Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Velika potrosnja ulja 1.7 cdti 74 kw 2007 god. (Astra H)
PostPoslato: 31 Jul 2015 07:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Jul 2015 18:11
Postovi: 9
Lokacija: Srbija
Ime: Pixxi
Opel: Astra H 1.7 cdti
Pozdrav svima,

pre mesec i po dana kupio sam Astru H hatchback 1.7 cdti 2007 god. 74 kw, isuzu motor sa predjenih 101.000 km. Odmah nakon preuzimanja auta primetio sam da ulje na meracu nije bilo ni na minimum, nego ispod i upalio je lampicu za nivo ulja u motoru. Nakon toga dolio sam 1l ulja i dovezao auto kuci. Vlasnik prethodni tvrdi da auto ne trosi gram ulja i da je samo prilikom zamene posto je licno sam menjao zaboravio da sipa 5l vec 4l i da zato nedostaje. Medjutim cim sam dosao kuci kod svog majstora uradio komplet veliki i mali servis i sipao ulje GM 5w30 koje je do tada sipano u ovlascenom servisu dok je bio preko. Prethodni vlasnik je sipao mobil 5w40. On je sa autom presao svega 15.000km i uradio samo jedan servis za to vreme. Ja sam sa autom presao odprilike 2000 km i potrosio je oko 1l ulja, sto je po meni puno, jer i prethodna astra h koju sam vozio i sve ostale koje poznajem, a voze moji poznanici, nijedna ne trosi nista ulja, a kamoli 1l na 2000 km. Gledali smo sve, nigde ne curi, ne dimi, turbina suva, vuce bas kako treba, ne trza, ne lupa nista niti zvecka niti ima bilo kakvih problema sto se tice motornog dela. Jedino oko motora sto je bilo neispravno su grejaci koja sam pre jedno 800 km zamenio. Na dijagnostici nema drugih gresaka. ne znam sta bi mogao da bude problem, ali me ovo izludjuje, jer sam zaista dugo trazio auto sa manjom km. Auto ima pravih 103.000 km i ovako je odlican jedino me ovo muci bas puno! Molio bi svakoga ko moze da mi pomogne da resim problem i da iznese svoje misljenje. Hvala unapred svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika potrosnja ulja 1.7 cdti 74 kw 2007 god. (Astra H)
PostPoslato: 31 Jul 2015 08:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2013 08:19
Postovi: 143
Lokacija: Podgorica
Ime: Dimitrije
Opel: corsa c 1.2 16v comfort
Dvije iste teme si otvorio


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs