Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 10 Maj 2024 06:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: GSI 1.8 - 2.0 i 8V koliko KS?
PostPoslato: 11 Mar 2007 23:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
Ovako imam jedno pitanje moj ortak ima GSI-a 1.8 i skoro mu je otisao motor i sad mu je sve unutra stavio od 2.0 i 8V je i mekanicar mu je predlozio da malo pojaca motor i da dobije dosta konja da nespominjem koliko(smesno je,oko 80),posto taj motor 2.0 ima oko 115ks(bar mislim)on mu je sravnio glavu na minimum i srezao mu je blok za 2.5-3mil tako da sad kad stavi dihtung glave klipovi stoje ok ali bez njega vire malo.Pa me interesuje koliko moze da se dobije sa tim sto je uradio jer me taj mehanicar ubedjuje da moze da mu digne veoma dosta snagu i to bez turbine i ostalih zajebancija,a sto je najgore moj ortak se nalozio ko kreten a sto je jos gore poceo da veruje da ce mu auto bude nenormalno jak.
Pa zelim da cujem vase misljenje pa da dovedem ortaka i pokazem da se smiri malo i da mehanicara spustim na zemlju.
Ja sam se smejao kad su mi pricali sa kakvom lakocom dizu KS i rekao sam im i ja i ortak kad ga sklope da cemo da platimo dyno i da pokazemo sta su postigli,jer ocigledano drugacije nevredi.

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 01:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Povecao mu je kompresiju. Nije to nista novo. Kolko ks? do 20ks. 80ks ni u ludilu. A podizanje kompresije zahteva vecu oktansku vrednost goriva. A ovaj mu dize kompresiju oho-ho...bash bih voleo da vidim sta ce za gorivo da rade...a i paljenje mora da namesta drugacije...ako mu to ne namesti kako treba i ako ga ne upozori za gorivo, imace detonacije, i taj motor ce brzo da strada.

Ako to sve nameste kako treba, eto ~20ks. Osetice se to. Ali ce i dalje 2.0 16v da ga ostavlja iza sebe, tj, nece dobiti tolko kolko mehanicar prica. Ne morate da placate dyno, dovoljno je da stane na crtu sa nekim 2.0 16v.

I dovedi ortaka na skup neki :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 02:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Potpisujem ovo što je Shadow rekao, tako mu samo povećava kompresiju i malo dobija na snazi, ali 70% sa spuštanjem glave neće da može. Dovedi drugara, ima ovde ljudi koji će sve da mu objasne šta na tom motoru može a šta ne može i kako može :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 10:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
I ako josh nisu vratili glavu nazad, nek mu prosiri i izpolira usisne i izduvne kanale na glavi. I da mu obradi siceve ventila "na radius". I nek nadje bregastu od C20SEH. A jel on stavio glavu od 1.8 ili 2.0? Ako je stavio od 2.0, ima ovde jedan zainteresovan za 1.8 glavu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 11:00 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
samo sa bregastom od 20seh nece bas puno dobiti
nove mape ubrizgavanja i paljenja + 20seh bregasta + veca kompresija + gorivo vece oktanske vrednosti = 25ks max. (u principu dobije se skoro cipovani 20seh, jedino sto ce motor postati malo nervozan na malim obrtajima i nece biti bas idealan za grad)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 11:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Potpuno netacno zux.

Razlika izmedju C20NE i C20SEH je samo u bregastoj. Ovo su potvrdili ljudi koji su se igrali sa C20NE u Nemackoj i Engleskoj. Sa sve dyno rezultatima. Motor radi mirno na leru. Pomesao si to sa trkacim bregastim, koje sjebu nize obrtaje a napumpaju visoke obrtaje. Kod njih moraju i mape da se menjaju a bogami i dizne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 12:31 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
auuu bre shadow, sto si tako izricit 8)
Pa uporedi na koliko obrtaja standardni 20seh razvija max. moment, a na koliko c20ne (ja nisam rekao da će motor u leru raditi nemirno, nego da je c20ne bolji na nižim obrtajima)
Dakle bregaste su različite (zamenom samo bregaste dobiće se 5-6ks na većim obrtajima i to je max.)
Klipovi se pomalo razlikuju na oba motora (otuda i veca kompresija kod 20seh)
Mape ubrizgavanja i paljenja se sigurno razlikuju i to je provereno (chip tuning na c20ne to rešava)
Inače c20seh ne postoji, samo 20seh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 17:00 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
hvala vam ljudi. A majstor je danas sastavio motor i glavu ostale su mu neke sitnice pa postavlja motor izgleda da ce biti gotov sutra ili prekosutra tj tada ce ga pali.A dovescu ga sigurno na neki skup,decko je lud za GSI-om.
I mehanicar mu je rekao da ce mozda malo da brljavi dok bude radio ali za gorivo mu nista nije rekao to znam sigurno.Znaci ako nepojaca oktansku vrednost goriva da ce pre da strada(koliko sam razumeo)???
A imao je male probleme sa sa brojem motora jer kad je skidao blok i oni su skinuti posto ga skidao skoro 3mil ali sva sreca sto je majstor u proslosti imao alat za brojke pa je morao da prekucava brojeve.
Idem malo da ih zezam za 80ks,moram poludece.
Hvala vam jos jednom

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 17:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
@zux

pa nije 5-6ks, nego 15ks razlika izmedju njih :)

@acca

Pa stradace zbog samo-detonacija. Ako on nema detonacije sa obicnim gorivom, onda ok, ali cisto sumnjam da nece imati detonacije. Kad krenu detonacije, onda se motor cuje kao da vozi dizelasa. Jer dizel motori rade po principu samo-detonacija i imaju veliku kompresiju.

A ovo za broj motora, to me bash interesovalo sta je bilo sa njim, jer znam da je broj motora u istoj ravni sa gornjim delom bloka. Ako nekad zavrsi na vanrednom tehnickom, ima da ga cimaju zbog toga. Jeste da ce da utvrde da je prekucan isti broj, ali dok oni to utvrde ima da mu stoji auto kod njih par dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 19:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
Razlika izmedju 20seh i c20ne je kao sto shadow kaze 15ks, ali tih 15ks su postignuti vecom kompresijom, drugim chipom (paljenje i ubrizgavanje), drugom bregastom, izduvom bez katalizatora i super 98 gorivom
Znaci sve to zajedno je + 15ks
Zamena samo bregaste daje 5-6ks
Kao sto rece shadow na nemackim i engleskim forumima ima dosta informacija o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 20:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
ne mora nista da polira... ispolirace ih klip... hihihi... dajte ljudi ne znam sto se toliko zamlacujete s tim... spustanjem dizanje.. kad je jednostavnije kupiti motor normalan i staviti neki chip na njega ako ima potrebe a ja mislim da nema potrebe na LET-a stavljati chip... :wink:

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 20:58 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
shadow je napisao:
Povecao mu je kompresiju. Nije to nista novo. Kolko ks? do 20ks.


20ks samo ako je i radio glavu,usisne,izduvne,ventile...samo spushtanjem glave moze da dobije max 5 ks i to ako bash ima srece.

@acca: Proveri za 1.8 glavu jel na prodaju!


btw evo kako se turpija 2.0 8v 8)
http://www.tomstickland.co.uk/astra/mod ... engine.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2007 23:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
nije na prodaju sad sam bio sa ortakom.

#astrafan skroz si u pravu ali kad mu je crkao motor nije ni razmisljao o tome a sad mi je vec kasno.

#shadow-slikacu telom da vidis kako je ispao broj,najverovatnije sutra pa cu da okacim da vidis.

Malo sam cimao majstora za tih 80ks,i naravno kaze da serem.Jebiga nemogu da se raspravljam oko toga kad se nerazumem(suludo je i raspravljati o tome) ali sam se dogovorio sa ortakom cim malo razradi motor idemo na dyno.
Docice mi ortak na neki skup(100%,hoce da cuje jos nesto novo,sta moze da se doradi) a mozda i on bude isao sa svojim autom 25.
Jedva cekam da ga upali da vidim kako ce da radi.A tek prvi kilometri(ali posle razrade).

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2007 01:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Pa ne proverava se broj odokativnom metodom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2007 01:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
Stvarno??????Pa nisam znao,hvala sto si mi rekao.
:x :x
Pa sta si time hteo da kazes?Da nemislis mozda da sam toliko glup pa si to napisao?
Ja sam rekao da se nerazumem ni u elektroniku ni u mehaniku ni u doradjivanje motora.
A ako si hteo nesto da kazes time slobodno reci,nemoj izokola.
Pozdrav ljudi

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2007 20:40 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
Sad sam dosao sa paljenja motora,radi neverovatno dobro stavio mu je samo granu i prede kao macka.Sutra pocinje da se vozi,samo je pitanje koliko ce da izdrzi.
Sad kad du ga upalili a obrtaje dize ko nenormalan,na gas reaguje ko motor.
A koliko ce da traje???To niko nezna,cak mu je i dosta njih reklo da nece dugo ali ko zna.

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007 21:26 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
Danas sam se vozio sa ortakom posle malo duze razrade motora,malo smo ga testirali i ide dosta bolje nego sto je isao pre,prvo mu je crkla pumpa za vodu i promenio je ali juce mu crkla i pumpa za gorivo tako da smo se danas vozili samo na plin i na malo duzem pravcu pokazao je 209 na plinu,treba ovih dana a mozda i sutra da promenu pumpu i da sredi kocnice jer je spalio(ali samo prednji desni)disk.
Auto je lud 100%,ali ima neki cudan zvuk dok se vozi,u nekim trenucima nekako zuji unutra,kako ubrzava tako sve vise zuji,mozda je nesto sa menjacem??Ko zna sta je

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2007 13:10 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
acca je napisao:
Auto je lud 100%,ali ima neki cudan zvuk dok se vozi,u nekim trenucima nekako zuji unutra,kako ubrzava tako sve vise zuji,mozda je nesto sa menjacem??Ko zna sta je


Jel menjao neke kaisheve ?
Meni dok nije punio akumulator nije "zujao",cim je zamenjen kaish cuje se ko turbo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2007 02:13 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
menjao je sve kaiseve,ali zubcasti mu je od bmw-a 316 jer mu taj sada odgovara.Zuji mu otprilike negde kog vozacevih nogu,mnogo cudan zvuk.Prvo je mislio da je vodena pumpa(tj lezaj u njoj)ali nije,jer kad je stavio novu isto se culo.

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2007 10:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
kako je uspeo da mu pokaze 209? Meni na 192 je na ivici blokade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2007 11:29 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
slikacu jedno i okacicu,ko neveruje dokazacu mu.A sada kao da nema 7000obrtaja jer kad stoji u leru(tada se najvise primeti) ili vozi i dodjes do 7000 obrtaja tada obrtaza pocne da treperi tj da se pali-gasi i das jos gasa i on jos malo podize obrtaje,kao da ide i preko 7000 a tada obrtaza samo treperi.

>>shadow>>na koliko obrtaja je tebi blokada?

Jel se nekom desava to da mu se obrtaza pali-gasi,tj da pocne da treperi na 7000?

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2007 11:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Pa sad mi jasno kako je nabio...jer meni dodje do 6500 ili 6800 i kraj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2007 13:43 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
moguce je da ga je nagurao do 209 (pogotovo ako je bio duzi pravac i jos ako je blaga nizbrdica 209 je sasvim realna brzina)
fabricki kadet sa c20ne motorom ide 200 km/h (GT i kabrio 195km/h)
20seh gura kadeta do 206km/h, a c20xe do 215km/h (to su sve opelovi fabricki podaci)
c20ne ima blokadu na 6400o/min, 20seh na 6800o/min, a c20xe na 6800o/min
tih dostignutih 209km/h (uz +-2-3%) je realna cifra za motor od 115-125ks u povoljnim uslovima za merenje max. brzine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2007 14:51 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 16:31
Postovi: 137
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: nema vise opelA :)
I to je jos na plinu,prosle god kad su se odrzavali skupovi u Pancevu trkali su se taj ortak sa GSI-om,lik sa astrom coupe 2.2 i Fiat HGT 2.0,sve ih je ubio.Trkali su se oko 15-20km od panceva pa do mesta gde se sklupljaju.Lik koji je vozio astru 2.2 kaze da je isao skoro 215 a da mu je GSI bezao(na pravcu kod rafinerije pancevo ako neko zna).
Dovescu ga na jedan skup i sami ce da se uverite(ko mi neveruje)

_________________
Just,aceleracion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2007 15:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Boze svasta, pa nije to nista nerealno :) Samo kako razvlaci tih 7000rpm da mi je znati...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs