Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G 1.7 DTI vise problema, potrebna pomoc
PostPoslato: 23 Feb 2016 14:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 02 Jun 2015 01:10
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
Ime: Filip
Opel: Astra 1.7 DTI
Pozdrav dobri ljudi, potrebno mi je vaše mišljenje u vezi par stvari koje mi se dešavaju na mojoj Astri G.

U pitanju je 1.7 DTI motor (Y17DT), Astra je 2003. godište, karavan.

Prva stvar, u toku vožnje u 4 ili 5 brzini kada oduzmem gas i auto nastavi da se kreće bez gasa, bez pritiskanja kvačila i posle pređenih nekoliko metara prilikom ponovnog dodavanja gasa pre nego što primi gas trnze, zatrese se 2-3 puta i onda bez problema prima gas i ubrzava normalno. U čemu bi tu mogao da bude problem. Na dijagnostici imam očitanu grešku 0100 što ukazuje na protokomer. Međutim, auto nije lenj, lepo ubrzava i prima gas. Da li neispravan rad protokomera može da uzrokuje ovaj problem ili je nešto drugo u pitanju.

Pored toga, prilikom malo jačeg ubrzavanja na nekih od prilike 1700 do 2000 obrtaja začuje se tup i dubok zvuk cveckanja, ne znam kako bih ga drugačije opisao, a kada se predje preko 2000, to se više ne čuje. Motor sve vreme normalno vuče i ubrzava bez trzanja.

Može li nešto od ovih problema da uzrokuje neki nosač motora, jer sam primetio da prilikom gašenja motora motor se nekako strese, zavibrira.

Druga stvar, kada namotam pun u levu ili desnu stranu svejedno, kada dođem do kraja čuje se neko zujanje, u čemu tu može biti problem? Volan je izuzetno "lak", jednim prstom može da se okreće.

Ako neko ima ideju šta bi mogao biti uzrok ovih problema bio bih mnogo zahvalan na pomoći, jer ne znam više kom majstoru da verujem. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 1.7 DTI vise problema, potrebna pomoc
PostPoslato: 23 Feb 2016 20:40 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:17
Postovi: 270
Lokacija: Ugrinovci
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.7 DTI Comfort, Corsa C 1.2 16V Sport, ex kadett 1.3 LS a.k.a. BlueBird
trzanje koje ti se javlja pri ponovnom dodavanju gasa... najverovatnije levi/desni nosac motora, mogu biti prednji ili zadnji u svakom slucaju proveriti sva 4 komada, mada moze biti i nosac lamele..jednostavno se rasklimalo vremenom...jel radjeno kvacilo ikada?

zvuk koji cujes od 1700 do 2000 obrtaja je zvuk aktivacije turbine, ista se na 1.7 dti motoru otvara na 1800 obrtaja, u pitanju je wastegate turbina sa fixnom geometrijom, vremenom se dobije i mali luft srca rotora pa vibrira dok se ne zagreje - kasnije se manje cuje

Koliko je presao auto?

_________________
"Only two things are infinite,the universe and human stupidity,and I'm not sure about the universe"A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 1.7 DTI vise problema, potrebna pomoc
PostPoslato: 23 Feb 2016 22:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 02 Jun 2015 01:10
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
Ime: Filip
Opel: Astra 1.7 DTI
Hvala na odgovoru. Astra je uvezena iz Nemacke u maju 2015. godine, na satu je 190000, e sad da li je prava kilometraza ne znam, mada po ocuvanosti unutrasnjosti vrlo moguce da jeste.

Za vikend Astra ide kod majstora po preporuci prijatelja pa ce detaljno biti pregledana, ali mi je bitno da cujem i vase misljenje, kako bi se sto vise stvari proverilo, jer volim da je auto utegnut.

Za kvacilo ne znam da li je radjeno, dok je auto kod mene nije radjeno, rekao bih da je kvacilo ok, ne cuje se nikakva promena zvuka na pritiskanje i otpustanje kvacila, nije tvrdo, hvata negde oko pola, ako ne i nize, nije visoko, brzine se lepo menjaju, takav je moj utisak.

A ovo za turbinu cu da malo propratim, da obratim paznju da li se manje cuje kada je motor zagrejan.

Mnogo hvala za misljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 1.7 DTI vise problema, potrebna pomoc
PostPoslato: 24 Feb 2016 02:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Nije iskljuceno i da je protokomer ovo sto ti se javlja pri trzanju. Proveri i njega ako si u mogucnosti, ili sa nekog drugog auta za probu da vidis da li je do njega i da ga otklonis kao potencijalan problem, posto ti vec palio gresku za njega. :) Naravno i drzaci motora su "osumnjiceni" za problem, tako da te 2 stvari proveri.

Za vibraciju pri gasenju takodje drzaci motora, ali proveri i drzac hladnjaka vode, imas ih 2 sa prednje strane motora kod hladnjaka blizu farova sa obe strane po jedan, plasticni, i drzi ih Torx srafovi. Pogledaj kad mrdas hladnjak da li se cuje neki zvuk plastike, tandrkanja i slicno, kod mene se to culo pri gasenju, pa mozda i kod tebe isti slucaj

Sto se tice zujanja, na krajnji namotaj da se cuje zujanje je normalno i to nije nikakav problem, to se kod svih javlja, kod benzinaca cak i na pomeranje levo desno bez namotavanja do kraja, dok se kod nekih, kao i kod mene, cuje zujanje tek kad skroz namotas volan u stranu da "udari" sto se kaze, tako da je to okej, nemas nikakvih briga za to ;)

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 1.7 DTI vise problema, potrebna pomoc
PostPoslato: 24 Feb 2016 08:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 02 Jun 2015 01:10
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
Ime: Filip
Opel: Astra 1.7 DTI
Protokomer sam vec ugovorio da zamenim sa drugarove Astre, cim uhvatim malo slobodnog vremena u toku nedelje, pa cemo da vidimo kako ce onda da se ponasa, javljam rezultate.

A drzace motora cu da skrenem paznju majstoru da pogleda za vikend jer nisam bas toliko strucan.

Hvala na savetima, mnogo ste mi olaksali posao. ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs