Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: X20XEV bobina
PostPoslato: 19 Jul 2015 17:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
Pozdrav drugari,
izdade me nemac danas u sred Ausvica..

Krenu astrica da trokira i da radi na tri cilindra.. 2. cilindar ne radi. Izukrstam kablove i proverim sta sam mogao na parkingu ,kablovi OK, Svecice isto OK, bobina na izlazu br2 ne daje nista.
Posto je danas nedelja i nista ovde ne radi, a sutra sam ceo dan u zelezari odakle nema sanse da se mrdne dok se posao ne zavrsi, sanse da jurim deo ovde po Poljskoj u radno vreme su nikakve. Sutra noc krecem nazad za Srbiju i sad mozgam sta da se radi..
Opcija mnogo nemam :
1. Da pokupim stvari prekrstim se i zapucam sutra vece na tri cilindra pa dokle stigne..

2.Nisam neki poznavalac XEV-a ali kako mi se cini ovo je bobina sa dva kalema, trebalo bi da pali po dve svecice u isto vreme.
Po logici stvari 1. i 4. cilindar i 2 i 3. zajedno . Ako bi prespojio kabl ca 2. cilindra da radi sa 3. zajedno kave su sanse da kalem to izdrzi i da ne klepi i on (ne znam kako je konstrukcijski resena bobina dali su kontakti na istom kraju kalema ili na razlicitom) ?

Jel se petljao neko sa ovim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV bobina
PostPoslato: 20 Jul 2015 00:15 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 21 Jun 2012 21:25
Postovi: 101
Lokacija: Niš
Ime: Milos
Opel: Vectra b 1.8
Meni je crkla bobina skoro i reci cu vam sta je meni majstor rekao; voznja na 3 cilindra nikako nije dobra zato sto dizna ubrizgava benzin u taj cilindar taj benzin ne sagoreva i ispira cilindar koji na taj nacin strada a takodje deo benzina se sliva pored karika i mesa se sa uljem sto takodje nije dobro.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs