Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Motor posle duze voznje uopste ne prima gas
PostPoslato: 03 Maj 2015 14:01 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Pozdrav svima, evo da iznesem i moj problem sa ''Gremlinima'' u motoru, bicu malo opsirniji, mozda je neko imao slicno iskustvo...
Auto je Astra G, motor X16XEL, posle duze voznje, obavezno 50+ kilometara u kontinuitetu (po gradu na krace relacije se ne desava) auto jednostavno ne prima jaci gas, cak se ponasa kao da gazim kocnicu i pali check engine lampicu, posle toga nize obrtaje i voznju po ravnom nekako i podnosi, ali vise obrtaje i uzbrdicu nikako. Hladan start je normalan i do tog trenutka auto sasvim normalno radi, kao da neko odjednom iskljuci neki prekidac i kaze ''dosta si vozio, ne moze vise''. E sad, luda stvar je sto stanem negde na predah od 20ak minuta, popijem kafu i odmorim, auto posle toga malo duze vergla ali upali iz prve, i posle toga sve ponovo normalno radi neko vreme i ako ''preteram'' sa voznjom sve se ponovo isto desava, umalo nisam par puta izginuo kad je to pocelo da mi se odjednom desava usred preticanja!!!
Najbolje od svega je sto sam kacio svoju Opcom dijagnostiku, ne pamti nikakvu gresku, oterao u servis Krajinovic na Tech2 dijagnostiku, nema nikakve greske, svi moguci parametri su u redu. Posumnjali na senzor temperature rashladne tecnosti koji valjda tako ne izbacuje greske i zamenili ga, zamenjen po istom principu i senzor radilice, ocisceni detaljno EGR ventil, multec, motor ler gasa i usisna grana, proverena sva vakuum creva sa kojima sam ranije imao problema, stavljene druge svecice i nakon svega toga krenem na put Ibarskom i negde pre Rudnika sve po starom, izasao sam uz Rudnik jedva prvom brzinom, skoro bez gasa, posle toga pravio pauzu u Milanovcu i sve ok neko vreme, pa onda ponovo...
Citao sam sve moguce teme po forumima za slicne slucajeve i problem je ocigledno u elektronici ili dovodu goriva, pa sad, s obzirom da ni majstori nisu sigurni sta je, ne znam sta bih prvo probao da zamenim, pumpu goriva, dis modul, lambda sondu, map senzor ili nesto deseto!?
Ne bih bas da promenim pola auta po principu mozda je ovo a mozda i ono dok ne nadjem uzrok!!!

Hvala u svakom slucaju unapred na strpljenju pri citanju i sugestijama!!! :ots:

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Motor posle duze voznje uopste ne prima gas
PostPoslato: 03 Maj 2015 15:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Izmeri pritisak pumpe za gorivo.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Motor posle duze voznje uopste ne prima gas
PostPoslato: 09 Maj 2015 13:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Hvala Mickey, :ots1:
zamenjena je benzinska pumpa, pre jedno 5 godina kad sam je menjao zbog plina stavili su mi neku kinesku, dobro je i ovoliko izdrzala. Sad je stavljena polovna original Bosch sa stranca, plus je sito pumpe bilo neverovatno prljavo i izvukli su mi jedno 2-3 litre goriva sa dna rezervoara sa gomilom nekog trunja, eto kakvo nam je gorivo. Za sedam godina koliko je auto kod mene nikad nisam imao manje od 1/4 rezervoara goriva, bas iz razloga da ne povuce eventualni mulj sa dna, ne znam ni da li mi radi lampica za rezervu :) ali dzabe... Inace u poslednje vreme gorivo sam sipao samo na novoj MOL pumpi u Juznom bulevaru, jer sam racunao da su im rezervoari novi i jos nisu puni mulja i taloga, ali ko ce ga znati, ne znam kakva su vasa iskustva...
Auto sad pali na pola kljuca, lepo radi i lako prima gas, ali posto sam jos na odmoru u Ivanjici videcu sutra kad budem krenuo nazad u Beograd kako ce se auto ponasati na duzem putu, pa javljam utiske...

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Motor posle duze voznje uopste ne prima gas
PostPoslato: 13 Maj 2015 14:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Samo da se javim kao sto sam i obecao, auto ide kao nevreme u odnosu na ranije, prosto sam zaboravio kako 101hp moze da povuce kad se malo uvede u obrtaje, ja prezadovoljan!!!

Pozdrav svima! :ots:

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs