Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 12:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa paljenjem Vectra A
PostPoslato: 28 Jan 2015 22:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Kada sam kupio Vectru radila je na plinu(obican,nije sekvent) tako da je koliko se secam nisam nikada ni probao na benzinu pa ne znam ni da li je ispravna po tom pitanju.Prosle zime sam imao problema sa paljenjem na plinu pa sam probao da je uplim na benzin ali naravno nije htela tako da sam promenio pumpu za benzin(spoljasnja ako je to sta vazno) i opet nisam uspeo da je upalim u stvari i jesam ali je bila propala membrana pa je kapljao benzin ali zbog necega je posle zamene pumpe htela da normalno pali na plinu i dan danas je tako i nikada nikakvih problema sa paljenjem i radom na plinu vec par godina od kako sam je kupio.Sada posto je pala cena benzina resio sam malo da je probam na benzinu pa sam uspeo da kupim i tu membranu,juce je zamenio i opet problem sa paljenjem.Pumpa radi to jest kada sam raskacio crevo sa karburatora i ubacio ga u flasu vidim da pumpa tera benzin ali Veca ne pali,u pitanju je pierburg 2E karburator,onda sam upalio na plin pa prebacim u medjupolozaj pa malo kasnije na benzin i uspeo da "ga nateram da radi na benzinu" malo sam ga tako provozao i deluje mi ok mada sam primetio da mu je mali ler gas svega 500-600 obrtaja.Probao sam kasnije jos par puta da ga palim na benzin i hteo je(predpostavljam da se nije bio ohladio motor)jutros kada sam kretao na posao upali ga samo na trenutak i ugasi i tako jedno dva-tri puta ali ne moze da ga upali,onda sam ga normalno upalio na plin i otisao.Veceras kada sam posao kuci opet probam na benzinu ali ne pali opet ga palim na plinu i u toku voznje ga prebacim na benzin i radi.
Znaci trebalo bi da ga palim na benzin pa da kasnije prebacim na plin a kod mene to ide obrnuto palim na plin pa prebacim na benzin :banghead:
Zna li ko sta moze da bude i kako da pojacam ler gas za benzin na karburatoru?

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa paljenjem Vectra A
PostPoslato: 28 Jan 2015 23:59 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 17 Feb 2012 03:26
Postovi: 415
Lokacija: Leskovac
Ime: Aleksandar
Opel: VECTRA A 2000 16v
Za pocetak moras da skines karburator i odneses na detaljno utrazvucno pranje i stelovanje, naravno kod majstora koji se time bave i to rade... U 99% slucajeva pranje posle duzeg vozenja na plin je urodilo plodom i sve funkcionise kako valja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa paljenjem Vectra A
PostPoslato: 29 Jan 2015 00:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Okt 2014 19:32
Postovi: 46
Lokacija: Pirot
Ime: Milos
Opel: Vectra B 1.8 16v, Vectra B 2.0 DTI
U redu je to za pranje,ali kako mislis da ga nasteluje tako skinut? Motor treba da radi na benzin prilikom stelovanja karburatora.Ujedno mu je i potrebano stelovanje paljenja stroboskom,pa tek onda stelovanje i na plin.Onda ce motor da radi perfektno,ako mu je naravno dobra i bregasta.Ako ne radi i tad na benzin kako treba,treba i bregastu proveriti,jer kada se vozi dosta na plin,breg koji gura pumpu se deformise,pa onda sledi i zamena bregaste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa paljenjem Vectra A
PostPoslato: 29 Jan 2015 01:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Posto je to pranje i kako da pojacam ler gas za benzin na karburatoru?

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs