Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 20 Apr 2024 11:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 23 Mar 2015 00:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2014 21:08
Postovi: 22
Lokacija: Smederevo
Ime: Dejan
Opel: Astra 1.6 8v
Skoro sam kupio astru 2001. god., sa ugrađenim sekvent plinom. Imam 2 problema sa istom. Radio sam joj veliki servis i majstor je prilikom skidanja držača motora na desnom košu polomio aluminijumski držač (polomio je deo koji drži gornji šraf, dok su ona 2 donja dela, koja se takođe vezuju za koš dobri). Odgovorio je da nema potrebe da se zameni, jer su dobri ostali držači. Mada posle par km vožnje počeo je da se čuje onaj tup zvuk, kao da udara metal o metal prilikom kretanja i otpuštanja kvačila i to čujem prilikom šaltovanja i u drugu i u treću brzinu. Ponekad se malo i zatrese ceo auto prilikom gašenja auta, ali samo ponekada. Da li je to zbog tog polomljenog držača, i ako je majstor rekao da mu neće biti ništa? I drugi problem imam prilikom paljenja auta dok je vruć. Tada baš dugo vergla i na kraju upali. Kada prenoći upali kao mina. Kada ga vozim samo na benzin pali uvek i kada je hladan i vruć kao mina-znači problem je negde u plinu. Probao sam da ga vozim na plin i pre nego što trebam da stanem i ugasim auto, prebacim ga na benzin i tako ugasim i posle toga opet lepo pali (ali ko će stalno da razmišlja o prebacivanju). Pokušao sam da ga upalim dok je vruć sa malim gasom i tada upali, ali mi se obrtaji popnu na 1700, jer mi tom prilikom ispadne ono malo crevo što je kod iberlaufa na usisnoj glavi (mislim da je od nekog vakuma). Da li svetleća zelena lampica pokazuje da se auto uvek pali na benzinu i koji je razlog lošeg pokazivanja količine plina? Napomenuo bih da sam išao kod plinadžije i da komp plina ne pokazuje nikakvu grešku, tada mi je i proverio i onaj ventil što ubacuje plin u dizne i da je sve bilo dobro, osim da bi trebalo da se postavi taj ventil i komp na neke držače. Komp plina je Fobos, a isparivač Tomaseto. Sorry na dužem postu i hvala svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 23 Mar 2015 00:56 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2013 15:53
Postovi: 171
Lokacija: Boljevci-Surcin
Ime: Vlada
Opel: Ex Vectra B 2.0 16V sad Focus caravan 1.8 TDCI
Garaza: pogledaj
Auto uvek pali na benzin (osim ako ti ne prebacis da pali na plin, ali nije preporucljivo a i dosta automobila ili mnogo tesko ili nikako nece da upali na plin (kod sekventa)). Na benzinu radi dok zelena lampica trepce a kada sija onda je prebacio na plin. Sto se tice pokazivaca nivoa plina to ti je igra bez granica, naviknes se na to i sve ce da bude super. Sto se tice teskog paljenja u toku dana, ne znam sta je, desava se i meni s vremena na vreme, tako me drnda dan dva i onda mesec dana bude sve normalno...i tako u krug...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 23 Mar 2015 15:23 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2014 21:08
Postovi: 22
Lokacija: Smederevo
Ime: Dejan
Opel: Astra 1.6 8v
Bio sam do 2 majstora i ne mogu da provale šta je. Ceo auto je utegnut, na rupe se ništa ne čuje, držači mi nisu još za zamenu-tako kažu. Najviše se čuje da lupa prilikom kretnje prvom brzinom sa malim gasom, pa naglim otpuštanjem gasa. Zvuk je identičan kao kada je loša spona ili stabilizator. Da nisu ušli neki gremlini? :)
Hvala Vlado


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 24 Mar 2015 20:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2014 21:08
Postovi: 22
Lokacija: Smederevo
Ime: Dejan
Opel: Astra 1.6 8v
I dalje mučim muku-nema nikoga da pomogne? P. S. Provalio sam da mi se ono malo crevo (što mislim da je od nekog vakuma) izvuče i kada gasim auto, ali ne uvek, a pritom je auto radio na plinu i čuje se onako kao kada se vadi pištolj iz boce nakon punjenja plinom. Da li bi valjalo da se ono malo stegne s nečim, pošto vidim da mi se malko opustilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 24 Mar 2015 21:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2013 15:53
Postovi: 171
Lokacija: Boljevci-Surcin
Ime: Vlada
Opel: Ex Vectra B 2.0 16V sad Focus caravan 1.8 TDCI
Garaza: pogledaj
Ako nemaš drugo skrati ga za toliko koliko se proširilo, naravno prvo vidi da li ce da dohvati ako ga skratis da ne bude triput sam ga kratio i opet kratko :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 24 Mar 2015 21:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2014 21:08
Postovi: 22
Lokacija: Smederevo
Ime: Dejan
Opel: Astra 1.6 8v
Pokušaću, mada čisto sumnjam da će moći dohvatiti posle-napred ima onaj širi deo i on je propao (opustio se nekako). Kupiću drugo crevce, nije valjda to velika investicija. Hvala Vlado još jednom, samo ti pomažeš :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 25 Mar 2015 02:09 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2013 15:53
Postovi: 171
Lokacija: Boljevci-Surcin
Ime: Vlada
Opel: Ex Vectra B 2.0 16V sad Focus caravan 1.8 TDCI
Garaza: pogledaj
Nema na cemu, nego ja izgleda vozim najlosiji auto na forumu pa mi se svasta nešto desavalo i desava sa njim pa govorim iz licnog iskustva :banghead: :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 25 Mar 2015 20:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2014 21:08
Postovi: 22
Lokacija: Smederevo
Ime: Dejan
Opel: Astra 1.6 8v
Kako god da je, hvala ti puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1,6 8v
PostPoslato: 02 Apr 2015 19:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2014 21:08
Postovi: 22
Lokacija: Smederevo
Ime: Dejan
Opel: Astra 1.6 8v
Auto mi prijavljuje grešku p0230. Da li to znači da mi je pumpa na izdisaju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs