Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 13:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 17 Jun 2015 15:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Maj 2015 21:05
Postovi: 10
Lokacija: Zavlaka/Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira 2.0dti
Zafira skoro kupljena,brat mi dovezo iz Holandije. Koliko je imao na satu na toliko sam ga i carinio. Od tad sam sa njom presao oko 800km i sad sam primetio dva problema posle servisa.
-Prvi problem je prilikom prvog paljenja kao da se auto stresa oseti se u leru podrhtavanje volana i sedista i malo zadimi na auspuh,tako radi par sekundi sa tim dimom i tresenjem i odjednom sve nestane.dim nisam mogao da ocenim koja je boja nesto izmedju sivog i belog.Kad mu dam gas i ode u vece obrtaje kao da probije negde izbaci malo crnog dima i tu sve staje.
Auto radi posle toga sasvim normalno,ide normalno, ubrzava normalno i prima gas normalno. Cim je stigao radio sam mu servis filtere i ulje menjao mu grejace jer su crkla sva 4 i to mu je bila greska prilikom palenja i cim se zagreje ona se ugasi,zamenjen termostat jer je zaglavio i stalno je bio otvoren,zamenjen pk kais i roler pk posto se cuo. Pratio sam mu da nije trosio ulja ali nije nista za sad potrosio. Antifriz stoji tacno na crti gde treba da bude.Pritisak u crevu za vodu je normalan i kad se zagreje i ugasi auto cuje se voda kad se crevo pritiska.
To je sto se tice tog problema.
Da napomenem auto je bio na dijagnostici vise puta,na originalnoj opelovoj,pa na nekoj opcom,pa na delphi... i ne prijavljuje ni jednu jedinu gresku.
Prilikom servisa kada sam radio ciscena mi je kompletno usisna grana bilo je garezi nekih 5mm debljine(vlasnik koji nam je tamo prodao auto rekao je da nikad nista nije radjeno na njemu pa reko da se sve pregleda). U cevi od turbine sam primetio veoma mali trag ulja ali ni to me ne buni jer nije strasno ni to za sad.
Cak sam i gledao egr da li funkcionise posto znam da hoce ovaj elekticni da pravi takav problem sa kao tim trokiranjem i dimom,ali i on funcionise isto.
-Drugi problem je neko lupkanje prilikom pritiskanja kvacila i kad se pusti kvacilo on lupka kao metal od metal neki ali zvuk nije toliko zastrasujuci. Bio sam do majstora i kaze da nije hidraulicni druk lezaj posto sam to vec menjao na astri 2.0dti. Kaze kad tek pocinje da strada lezaj on lupka dok se ne zagreje posle toga prestaje a kod mene lupka dok je u leru na hladno jer samo tad i moze da se cuje.
Probao sam da nije plivajuci poceo i nije nema te simptome uopste normalno ubrzava linearno vuce bez ikakvog trzanja motora i lupkanja.
Da napomenem lupkanje nije bilo sve dok nisu menjane sajle menjaca posto su njegove fabricke ispucale na vrhu gde se spaja sa polugama menjaca i razlog zamene je spadanje te jedne sajle i onda je ostajao u prvoj brzni.tad je moralo da se ceka da se ohladi motor i cev od turbine pa da se vrati ta sajlica zato sam to i menjao i od tad se cuje lupkanje,reklamirao sam tom opelovom servisu to lupkanje ali veoma lako su me otkacili kao to tako treba i to nije nista.
Da li je neko imao slican problem pa da mi pomogne bar malo jer koliko vidim majstori me gledaju bledo kad dodjem i nagadjaju sve i svasta kao to je normalno dok je hladan da dimi i normalno je kao to sa menjacem da lupka u leru kako god da se pritisne kvacilo. A znam dok sam imao Astru G nista mi se od toga culo nije. Neki bi da se ostavi auto pa da se rasklapa motor i menjac da se vidi zasto lupka,a za trokiranje i dim ne mogu nikome da pokazem jer nekad se pojavi nekad ne pa me i ne razumeju sta je. Jedino me plasi da majstori nesto nisu zeznuli oko pumpe za gorivo kad su skidali usinu granu ili su mozda sa sprejom ocistili to sto se videlo pa prljavstina otisla negde unutra,a da nista nisu ni skidali.Da li se isplati sipati neki aditiv za ciscenje dizni i sistema za gorivo?sta raditi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 17 Jun 2015 22:47 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
To lupanje u leru i kad stisnes kvacilo ti je plivajuci zamajac, posto je 2004 god onda ga 99.9% imas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 18 Jun 2015 09:51 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Maj 2015 21:05
Postovi: 10
Lokacija: Zavlaka/Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira 2.0dti
Da znam da imam plivajuci zamajac,imao sam ga i na astri G koja je bila 2001 sa istim motorm samo sto je imala mehanicki egr. kod mene lupa i u mestu i kad ne pritiskam kvacilo,znaci dovoljno je da ga upalim izbacim iz brzine i izadjem ia auta ono lupa,a kad pritiskam kvacilo posto je tacno na polovini i na tom delu gde se oseti razdvajanje menjaca tu kratko pocne da lupa i kad papucica produzi do poda onda staje lupanje,isti slucaj kad pustam kvacilo dok je papucica na podu nema nista a cim dodjem do mesta gde se oseti da menjac razdvoji ili sta vec tu lupne malo jace i to je to,a u mestu bez ikakvog pritiskanja ono lupka a nije lupkalo dok mi nisu menjali sajle. Druga stvar plivajuci zamajc se proba da li je stradao, prilikom voznje se oseti,a to mnogi i znaju kako se radi prilikom voznje tad bi auto tek lupkao i kao da bi trzao i tresao se ali kod mene toga nema vuce bez ikakvog trzanja i lupkanja koliko god da se gas pritisne on linearno vuce bez simptoma da je zamajc stradao,a po jacini lupanja u mestu reklo bi se samo sto se ne raspadne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 18 Jun 2015 11:02 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
pre bih rekao da je problem u lameli nego u plivajućem zamajcu. Pitanje je kolika je kilometraža , pa da se desi da je i jedno i drugo , onda si definitivno loše pazario auto .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 18 Jun 2015 13:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Maj 2015 21:05
Postovi: 10
Lokacija: Zavlaka/Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira 2.0dti
Sve je moguce,tamo smo je kupili sa oko 165200 na satu od prvog vlasnika.carinjena na km koju je imala kad je stigla u srb pa su me i tu sa carinom i porezom zeznuli i izasla me mnogo skuplje nego ovde da sam kupio.Vlasnik je rekao da nista nije radjeno na kolima,u servisnoj samo bili servisi to jedino sto mogu da razumem,a ostalo je sve na holandskom i necitko napisano tako da to treba neko da rastumaci sta su hteli napisati :)
Ima li neko ovde od majstora ko se dobro razume u ovo cudo pa kad dolazim za bg da svratim kod nekog da cuje,proba vidi kaze nesto konkretno bez nagadjanja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 19 Jun 2015 09:14 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
imaš doktora u Beogradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 19 Jun 2015 16:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Maj 2015 21:05
Postovi: 10
Lokacija: Zavlaka/Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira 2.0dti
??? :) :) :) Nov sam ovde pa ne znam na koga mislis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2015 17:41 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Dr Godzimir ;-)

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 19 Jun 2015 20:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Maj 2015 21:05
Postovi: 10
Lokacija: Zavlaka/Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira 2.0dti
Imate li neku adresu,kontakt neki? mora li nesto da se zakazuje. Hvala vam na pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 19 Jun 2015 21:10 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
Pa pomuči se malo. odeš na pretragu ČLANOVA ukucaš Godža i vidiš podatke koji te interesuju , ili odeš na google pa tražiš opel servis Ristić na Zvezdari ,ul.Čardaklijina 4 pa zakažeš pregled kod dr.Gorana na tel 0112424865


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 25 Jun 2015 11:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Maj 2015 21:05
Postovi: 10
Lokacija: Zavlaka/Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira 2.0dti
Hvala svima na pomoci,Svratio sam do servisa Ristic po vasoj prporuci i vidi se da majstor zna znanje i svoj posao,posto tog dana kada sam stigao u bg desilo mi se da sam izgubio rikverc,nekako sam stigao u servis Ristic i majstor je pogledao auto na dijagnostici sve je dobro kaze,za trokiranje najverovatnije je osovinica na bos pumpi pa dok je hladan pravi taj problem,a za cukanje kada se pipne papucica kvacila majstor kaze zamajac kreno da zeza,posto sam morao odmah da se vratim nazad kuci,a nisam mogao da odem sa pokvarenim menjacem a majstor je imao mnogo posla ja sam otisao u servis gde su mi menjali sajle menjaca da im reklamiram to,ispostavilo se da mi je pukla caura u rucici menjaca dok sam dosao do bg i ispala neka gumica koja to drzi i iz tog razloga nije hteo u rikverc. Stavljena druga rucica menjaca i nastelovane brzine,posle stelovanja brzina tj sajli cukanje na menjacu se skroz izgubilo i sad vise nista ne cuka kada pritiskam kvacilo ili pustam.kao taj majstor kaze mozda je rucica pocela da pravi problem jer su sajle veoma precizne i mozda je neka brzina bila veoma blizu jedna drugoj i da je menjac poludeo,ja ne znam sta da kazem ne razumem se mnogo ali ovo me je sad iznenadilo jer nista ne lupka kao kad je stigao tako se sad ponasa. sad mi ostaje remont mehanike bos pumepe ali to ce malo pricekati jer majstor Goran kaze da moze jos tako da se vozi i da cu imati veci problem kad dodje hladno vreme. Hvala svima na forumu,a i majstoru Goranu na pomoci i savetima i covek mi je odmah izasao u susret cim sam ga pozvao i rekao da stizem u bg i ako je imao posla odvojio je malo vremena za mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2015 14:54 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Ma nema on pojma nego ponekad pogodi po nesto... :-))

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A 2.0dti 2004,cudno lupkanje u menjacu i trokira
PostPoslato: 25 Jun 2015 18:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Maj 2015 21:05
Postovi: 10
Lokacija: Zavlaka/Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira 2.0dti
:) :) :) :) :) :) NIje bas tako,bas ozbiljan i pravi servis i covek hoce da objasni kako koji sklop radi i zasto mi se to desava i kad ce to da mi se desava,a ne kao neki masu rukama i nogama i slezu ramenima i klimaju glavom e svugde sam sretao takve,a i ovi gde sam reklamirao to sto su mi menjali nisu servisu Ristic ni prici,kasne jedno 20god za servisom Ristic. A servis im navodno postoji vise od 30god :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2015 22:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Heheheee... :-)

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs