljom budi kuciiiiiii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel astra f - problem sa kočnicama
PostPoslato: 23 Jan 2014 23:29 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
pa da nije to neka nauka, treba samo strpljenja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs