Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 17:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Kadett 1.4i problem sa paljenjem na benzin
PostPoslato: 04 Nov 2015 01:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Nov 2015 21:35
Postovi: 5
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Zoran Tomic
Opel: Kadett 1.4 i
Pozdrav!

Nisam u pretrazi foruma nasao resenje za moj problem,pa bih sad postavio pitanje.Imam dakle Kadett 1.4i 1990-to godiste.Imam ugradjen uredjaj za pogon na auto gas od 2008-me godine i nikada nisam imao problema.Inace prekidac za kontrolu benzin/gas ima tri polozaja.Jedan je za gas,dva za benzin i treci neki medju polozaj koji je oznacen sa nulom i kad je u tom polozaju,palim na benzim i pri povecanom broju obrtaja motora,uredjaj sam prebaci na gas.Strogo vodim racuna da imam barem 10-15 litara benzina u rezervoaru,jer je pumpa za benzin potapajuca i nalazi se u rezervoaru i stalno radi kada je motor auta u radu.Kod karburatora ima samo jedna dizna i ona je otvorena kada motor trosi benzin.Kada motor radi na gas,ona je zatvorena,a otvoreni su elektro ventili za gas.Gasni uredjaj je "lovato".I kada motor radi na benzin i kada radi na auto gas,pumpa za benzin stalno radi(vrti stalno gorivo u krug).Lepo je i cujem kad sam u autu.Inace menjao sam i diznu i pumpu pre 2 godine.Nisam hteo da uzmem neku kinesku koje su oko 1500-2000 dinara,vec sam ugradio od nekog italijanskog proizvodjaca i kostala me 5500 dinara.Covek koji mi je ugradjivao je moj dobar prijatelj,tako da nema lazi,nema prevare.E sad,kad dam kontakt,pumpa za benzin se na 1-2 sekunde ukljuci pomocu relea,da natera pritisak u sistem.Tacno poznajem zvuk kada dobro to odradi.ali sada joj je zvuk nekako slabiji i kada pokusam da startujem motor,on samo na trenutak proradi i ugasi se.Posle toga ga ni bog nebi upalio na benzin.Ja prebacim na gas i upalim auto nekako i posle 2-3 sekunde cujem pumpu za benzin da radi.E onda cak mogu i da ugasim auto i da ga ponovo upalim i na benzin i na gas.Pali ko besan.Vozim se na benzin bez problema posle toga.Samo mi je problem paljenje na benzin kad auto ne palim neko vreme.Nesto sumnjam na filter za gorivo koji nisam menjao oko 2 godine.Mozda pumpi nije dovoljno da nabije pritisak u sistem kada radi samo 1-2 sekunde zbog prljavog filtera za gorivo,a kad upalim auto na gas,ona stalno radi i probije gorivo kroz filter,tako da sve proradi.Mozda i gresim.Da li je neko imao slican problem?Unapred zahvalan na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Kadett 1.4i problem sa paljenjem na benzin
PostPoslato: 04 Nov 2015 21:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Nov 2015 21:35
Postovi: 5
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Zoran Tomic
Opel: Kadett 1.4 i
Auuuu niko nista :).Mora da je dugacak tekst pa vas mrzi da citate.Evo ukratko.Pali na plin,ne pali na benzin,a kad upalim na plin pumpa proradi a onda moze i na benzin da se vozi i da se pali.Mozel biti filter za gorivo u pitanju.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Kadett 1.4i problem sa paljenjem na benzin
PostPoslato: 07 Nov 2015 01:16 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
moguce je da je do filtera, ali moguce da je i problem u samoj pupi da polako pocinje da otkazuje i kad hoces na benzin da upalis, ona nema dvoljno snage jer mozda koci po malo, a prilikom paljenja na plin ti to i ne primetis i vrv dok vozis na plin, ona se zaukce sto bi mi rekli i posle lepo radi. ali bi bilo najbolje da odes kod nekog ko moze da ti proveri pritisak goriva kad ga palis ujutru i ujedno da vidi kakav je pritisak kad kao sto ti kazes NORMALNO RAD i znaces u cemu je problem, mada ja vise sumnjam u nju nego u filter.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs