Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 22 Maj 2024 10:41

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Škripanje diska KadettE - Astra F
PostPoslato: 18 Apr 2013 07:37 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2009 19:24
Postovi: 260
Lokacija: Kruševac
Ime: Miki
Opel: kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
Jesenas sam zamenio kočiona klešta na Kadetu i stavio sam komplet klešta i ventilirajuće diskove (236mm) sa Astre F. Sve je normalno funkcionisalo do pre mesec dana. Klešta i sada normalno rade ali se u vožnji čuje konstantno škripanje kao da pločica zakačinje disk. Klešta normalno funkcionišu i nema problema oko klizača. Disk sam obradio, pločice poravnao ali škripanje nije prestalo. Tada sam izbacio centralni klip oko 1cm i primetio sam da je klip potpuno suv. Malo sam ga obrisao i video da je klip kao staklo bez znakova korizije. Da li je normalno da klip bude potpuno suv? Smem li da isteram celi klip napolje kako bih ga celog prebrisao i uglancao i da li posle pri vraćanju mogu da nastanu problemi tj.da li se lako vraća u klešta s obzirom da spoljnu gumicu ne smem da skidam, a i nemam potrebe da je skidam jer je dobra - bez znakova oštećenja?. Stekao sam utisak, a možda se i varam da pri puštanju kočnice klip se samo malo vrati nazad i oslobađa pločice, ali je to možda nedovoljno. Pri takvom škripuckanju disk se ne greje, normalno funkcioniše, ali me škripanje užasno nervira. Šta bi mogao da bude problem i kako ga otkloniti da bi škripanje prestalo. Unapred se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Škripanje diska KadettE - Astra F
PostPoslato: 18 Apr 2013 11:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Ako su isti princip klesta kao 256, slobodno izvadi klip i posle vrati gumicu. Ja sam svoje rasturao i cistio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Škripanje diska KadettE - Astra F
PostPoslato: 18 Apr 2013 14:55 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2009 19:24
Postovi: 260
Lokacija: Kruševac
Ime: Miki
Opel: kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
Da, princip je isti u potpunosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Škripanje diska KadettE - Astra F
PostPoslato: 18 Apr 2013 21:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
klip se vraca mozda za milimetar , a najverovatnije su u pitanju plocice. skini ih i ocisti lezista na nosacu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Škripanje diska KadettE - Astra F
PostPoslato: 19 Apr 2013 07:39 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2009 19:24
Postovi: 260
Lokacija: Kruševac
Ime: Miki
Opel: kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
I ja pretpostavljam da se mora očistiti površina klešta po kojoj kluze pločice. Gledao sam klip i vraća se za milimetar kao što je Dušan rekao. Za vikend ću da očistim klizne površine pločice pa javljam kako se ponaša.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Škripanje diska KadettE - Astra F
PostPoslato: 20 Apr 2013 10:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2009 19:24
Postovi: 260
Lokacija: Kruševac
Ime: Miki
Opel: kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
Evo jutros je problem rešen. Popeo sam prednji levi kraj na panj (dizalicu ), skinem točak, upalim auto i ubacim u brzinu - ŠKRIPI! Onda skinem klešta i pločice, ponovo upalim auto, OPET ŠKRIPI! Onda skinem kočioni disk, upalim auto I OPET ŠKRIPI! A gde škripi? Škripanje i cijukanje je dolazilo između homokinetičkog zgloba i glavčine točka. Ušpricaos am sinol ulje (jer sam njega imao ) i škripanje je prestalo. E sad šta li bi moglo tu da bude ne opterećujem se jer je lager odličan, homokinetički takođe, jedino mi ostaje da kad menjam manžetnu homokinetičkog da napunim lepo mašću i da sve lepo očistim. Jedna sitnica može čoveku nerve da pokida.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs