Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 18 Apr 2024 06:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 30 Sep 2015 20:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Pozdrav.
Zafira je od skoro kod mene, 2003 godiste.
Problem je u trokiranju i dimljenju hladnog auta dok se ne zagreje. Prvo paljenje je dobro, upali brzo i radi odlicno jedno 20 sekundi, obrtaji su na recimo 950 i nema dima iz auspuha. Onda krece problem, obrtaji se spustaju na oko 800, auto pocinje da trokira i dimi beli,sivi, nebi rekao da je plavi dim.
Tako trokira neko vreme, kao na 3 cilindra i posle par minuta recimo 5 prestaje trokiranje ali auto i dalje dimi. posle negde jos 5 minuta auto radi dobro i nema vise dima na auspuhu.

Zagrejan auto ne dimi ni pod gasiranjem ni u voznji ali cini mi se da problem postoji i u voznji na manjim obrtajima. Recimo idem trecom ili cetvrtom na 1500-1750 obrtaja dajem polako gas i motor ima cudan zvuk kao da zvekecu dizne, obrtaji dolaze do 2000-2200 auto naglo povuce i ima po meni skroz normalan zvuk. Ako sa malih obrtaja dam malo jaci gas auto kao da secne par puta, zatrokira dizna i onda krece lepo sa normalnim zvukom.
Imam opcom i pojavljuje samo gresku za grejace i kada se tek upali hladan sija lampica sa kljucem i posle se gasi. Verovatno neki grejac ne radi ali nebi rekao da je to uzrok problema.

Evo i nekih parametara sa opcoma pa ako vidite nesto cudno napisite ili dajte neki predlog sta moze da bude problem. Da nije prezubljen ili neka dizna nevalja ili pumpa ili elektronika.
Ja nisam nista ni menjao ni popravljao na njemu jos uvek :)
Hvala unapred


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 01 Okt 2015 21:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Snimi trecu sliku, u trenutku kad se to desava, pusti je da trokira, dimi,a ti parametre snimi :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 01 Okt 2015 22:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Snimicu sutra.
Da vidimo parametre u tim trenutcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 01 Okt 2015 22:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
:ok:

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 02 Okt 2015 08:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
paljenje auta i podaci dok jos uvek auto radi dobro su prve 3 slike


Slika

Slika

Slika

sada krece da trokira i dimi


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 04 Okt 2015 16:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Neki predlog, zapazanje?
Dali ovo nekome deluje kao razubljen motor? Ja nisam to dirao, mozda je neko pre mene :)
Mozda i mapa u kompu nije dobra? Nemam pojma, samo nagadjam.

Probao sam da vadim dzekove sa 2 vakuma desno na motoru, sa egr ventila, sa vakuma turbine, u leru se nista ne menja, nema promene rada motora.
Sa senzora temperature kada skinem dzek auto poveca ler, upali oba ventilatora i kao da stabilizuje rad i mozda manje dimi.
Danas sam pronasao i 1 zalomljen grejac, ostala 3 rade ali nebi rekao da je u tome problem.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 05 Okt 2015 18:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Verovatno imas muku s ventilom ugla predpaljenja, na samoj pumpi, mada mi i protokomer daje neke velike vrednosti za ler...

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 05 Okt 2015 20:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
ociscen map senzor(kod egr ventila) sa wd sprejom, stanje je isto
Maf pregledan, on je bas cist


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 14 Okt 2015 20:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Bio auto kod miodraga u beogradu. On kaze elektronika, 300 evra da stavi drugu i uzme moju, zakacio neki program da iscita kilometrazu pumpe, ona je 315000 i kao to je to. Posle toga je izbacio gresku ja mislim 1650 i 1651(nisam siguran ali za elektroniku sigurno) i po meni je to uzrokovano tim programom. Posle brisanja par dana evo nema tih gresaka, pratim svakodnevno.

Onda je auto bio 2 dana kod bosiste ivana iz smedereva, ociscena grana i izduv, bili prljavi i po njemu zamenjene gumice ispod dizni mada ne verujem.
Kaze i da je probao svoju ispravnu elektroniku i da je isto( i u to sumnjam deluje da srafovi nisu odvijani) i da je neki elektronicar izmerio kompresiju i da je na 4 losa kompresija.
Mislim mozda i jeste, mericu manometrima nego mi neverovatno da auto pali, radi normalno par minuta onda nenormalno 10 minuta i posle sve dobro i vuce odlicno.

Ciscenjem egr-a i usisa nema vise trzavice na malim obrtajima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 14 Okt 2015 21:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2015 11:18
Postovi: 44
Lokacija: beograd srbija
Ime: petarcupovic
Opel: astra 2.0 dti
Kolko te košta to u smederevu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 14 Okt 2015 21:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Nista, on je sumnjao na dizne i rekao da ce da ih ispita i posle toga da proba svoju elektroniku. Na svoju ruku je "zamenio" teflone i ocistio usis. Zakljucio da nema kompresije i to je to, mogu da dodjem po auto, dizne su ispravne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 14 Okt 2015 22:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2015 11:18
Postovi: 44
Lokacija: beograd srbija
Ime: petarcupovic
Opel: astra 2.0 dti
Nema taj auto problema sa diznama nikad.tefloni kad nisu dobri ne može da upali.samo si se bez veze cimao ja ti nađoh onaj dan grešku elektronike.tu grešku niko ne može da izazove slučajno bilo čim,niko ne može da piše u motornom računaru bilo šta sto odsto ti je elektronika u problemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 14 Okt 2015 22:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Da ti je elektronika u problemu, ne bi ti ni upalio auto, kad crknu tefloni, auto pali jako tesko, i mesa ulje i naftu...
Procitaj malo postove u vezi sa VP44 pumpom, ili su ti losi kablovi koji vode do solenoida koji regulise pred paljenje, ili sam ventil ugla predpaljenja nije dobar...

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 15 Okt 2015 08:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Sve sam procitao probleme.
Jedino logicno mi je da ili je kompresija ili mehanika pumpe.
A petre zasto greske pre tvog gledanja i posle toga nema?
Mozda moj opcom nevalja ali ni kod miodraga ni kod ovog iz smedereva nema greske.
Izmericu za vikend kompresiju ako uspem da odvijem 3 preostala grejaca a da se ne zalome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 15 Okt 2015 13:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2015 11:18
Postovi: 44
Lokacija: beograd srbija
Ime: petarcupovic
Opel: astra 2.0 dti
Sve to uzalud radiš nema tu problema sa kompresijom.skinuo sam ja jedno 500-600 pumpi na 2.0. ni na jednom tom motoru nisam naišao na lošu kompresijju prilikom okretanja radilice da je doteram u fazu palenja.uvek su pružali neverovatan otpor prilikom okretanja iako ih je bilo i sa 600000 pređenih km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 24 Okt 2015 16:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Evo usnimio sam i tu se sve vidi.
Auto nije paljen 2 dana, kada se zagreje sve bude normalno.



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 29 Okt 2015 21:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Danas sam probao da zamenim senzor temperature i isto se ponasa.

Posle sam probao da skinem dzek sa senzora i postavim ga na senzor koji je van vozila i oseca temperaturu oko 15 stepeni koliko je i spoljna temperatura. Tada auto drzi ler na oko 850,900 i sve normalno radi, ne trokira i ne dimi.

Znaci da kada senzor oseti temperaturu vode oko 30 stepeni nesto se dogadja u kompu i pocne da brljavi.

Inace kod mene je davac temperature crne boje i razmisljam da mozda nije odgovarajuci pa ako neko zna koje boje ide davac temperature za zafiru 2003 g. jer vidim da ima crni, plavi i beli a dali ima razlike u njima to nisam pronasao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 29 Okt 2015 22:09 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ovo sto cu ti napisati je iz mog licnog iskustva posto popravljam elektronike pumpe.
Tvoj problem je u elektronici i nemoj da trazis drugi razlog.
Taj majstor koji ti je rekao da je promenio elektroniku zbog probe nije mogao to da ucini jer ta elektronika mora da se kodira da bi upalila , a i nemoze da se promeni samo elektronika a da se ne kalibrira prema mehanici.To je tezak i mukotrpan posao i tesko da je neko to radio za dzabe.
Tvoja elektronika se moze popraviti ali iz mog licnog iskustva taj popravak traje oko 30 - 40 dana i opet se vraca na staro , tako da ako te neko ubedjuje da ce je popraviti to ce toliko da traje.
Moj savet ti je da pocnes da trazis pumpu dok je auto jos u voznom stanju ali pazi da nadjes iz vozila kojeg ces moci da upalis i da probas.
Naravno nakon zamene pumpe sleduje kodiranje i sve propratne stvari.
Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 21 Nov 2015 17:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Auto sam vratio od majstora, bio je 2 nedelje. Zamenjena elektronika, nije dobro, mehanika, bilo je bolje ali ne dobro, sada mi je vraceno na staro ali to vise nije to, auto je urnisan trenutno, trza dimi, slabo ide, trosi po boardu ko lokomotiva.

Ranije sam imao problem samo od 4. do 24. minuta, osim tada auto kao nov.

Savet sam dobio nositi bosisti da sredi mehaniku pumpe jer je moja elektronika dobra i verovatno kompresija, nemogu da povatam, prvo treba da rasturam motor pa ne treba i sad ne znam gde dalje da bijem :D

Auto mi trenutno ne prijavljuje gresku zalomljenog grejaca, znaci da je mozda nastao i neki problem sa softverom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 01 Dec 2015 20:10 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Danas je skinuta pumpa i poslata na pregled.
Ustanovljeno je da mehanika nikada i nije skidana niti da je sta cackano oko nje nego su majstori probali da dosteluju ugao paljenja, pretpaljenja na samoj boš pumpi, cak su strucnjaci i bregastu pomerali na konusu, trebao sam to uslikati. Oko elektronike se vidi da su nastavljane zice i to onako ofrlje, cak negde ni nema izolacije.
A kazu da su probali sa 3 razlicite mehanike pumpe i uvek se isto ponasa i jos da probaju sa cetvrtom Smesno.
Kazu i pukle karike na prvom cilindru, bregasta sravnjena ta 2 brega na istom cilindru, izgoreo ventil i 2 hidropodizaca, cekamo cenu delova pa ti javljamo. Javljaju da ce biti skupo i ja kazem pakuj moje kako je bilo i dolazimo na pricu da oni nisu skinuli glavu i da pretpostavljaju da su to kvarovi. Pa cekaj kako mi dajes cenu a ni ne znas sta je problem niti si nasao problem.
Naravno sada kada je rastureno vidi se da je bregasta kao nova i klackalice i hidropodizaci.
Za pumpu bi ovih dana trebalo kada se ispita da dobijem cenu popravke.
A kada se sklopi i upali auto videcemo ako ne valja i dalje skidamo glavu da nadjemo problem.

E sada mi treba savet dali kada je vec rasturano da nosim dizne na proveru ili je slucajnost da nevalja dizna na ovom motoru. Menjaju se tefloni i ciste se bakarne podloske ispod samih dizni i to sediste dizne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 02 Dec 2015 10:20 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
Nemoj da tražiš problem tamo gde ga nema, još ti je Karbon napisao da je tvoj problem u elektronici pumpe za gorivo, nego kad središ pumpu, prestani da se zlopatiš i idi kod GODŽE u Beograd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 02 Dec 2015 11:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Elektronika je zamenjena, napisao sam vec.
Servis Ristic sam zvao i odlagali su me 2 puta da pozovem za 15 dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 02 Dec 2015 16:00 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
ti si napisao da: Ustanovljeno je da mehanika nikada i nije skidana niti da je sta cackano oko nje nego su majstori probali da dosteluju ugao paljenja, pretpaljenja na samoj boš pumpi, cak su strucnjaci i bregastu pomerali na konusu, trebao sam to uslikati. Oko elektronike se vidi da su nastavljane zice i to onako ofrlje, cak negde ni nema izolacije.
Pa ako je zamenjena alektronika što su nastavljane žice i to ofrlje kako ti kažeš, TO mora da se uradi kako treba,
Meni se slično desilo pre par godina, povremeno se pojavljivao ključ na autu i bacalo u sigurnosni mod , sumnjali majstori na boš pumpu, ali su mi u Čačku ustanovili da se radilo o lakšem kvaru na AGR ventilu, , a nakon čišćenja usisne grane i EGR a evo auto do danas ide


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 02 Dec 2015 16:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Da ne sirim pricu, uvredice se neko, uglavnom menjana je elektronika, nisu uspeli i onda su pokusavali da prezubljuju auto, pomeraju bregastu i rastelovali skroz. Meni su servirane price da su menjali kompletne mehanike 3 puta i da nije kvar do pumpe. Na kraju me savetuju da idem kod bosiste i da ce to resiti sve moje probleme. Ja kazem pa sta cu kod bosiste ako ste vi menjali 3 razlicite mehnike i uvek se isto ponasa. Kaze mozda su sve 3 neispravne.
I ja na kraju vidim to sve sto sam pisao. Tek cemo videti sta se desava kada se pregleda pumpa, mozda mi je sada i neodgovarajuca elektronika sa nekog drugog auta.

A elektronika ako se menja moraju se nastaviti zice od mehanickih delova pumpe a ne te koje ti mislis od auto instalacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 03 Dec 2015 11:06 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
Pa naš problem i jeste u tome što priučeni ljudi čačkaju po autu, i sto je danas svako majstor ako ima pajser u rukama . A onda moramo paziti da se neko ne uvredi , dok će kasnije neko drugi ponovo da nagrabusi i tako u krug....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs