Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 02:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Odvrnut tocak
PostPoslato: 20 Sep 2013 07:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Elem ljudi malopre sam resio meni ne prijatnu situaciju..Radi se o tome da mi je bio odvrnut prednji levi tocak.Po ceo krug svaki saraf.danas sam vozio auto i parkirao se ispred dvorista nista se nije culo..posle toga krenuo sam na posao i primetim zvuk kuckanja,isto tako kad skrenem udesno tog zvuka nema i samim tim sumnjam na lezaj zato sto je poceo malo da se cuje..medjutim cudan zvuk,poceo da razmisljam dal nije nesto do diska ili zgloba i krenem da skidam tocak pored puta i vidim da su odvrnuti srafovi...sad jedno pitanje koje me muci posto mi se ovo prvi put desilo..koji je razlog samo-odvrtanja?ako je uopste to moguce? jel u pocetku pocne da proizvodi slab zvuk pa pojacava ili jednostavno pocne da se cuje da lupka i to je to?u toku dana sam napravio jedno 30tak km i nista se nije culo,i onda kad sam krenuo na posao pocelo da lupka..interesuje me pre svega dal se samo desava i ako se desava,kako to spreciti? al ja vise sumnjam da ih je neko popustio...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 20 Sep 2013 07:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
razmisli ko te mrzi u komsiluku :D
salim se mozda nisu bili dobro zategnuti , ali opet ne treba ni preterivati u zatezanju. to kazem iz licnog iskustva , jer sam proletos kad sam menjao gume / zimske- letnje/ otkido dva srafa i morao da menjam glavcinu :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 20 Sep 2013 09:01 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ako ne želimo da budemo paranoični, verovatno ti nisu bili zategnuti kako treba prilikom poslednje intervencije kod vulkanizera. Sami od sebe nema šanse da se odviju. I da, kaži stručnjacima koji ti menjaju gume da zaborave pneumatski pištolj kad dotežu šrafove. Koliko može rukom i težina tela neka bude jedina sila. :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 20 Sep 2013 13:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
U tome i jeste stvar,pre 2 meseca sam ja skidao i zavrtao kljucem prednje tockove kad sam radio ceo prednji trap...jos su alu felne...stvarno mi nije bilo svejedno kad sam video da je odvrnut tocak...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 20 Sep 2013 13:12 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Uh jbt, ovo je već ozbiljno. Kupi komplet onih sigurnosnih šrafova (ili još bolje dva) pa stavi po jedan/dva sigurnosna na svaki točak. :dedica:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 19 Dec 2013 15:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Moze li pomoc, kako odvrnuti dva pukla brezona? Kome oterati auto da pokusa?
To se desi kad ti previse dotegnu srafove, a jos ja ne znam da to tako ne treba. Ovaj tocak mi je skidan nedavno i komsija ga dotegao svom snagom, ono nogama pa dokle moze. Tata mi rece telefonom da je to i da zbog toga pucaju.

pocelo je da lupka. Stanem nema nista, namotam tocak u levo, motam u desno ne vidim da je se nesto iscupalo...krenem opet 5,6 metara opet lupka...konstatujem da je tocak. Imam i sta da vidm. Dva pukla brezona, jedan nadjem u ratkapni a drugog nema.
Ako ne budem nasla u Valjevu, verovatno ce mi trebati dva brezona ako ko ima rasparna.

Taman sredimo sve da bude pod konac, kad uvek nesto zezne stvar, mozda sitnica al ne trpim kad mi je auto neispravan :banghead:

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 19 Dec 2013 16:14 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2013 20:32
Postovi: 226
Lokacija: beograd
Ime: sinisa
Opel: GTS, EVO500, GSI
civid je napisao:
Ako ne želimo da budemo paranoični, verovatno ti nisu bili zategnuti kako treba prilikom poslednje intervencije kod vulkanizera. Sami od sebe nema šanse da se odviju. I da, kaži stručnjacima koji ti menjaju gume da zaborave pneumatski pištolj kad dotežu šrafove. Koliko može rukom i težina tela neka bude jedina sila. :ok:

Mogu sami da se odviju, samo ja nisam provalio kako. Na kecu 1.3 specijal sam moro svaki drugi treci dan da ih dotezem, alu felne i zategnem ko sivonja al ne vredi opet popuste. Cak mi je i tocak otpado u voznji kad se odsarafe. :shit:

_________________
2.2 2.5 4.0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 19 Dec 2013 17:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
kad su srafovi jako steknuti trebalo bi pre odsrafljivanja / ko se seti / lupiti po glavi srafa cekicem.ja odprilike vec 40 god. stezem srafove i to mi se nikad nije desilo do ovog proleca kad sam na prednjem tocku otkidao dva srafa , a i pre par dana sam na zadnjem otkidao. napred sam promenio celu glavcinu , a nazad sam samo razbusio onaj patrljak sto je ostao , malo obrusio sraf i zatego ponovo. :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odvrnut tocak
PostPoslato: 21 Dec 2013 16:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Povadjeni srafovi i nabavljeni isti, tako da nema potrebe Vas da maltretiram. Hvala Camersajiliju sto se ponudio da da srafove :ok: :ots:
Slika
Opel -i na kombinezonu :D

Ali kako maleri ne idu sami, desio se jos jedan...vise se ne nerviram, sad se smejem :D :ludilo:

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs