Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomoc
PostPoslato: 04 Jul 2015 21:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2012 16:07
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra 1.8 16v Bertone
Zamolio bi za pomoc. Vozim Opel Astru g bertone 1.8 16v 92kw benzin-plin. Imam u poslednje vreme problem pri jutarnjem paljenju na benzin motor cudno radi trese se i pri pritiskanju papucice gasa cudan zvuk ispusta i upali lampicu za proklizavanje. Pustim ga da se malo zagreje prebaci na plin nastavi normalno da radi. Vratim ga malo kasnije posle par kilometara voznje na plinu opet na benzin radi normalno i tako celi dan lepo radi vratim se kuci ,sutra ujutru ista prica. . . Ocitao sam greske na dijagnostici P0170 i P0302
Dizne sam cistio pre nekih 5 meseci posto mi je crkla pumpa za gorivo i zapusila diznu neka trunka od filtera goriva raspao se. Pri skidanju dizni rekli su mi da nisu bile mnogo zaprljane. Tako da moj zakljucak je da nije do njih. Voleo bi da cujem vase misljenje ,ili ako je neko imao slican problem. Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 06 Jul 2015 13:14 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Nije baš isti simptom, ali mi se isto palilo to za proklizavanje (1.8 16v) i nije hteo da pali uopšte dok to svetli. Kad se ugasi lampica, upali najnormalnije radi i vuče lepo. Samo što se meni češće dešavalo kad je toplo.

viewtopic.php?f=169&t=29066

Nešto oko elektronike vrv jer se sve te greške pojavljuju uvek kad je problem sa svećicama, bombinom i sl. Ako si probao ove osnovne stvari (svećice i sl.) i ništa, najbolje je da odvezeš na neku ozbiljniju dijagnostiku...

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 06 Jul 2015 18:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2012 16:07
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra 1.8 16v Bertone
Dobru ideju si mi dao sutra cu probati od svecica mada sa njima sam presao nekih 20 000 nepunih. NA koliko se menja NGK?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 06 Jul 2015 18:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Trebalo bi da je na 30000km ali bolje je malo pre zameniti...ulje kazu na 10000 ja menjam na 7-8...
Nebitno, uglavnom hteo sam da kazem da je meni palio lampicu za proklizavanje kada mi je crkavala bombina, i trokirao je na nizim obrtajima ali kod mene suprotno, dok je hladan ne, kad se zagreje onda upali lampicu za TC a i check...zamenio bombinu i svecice nove problem resen :)
Hoce da pali tu lampicu isto i kada protokomer zeza...mozda je i do njega ko zna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 06 Jul 2015 21:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2012 16:07
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra 1.8 16v Bertone
pa ja menjam na 10000 ulje. Nista sutra idem na ispitivanje skidam svecice prvo da vidik kakve su pa na dalje. Za bobinu isto mi svi kazu da je do nje ona zeza kada se zagreje auto ,a ne kada je hladan :( Kod mene sve naopako provericu i taj protokomer... Svi sintomi govore da je nesto od toga :( Samo da ustanovim sta da ne menjam sve redom da bacam pare... Mnogo mi cudno sto se to desava samo ujutru ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 06 Jul 2015 23:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Najbolje bi bilo kada bi nasao nekog ko ima da ti pozajmi npr bombinu i protokomer pa da probas tako da vidis da li je do toga...a svecice svakako ne bi bilo lose da zamenis :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 07 Jul 2015 18:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2012 16:07
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra 1.8 16v Bertone
DAnas sam bio na opel diagnostici ista greska stoji. Skidali svecice sve ok. Pa jedino tako da isprobam neku polovnu sada cu da jurim to. SAmo se plasim da nije komp. Ali sto bi zezao samo ujutru :( Nisam pametan vise sta da radim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 07 Jul 2015 21:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Najbolje ti je tako, pozajmi protokomer i bombinu pa probaj...mene je zezao bio i komp, falio je bio jedan sraf pa je gubio masu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 08 Jul 2015 13:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2012 16:07
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra 1.8 16v Bertone
Sve majstore koje sam zvao kao kazu da su dizne. Bobina zeza kada je vruc motor. Sad sta znam procistio bi sistem sa WYNN'S sistemom za prociscavanje sistema za gorivo. KAzu da traje 1h nakaci se auto na taj aparat i radi sat vremena preko toga i ocisti sve... Sad dal je bolje to ili da opet idem da mi ciste dizne ili samo tu jednu diznu na 2 cilindru sto navodno pokazuje kao gresku... Pa ako nije to mozda je i komp... Nisam pametan vise sta da radim treba da idem na put pa me strah samo da se to ne pogorsa posto cu mozda morati da vozim na benzinu ako ne nadjem plin da sipam... A to me zeza svako jutro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 04 Avg 2015 21:50 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010 18:09
Postovi: 194
Lokacija: Leskovac
Ime: Damir
Opel: Zafira Tourer 1.6
filip_kv je napisao:
Zamolio bi za pomoc. Vozim Opel Astru g bertone 1.8 16v 92kw benzin-plin. Imam u poslednje vreme problem pri jutarnjem paljenju na benzin motor cudno radi trese se i pri pritiskanju papucice gasa cudan zvuk ispusta i upali lampicu za proklizavanje. Pustim ga da se malo zagreje prebaci na plin nastavi normalno da radi. Vratim ga malo kasnije posle par kilometara voznje na plinu opet na benzin radi normalno i tako celi dan lepo radi vratim se kuci ,sutra ujutru ista prica. . . Ocitao sam greske na dijagnostici P0170 i P0302
Dizne sam cistio pre nekih 5 meseci posto mi je crkla pumpa za gorivo i zapusila diznu neka trunka od filtera goriva raspao se. Pri skidanju dizni rekli su mi da nisu bile mnogo zaprljane. Tako da moj zakljucak je da nije do njih. Voleo bi da cujem vase misljenje ,ili ako je neko imao slican problem. Unapred hvala

Imao sam isti problem na mojoj Zafiri 1.8 16V . Posle zamene prve lambda sonde problem je nestao. Inače, kupio sam zamensku (bosh) u Delmaxu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra g 1.8 16v problem pri jutarnjem paljenju pomo
PostPoslato: 22 Okt 2015 22:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Okt 2012 21:10
Postovi: 3
Lokacija: Jagodina
Ime: Zeljko
Opel: Meriva 1.4
A da li ti je takodje otisla pumpa za gorivo pre toga jer ne znam da li moze da pregori pumpa usled neispravne lambda sonde?!?
Meni su za 100000 km dve pumpe original otisle vec!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs