Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem Astra G Y17DT slabo vuče, čišćenje usisne i EGR-a
PostPoslato: 02 Jun 2015 15:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 02 Jun 2015 01:10
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
Ime: Filip
Opel: Astra 1.7 DTI
Pozdrav forumaši,
Novi sam na forumu i novi član Opelove porodice, tako da ne zamerite ako tema već postoji ili postoji nešto slično, a nisam uspeo da pronađem.

Potrebno mi je vaše mišljenje i savet, radi se od Astri G 1.7 DTI (Isuzu Y17DT) 2001. godište, prešla 82000 km. Uvezena je iz Venecije pre 2 meseca od prvog vlasnika (stariji gospodin 1923. godište :) ), slabo je vožena, a u zadnje vreme skoro da nije ni vožena, na njoj zadnje gume bile fabričke, ispucale od starosti. :) Kada je kupljena urađen mali i veliki servis i proverena na dijagnostici, gde nema ni jednu grešku. Evo o čemu se radi. Na niskim obrtajima slabije vuče (drugar vozi istu, koja je startnija nego moja, pa sam upoređivao), dok kada se otvori turbina na oko 1800 obrtaja, tada lepo ubrzava. Takođe, na uzbrdici kada se prebaci iz 1. brzine u 2. treba joj vremena da primi gas, da krene kako treba. Motor lepo i mirno radi, nije zamašćen, ulje nigde ne curi, ne baca ulje na čep, ne dimi i td. Čitao sam po forumu da to može biti do zaprljanosti usisne grane i EGR ventila. Potrebno mi je vaše mišljenje da li to može i koliko rešiti ovaj problem. Čišćenje bih odradio sam, pronašao sam na forumu uputstvo za čišćenje EGR ventila na ovom motoru, dok za čišćenje usisne grane nisam pronašao neke posebne smernice, osim onih za čišćenje usisne grane na 2.0 DTI motoru (mada i tu nisu dostupne slike, više se ne prikazuju, a značile bi mi i one). Ukoliko neko ima neko uputstvo za čišćenje usisne grane na Y17DT motoru, bio bih mnogo zahvalan.

Ukoliko se moj odgovor već negde nalazi na forumu, zamolio bih Vas da me preusmerite, jer nisam uspeo da pronađem uputstvo za čišćenje usisne grane na Y17DT motoru.

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G Y17DT slabo vuče, čišćenje usisne i EGR-
PostPoslato: 02 Jun 2015 23:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav druze :postovanje:

To sto se tice vuce na nizim obrtajima, konkretno ispod 1800 obrtaja da je lenja je maltene svima ovde na forumu tako koliko vidim, pa i meni. Znaci dok se ne 'upali' turbina na tih 1800 obrtaja, ispod toga je skroz mrtvo, tj. treba vremena dok izvuce do tih 1800 i posle nema problema, moze i pod 90c da bude nagib, izvucice, tako da pre bih rekao da je to 'univerzalno' za sve 1.7DTi, nego konkretno za tvoj model.

Sto se tice tvog drugara, sad ne znam, moguce da mu je remapirana, onda i te kako bolje vuce na nizim obrtajima, ili ako su svima nama zaprljani EGR, usisna i izduvna grana, pa nam svima 'univerzalno' ne vuce ispod tih 1800 obrtaja, onda je do nas, mada ne bi rekao da svi imamo istu situaciju slabe vuce ispod 1800 obrtaja zbog EGR-a, usisne i izduvne...

Naravno da usisna, EGR i izduvna i te kako mogu da uticu na sam rad motora, zivahnost i to, ali mislim da ne u tolikoj meri da bude agresivan na niskim obrtajima kako bi mi voleli. Jedino resenje je remapiranje koje resava problem.

Sad ne znam, probacu i ja da se raspitam, nisam upucen oko toga, nisam siguran kada je neispravan vakum ventil turbine onaj, mozda ne pravi dobar vakum, neki fals vazduh i slicno, pa ne vuce kako treba, sad nisam upucen kako on moze da se proveri da li je ispravan, nije, kada otvara, kada ne i slicno i koji su simptomi kada on rikne. Ako neko zna, ili kako da se ispita, moze da kaze :)

Sto se tice teme za ciscenje, evo jedna tema jednog naseg clana, tj. garaza, ali u njoj imas objasnjeno kako je cisceno, pa mozes da bacis pogled:

http://www.opelteamserbia.com/forum/vie ... 15&t=21365

Toliko od mene. :)

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G Y17DT slabo vuče, čišćenje usisne i EGR-
PostPoslato: 02 Jun 2015 23:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 02 Jun 2015 01:10
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
Ime: Filip
Opel: Astra 1.7 DTI
Pozdrav Aca_KS, :wink:

Hvala na iscrpnom odgovoru i objašnjenju. Drugar kaže da na njegovoj Astri nije rađen remap, mada ko zna, kupljena je na placu, uvezena iz Nemačke, možda su Nemci nešto radili. :)

Kada uhvatim vremena upustiću se u čišćenje EGR-a i usisne prema objašnjenju koje si mi prosledio, pa ćemo videti da li će biti nekog poboljšanja.

Hvala puno,
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs