Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 06:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Senzor položaja radilice Opel Asstra G 1.7 dti 16v 2001
PostPoslato: 13 Avg 2015 19:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2012 14:21
Postovi: 8
Lokacija: Jagodina
Ime: Ivica Vasic
Opel: Astra G 1.7 DTI 16 V isuzu
Pozdrav svima!
Ova tema je kako sam video na postovima puno puta otvarana ali nisam video da je neko pomenuo sličan problem kao što ja imam pa ako je neko video ja se izvinjavam ako ne onda vas molim za odgovor!
Naime o čemu se radi, senzor položaja kod mene na autu je bio ok do jednog dana kada je počelo da se javlja upozorenje na tabli kome je predhodio blago gubljenje snage od otprilike sekundu. Auto nastvalja da ide nema niceg neobicnog sem sto sada oseca se da nece da primi gas. to se događa posle vožnje na 2500 obrtaja i u glavnom na dužim relacijama! Tako bi stajalo sve do
spada broja obrtaja i posle nekoliko desetina sekundi ili 1 minuta, nema pravila, vracalo se u normalu , odn nestalo bi upozorenje sa table!
Zamenim ja stari SPR sa novim ( mala privreda - rekose mi nemacki - 3500 din pre 2 god cini mi se) međutim posle nekih 100 km opet isto, stim što ovaj put uopšte nije gasio lampicu ali je palio kako treba, isto kao i sa starim! Vratim ja taj deo kao neispravan i uzmem novac nazad.

Odlučim se za polovnu varijantu 2000 din , i lik koji mi je prodavao reče mi da je moguće da upali ali u retkim slučajevima, rekoh ajde uzeću, bolje nego ovaj! I i on poče da pali upozorenje na tabli isto nakon duže duže vožnje doduše sad na 3000 obrtaja ali su simptomi isti kao i u prethodna dva slucaja. Pali kako treba, pšotrošnja je ok, iygubi snagu pred paljenje lampice i posle nastavlja auto ali kao i prvi put sa malim nedostatkom snage.

Elem posle skoro godinu dana odn bas pre 3 dana odlučim se opet za polovni deo, kaže čovek ok je deo, garantuje međutim opet isto. kad je majstor ugrađivao i upalio prvi put sve je bilo ok i nije palilo lampicu, ja došao po auto upalio , ono je istog trenutka upalilo lampicu !!! I sada kad upalim auto odmah posle par sekundi se pali upozorenje i tako ostaje sve do gašenja auta. Međutim, sada, pri malo vecem gasu pri polasku u prvu ( na primer sa parkinga ) motor promeni zvuk sve do upali upozorenja ( kao da se začuju ventili ili tako nešto )


E sad ja pitam iskusne i one koji znaju više o elektronici Astre...da li je moguće da je sveki od ovih senzora jednostavno pokvaren, mada sam video primere iz raznih postova da isti senzor ne radi isto na dva automobila... odn na jednom radi a na drugom ne, ili je ovo ipak u pitanju kontakt, neka zica, problem u kompjuteru ili neki drugi elektronski kvar koji jednostavno ne da mi mira!

Samo da napomenem još jednom da auto uvek pali, nema promene u potrošnji, ima iste simptome pred i posle palenja lampice, uvek je ista greska na dijagnostici za senzor!

ŠTA MI JE ČINITI????!!
HVALA UNAPRED!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Senzor položaja radilice Opel Asstra G 1.7 dti 16v 2001
PostPoslato: 15 Avg 2015 13:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2012 14:21
Postovi: 8
Lokacija: Jagodina
Ime: Ivica Vasic
Opel: Astra G 1.7 DTI 16 V isuzu
Zar niko ne zna ništa o ovom problemu???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs