Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 05:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra g 1.7 dti dize temperaturu
PostPoslato: 10 Maj 2015 18:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Nov 2014 22:35
Postovi: 18
Lokacija: Cuprija
Ime: Sinisa
Opel: Opel Astra G 1.7 DTI
Pozdrav drugari,nadam se da sam ovu temu postavio na pravom mestu,imam astru 1.7 dti malopre dok sam je vozio auto je poceo da dize temperaturu preko 90 stepeni i nije ukljucio ventiulatore,nikad mi se to nije desavalo do sad,probao sam da ukljucim klimu ona radi ali se hladnjak klime mnogo zagrejao toliko da nisam mogao da stavim ruku na njega a i jedno crevo za vodu je bilo bas tvrdo kad sam otvorio onu posudu za vodu poceo je antifriz da izlazi iz nje da napomenem da sam menjao one caure u glavi motora i dihtung glave takodje pre skoro 2 godine i opet ima pomalo ulja u posudi. :banghead: :seci: hvala vam unapred na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti dize temperaturu
PostPoslato: 10 Maj 2015 22:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Ne bi trebalo da ti dize preko 90, a da ne upali ventilator. Na 92c ti mora ventilator upali prvu brzinu i da ohladi motor, mada 1.7 nije poznat kao motor koji dize temperaturu, konstantnim gasom na 150 da ides nekoliko km, pa ne prelazi 90c, 85c otprilike, tako da nema sanse da dize preko 90 tek onako....

Crevo za vodu ono debelo sto je ispod creva za turbinu i interkuler dole pored akumulatora (pretpostavljam da to 'pipas') ne sme da bude tvrdo, nego meko...

Ako si menjao caure i sredio dihtung, ne sme da ima ulja i ako ti je to dobro odradjeno, onda moguce da nisi lepo isprao sistem i creva i onda onaj ostatak sto je ostao u creva se sada vraca, tako da to ne mora da znaci da nije lepo nesto odradjeno, nego da jednostavno nisi isprao sistem, jer se to desava....

Probaj 'za pocetak' da ozracis sistem, moguce da ti je on uzrok svega ovoga i da ti pravi vazduh u sistemu, naduva pritisak i creva zbog toga....Odvi cep na boci za antifriz, upali auto, ukljuci grejanje na max i ventilaciju na 4 i sacekaj malo da voda prokruzi svuda kroz sistem, ali sa otvorenom bocom (najbolje bi bilo kad bi sacekao i radnu temperaturu) i onda da vidis posle toga kako ce da se ponasa. I onaj cep na boci uopste ne moras da stezes nesto preterano jako, znaci malo zavijes i kako vidis da 'hvata' navoj, tu malo posle toga i nista vise, uopste ne treba da nesto zavijas sad preterano, jer ce on tu ako ima viska vazduha da izbaci kroz cep ako je malo odvijen taj visak da ti ne bi popucala creva usled velikog pritiska i sl.

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti dize temperaturu
PostPoslato: 10 Maj 2015 22:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Nov 2014 22:35
Postovi: 18
Lokacija: Cuprija
Ime: Sinisa
Opel: Opel Astra G 1.7 DTI
Druze crevo koje sam ja pipao je ono iza hladnjaka sto ide ono tanko,oterao sam Astru kod majstora..bas je dosta ulja bilo u posudi i on sumnja na hladnjak ulja..a za skoro 5 godina koliko imam taj auto ovo je prvi put bio da mi prebaci 90 stepeni i ne ukljuci ventilator,a sad kad sam je odvezo u servis pustili smo je da radi i ukljucila je oba ventilatora. stvarno nisam pametan, u svakom slucaju javicu sta je bio problem :ots1: Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti dize temperaturu
PostPoslato: 17 Maj 2015 21:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Nov 2014 22:35
Postovi: 18
Lokacija: Cuprija
Ime: Sinisa
Opel: Opel Astra G 1.7 DTI
Ovako drugari...Astra je dizala temperaturu zato sto je neki relej pravio problem,hladnjak ulja je takodje sredjen a posle su vrisnuli i isparivac klime ili kako se vec zove onaj deo na hladnjaku klime sto stoji , presostat i relej za klimu takodje,jedva sam je doveo u red, :banghead: ovo je zadnji Opel koji sam ja kupio definitivno,sve najbolje drugari pozdrav. :ots1:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs