Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 13:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 03 Dec 2015 21:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Ljudi imaju obraz kao Đon.
Taj auto elektronicar po preporuci sa ovog foruma iako ja znam da nije moja elektronika trenutno na autu me ubedjuje da je vratio moju elektroniku. Kaze pa vidi u opcomu da vodi tvoj broj sasije. I ja mu kazem da po slicicama koje sam pravio i kad je zamenio prvi put elektroniku mi je vodio moj broj sasije, zato sto je to posao od 30 sekundi da se promeni broj.
I sada saznajem da je ova trenutno elektronika presla 440000 a mojoj jos pre bilo kakvih radova carprog je ocitao 314000

Pumpa bi trebala da bude resena, kvar je na mehanici a ja vreme dok se ne zavrsi pumpa iskoriscavam za sredjivanje stvari pre sklapanja auta. Inace usis je bio mnogo prljav. Do ovog stadijuma prljavstine mi je trebalo 3 sata a za ove preostale detalje bi izgubio jos dosta vremena pa sam ostavio tako.
Samo da se vise namesti :)


Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 20 Dec 2015 18:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Pumpa je prvo bila na remontu, nije bilo dobro po montiranju jer sa drugom elektronikom nije odgovarala moja mehanika, izvrsena je tada zamena hidro glave jer je bila napukla jedna gumica usled ranijih popravci. Rad auta je konstantno bio los, jako slabo vuce, trokira, dimi, sam turira na svim obrtajima kada se drzi bilo koji gas. U leru preko 60 stepeni temperature auto radi savrseno ali i dalje turira.

Ponovo je poslata i onda je stavljena kompletno druga mehanika. E sada smo opet na pocetku, nije moja mehanika i nije moja elektronika, to 100 % tvrdim i znam.

Auto se ponasa identicno kao i kada sam ga kupio. Ostaju dizne i kompresija na prvom cilindru na sta sam od pocetka i sumnjao. Videcu prvo dizne da prekontrolisem, ne znam nikoga ko bi mi pozajmio dizne za probu. Posle toga bi voleo sa nekim endoskopom da proverim ventile pa ako treba da radim glavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 23 Dec 2015 19:07 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Dizne proverene, dobre su i vracene.

Izvadjen zalomljeni grejac.
Merena kompresija na hladan motor, nije paljen 24 sata, akumulator je slab i malo prazniji, anlaser ne vrti bas najbolje, tako da dodajem bar 3,4 bara na to a rezultati u barima su sledeci:

I - 12
II - 22
III - 18
IV - 14

Na vruc motor su II,III i IV bili po 25 bara
Sad punim akumulator da probam ponovo a evo i snimka



Dopuna posta :

Malo dopunjen akumulator ali je jos uvek prazniji, sada je svaki put mereno do 7,8 okretaja motora. Rezultat je katastrofalan u sta sam i sam najmanje sumnjao i za sta mi je od 100 ljudi 98 reklo da nije kompresija a samo 2 coveka da moze biti da se desio neki hidro udar ili sta god. Inace auto pali perfektno i sa samo 3 grejaca, radi savrseno sem onog problema a vuce neverovatno dobro. Sada cu probati ako uspem da naduvam vazduh u cilindre da vidim gde to duva kompresiju dal u karter, usis ili izduv. Motor ni malo ne duva ni na cepu ni na meracu.
I - 6
II - 22
III - 13
IV - 7



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0 dti
PostPoslato: 26 Dec 2015 15:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Glavu sam ravnao, uslajfovani su ventili i zamenjene gumice. Kosta 5000 dinara taj rad i dihtung glave 4300 victor reinz sa 2 rupe sam stavio.
Auto za sada radi normalno i ja mislim da je problem resen.
Zvuk na snimku je jako los, valjda auto na kanalu ali u stvarnosti je sve dobro.

evo kako to izgleda:


SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs