Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Apr 2024 08:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: astra g 1.4 twinport p300 i p303
PostPoslato: 01 Jul 2015 15:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Sep 2009 22:34
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dusan
Opel: Kadett D 1.3 s i Astra Classic 1.4 twinport
Prvo pozzz, a potom izvinjenje i pitanje!!!
Izvinjenje, nisam dugo aktivno ucestvovao u radu foruma, kadet otisao, a astra radila super, posecivao jesam, ali ucestvovao nisam :postovanje:
E sada imam jedno pitanje vezano za astru. Situacija je sledeca: Radi se o astri g sa motorom z14xep iz 2007 godine, koja je do sad presla 81348 km. Svi servisi su radjeni na vreme, svake godine u ovlascenom servisu sipano je gm 5w30, pre 8000 su promenjene svecice (gm stavljene). Negde na 80000, pocinju problemi. Dovozim auto iz grada i on cudno cangrlja na leru, otvaram haubu i na sipci za ulje vidim da je ostala samo jedna crtica( pre toga sam dolivao mozda max pola litre na 10000 km). Posto je redovni servis bio blizu, a ja istripovan od gm ulja resim da uradim servis, samo ulje i filteri, ali da predjem na 10w40( kupim total quarc). Pre zamene ulja sipam neki wins za pranje motora, odradi 10 min i ispostim ga. Posle tog servisa auto se smiri u leru i uopste cangrljanje prestane.
Pre dve nedelje isteram auto iz garaze ugasim ga da zatvorim kapiju, i kad sam hteo da upalim mrtav( crkao akomulator). Upalim ga na kablove, ali on radi kao slogiran i izbacuje motornu gresku, pritom ne prima gas i nece uoste da vuce. Odem kupim nov akomulator i upalim auto, stanje isto. Oteram kod mog kuma koji je majstor, zakacimo ga na opcom i on izbaci dve greske p300 i p303, promasaj paljenja i promasaj na trecem cilindru. Po servisnom uputstvu, vidim pun ocin stvari koje mogu da budu!!! Zovnem burazera koji vozi corsu c 1.2 twinport ( da bih sa nje skidao stvari za probu). Stavimo njegovu bombinu, nista se ne promeni, kupim nove svecice ngk, auto sa njima normalno radi, obrisem grwsku, provozqm po gradu i on je opet upali opet isto. Probam sa njegovim protokomerom, isto. Ocistim leptir gasa na astri, radi malo bolje, ali je greska prisutna, ocistim eger, radi ok, ali grwska i dalje stoji, promenim mesta diznama, sve isto, skinem deklu, proverim tvrdocu podizaca sve u najboljem redu, auto u fazi, proverim sa alatom, merim kompresiju jednaka na svim cilindrima!!!!
Zakljucak, auto ide ok trosi isto, ulje je za ovih 1300 km na normalnom nivou, nisam dolivao nije potrosio, ali greska stoji li stoji. Citao sam forum i druge strane forume, pa sam vec poludeo jer se to pominje kao neka falinka tih motora. Ne znam sta mi je ciniti izuzetno mi je glupo da skidam glavu motora, ali to je sledeci korak po proceduri!!! Ima li neko neki racio predlog, Kum ima alat i volju da mi pomogne, ali i njemu je kaze ludo da na 80000km skida glavu!!!
Eto izvinite raspisao sam se, al ovo me pojede :shit: :lovemachine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.4 twinport p300 i p303
PostPoslato: 01 Jul 2015 16:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Sep 2009 22:34
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dusan
Opel: Kadett D 1.3 s i Astra Classic 1.4 twinport
Da dodam merio sam i pritisak goriva on je 3,5 bara na leru, po tabeli to je ok, a zamenio sam i filter goriva. Takodje sam merio i pritisak ulja on je 1, 7 bara na leru, proverio sam i sve zadate parametre u dijagnozi i sve je u normalnim granicama, eto svasta sam radio, sad auto ne trokira, ali greska i dalje stoji!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.4 twinport p300 i p303
PostPoslato: 01 Jul 2015 16:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Sep 2009 22:34
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dusan
Opel: Kadett D 1.3 s i Astra Classic 1.4 twinport
Kad se obrise greska, on je upali posle nekoliko min ili posle kilometar dva, ali se rad motora ne promeni!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.4 twinport p300 i p303
PostPoslato: 01 Jul 2015 19:56 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ako ti je za utehu glave se skidaju i sa 20.000 i 40.000km, slabo ili lose naleganje ventila na sediste ventila i to uvek izduvnih, probajte jos da slicajno nije neki problem sa usisnom granom tj. klapnama, a pre bilo koje opravke bilo bi pozeljno ocistiti el. dizne za gorivo moze da se desi da su one navukle garez.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.4 twinport p300 i p303
PostPoslato: 01 Jul 2015 20:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Sep 2009 22:34
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dusan
Opel: Kadett D 1.3 s i Astra Classic 1.4 twinport
Hvala Godzo, probacu jos da skinem izduvnu granu, pa da vidim da li se tu sta moze ocistiti, ako ne onda ide glava motora dole. Ipak si ti Covek koji radi iskljucivo opele, pa reko ajd valjda ima jos neki savet. Da li mozda znas za neki skriveni problem tog motora, koji ja ne mogu da provalim. Citao sam nesto kao stiky valvs ili lepljivi ventili posle obrade glave. I da li sam mozda nesto ja sebo sa 10 w 40 uljem, jer fabricki po specifikaciji u njega ide ful sintetika, al reko ipak zbog nase klime reko moze. Takodje sam nasao nesto kao puckanje na auspuhu je siguran znak da je do ventila, ali meni to na leru pucka vec 6 godina??? Emulziju ima ali zimi i sa ovim 10w40 sam se te emulzije resio. Ne trosi antifriz. I ludo mi je sto ide potpuno ok, ali ja ne mogu da se resim te greske, da nije mozda kvar u kompu i moze li se on nekako resetovati ili apdejtovati drugim novijim softverom i radia li to!???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.4 twinport p300 i p303
PostPoslato: 12 Jul 2015 21:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Sep 2009 22:34
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dusan
Opel: Kadett D 1.3 s i Astra Classic 1.4 twinport
Problem resen, ocistio sam dizne ultrazvucno i auto se preporodio!!!
Hvala Godzi na savetu izgleda da moje potapanje dizni u kiselinu nije uradilo nista!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs