Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 21:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 06 Jan 2015 00:45 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Jul 2011 20:16
Postovi: 114
Lokacija: Zemun
Ime: Darko
Opel: AstraG
Garaza:
Poz. Drustvo da li je neko imao problem oko plina imam astru G Z16XE na njoj je ugradjen obican plin na usisnoj grani i imam problem detonacije izmedju 1200/2000 obrtaja kada nezno dajem gas i ajde kao proguta knedlu cim malo/normalno ubrzavam krene da stuca dok ne proguta do nekih 2000obrt. i posle sve lepo ubrzava. tako radi samo na plinu. a na benzinu sve superiska. Zamenio sam svecice stavio GM. bilo super neko vreme nekih 2000km i opet ista prica. probao i novi dismodul i ista prica.To se sve desava tek kada postigne radnu temp. a kada je hladan odlicno se ponasa. Da li je neko imao slican probl.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 06 Jan 2015 09:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 22:17
Postovi: 285
Lokacija: Golubinci
Ime: Petar
Opel: Vektra B 20/16V c20xe
imao sam ja isti problem i kad sam zameno kablove malo bolje je bilo i na kraju sam ugradio sekvent i nisam imao problema

_________________
Alah se uvalihhhhh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 06 Jan 2015 16:12 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Jul 2011 20:16
Postovi: 114
Lokacija: Zemun
Ime: Darko
Opel: AstraG
Garaza:
Da ali ja imam modul paljenja direkno na svecice nemam kabli. U tome je nesreca sto ranija skola sa zastavinih vozila u ovom slucaju otpada ovde samo mozes da nagadjas i da molis boga da si pogodio deo za zamenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 06 Jan 2015 19:12 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9367
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
skrljaces taj nezni motor sa venturijem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 07 Jan 2015 00:33 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Jul 2011 20:16
Postovi: 114
Lokacija: Zemun
Ime: Darko
Opel: AstraG
Garaza:
Znam da nije to sistem za njega zato jurim seqvent da ubacim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 07 Jan 2015 14:15 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
probaj da stavis svecice bas iskljucivo za plin sa jacom toplotnom vrednosti,isti problem sam imao na astri 1.6 8v znaci nije kao tvoja i na nju je mogao obican plin, kupio gm svecice i posle 1000km pocne isti problem ko tvoj,odem kod majstora i stavio mi te neke njegove svecice i vozio sam ih 2 god tako nije bilo problema.
inace tvoj motor nije za taj plin ko sto i sam znas, ako nije do svecica onda ce te sigurno zezati motorni ecu lambda sonda i ostale sitnice koje ce stvarati taj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 07 Jan 2015 15:08 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Jul 2011 20:16
Postovi: 114
Lokacija: Zemun
Ime: Darko
Opel: AstraG
Garaza:
Ne mogu jos da tvrdim ali naisao sam na problem u rasprsivacu u usisnoj cevi koji ide za taj plin. bio je stavljen drugacije kako bi trebalo pa sam ga okenuo i za sada je mnooogo bolje. samim tim sam imao fals vazduh koji je prolazio pored tog rasprsivaca pa nisam mogao da nastelujem smesu. videcemo kako se dalje ponasa. a za te svecice sam i ja cuo mada su mi u prodavnici rekli da su GM i neke NGK koje su predvidjene za plin iste toplotne vrednosti. tko da nisam pametan vise... a kad se sakupi para naravno da ide sekvent na njega ali za sad moram da se svercujem sa ovim sto imam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 07 Jan 2015 17:50 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 15 Avg 2014 15:03
Postovi: 82
Lokacija: Kursumlija
Ime: nikola
Opel: vectra b
ma brate to sa tim svecicama i ostalim glupostima nema veze sa plinom... tacno je da taj motor ne trpi obican plin, ali ako je sve ustelovano i odradjeno kako treba, neces imati problema.. problem su nasi majstori dunjderi... plin uglavom detonira kad je losa smesa i kad uvlaci negde fals vazduh, a svecice i kablovi su retko kad problem... nekad hoce i protokomer da zeza, ali uglavnom je problem samo sa plinom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 07 Jan 2015 19:31 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
pa kako ce da bude dobra smesa sa venturi plinom? lambda sonda pobrljavi i daje pogresne podatke kompu osim ako se ne ugradi lambda control,al to je bacanje para i prelazno resenje. kod plina su najvaznije svecice i na to da se doda da kod nas nista nije original pa ni te svecice koje je kupio nisu bog zna sta.
taj motor nema kablove nego dis modul tj bobinu koja se nabada na svecice odozgo,
bilo kakvo odstupanje od propisanog pravice probleme i na sekventu a kamoli venturiju.
ako je taj motor z16xe to je euro 4 motor koji ima dve lambda sonde i tesko koji ce majstor to ustelovati da radi kako treba bez lambda control uredjaja.
venturi se steluje tako sto se da gas na 3000rpm i onda se na sluh ili analizatorom steluje smesa vazduh/plin,sve ispod 3000rpm ili iznad pobrljavice motorni ecu jer lambda salje pogresne podatke,stvaraju se detonacije,knock senzor pomera ugao paljenja u bezbednu zonu i automatski auto losije ce vuci i raditi i na benzinu a kamoli na plinu.
znaci najbolje je da se nasteluje plin ako ima previse vazduha( puklo usisno crevo,los filter za vazduh kineski,il neki dr problem gde ulazi vise vazduha)da se na isparivacu smanji dotok vazduha a pojaca plin,tad nece imati detonacije bice smesa bogata ali je u svakom slucaju bolje od siromasne smese gde se moze ostetiti motor.
prvi put kada promeni i stavi nov filter za vazduh morace ponovo na stelovanje plina(3000 rpm ) zato sto prolazi vise vazduha nego sto treba.

probaj da uradis dijagnostiku sistemom gas-kocnica i siguran sam da ce ti izbaciti gresku air mixture too weak,i bice ti sve jasno.
covek nema pare trenutno za sekvent ali ako mu nije problem struja treba ustelovati plin na bogatiju smesu cisto da se ne stvaraju detonacije i da nedodje do ostecenja kao prelazno resenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.6 16v pomoc oko plina.
PostPoslato: 08 Jan 2015 00:01 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Jul 2011 20:16
Postovi: 114
Lokacija: Zemun
Ime: Darko
Opel: AstraG
Garaza:
ma za sada sam ustelovao i ne mogu se pozaliti za sad. ide lepo cak i bolje nego sto je bilo kada sam zatekao onaj rasprsivac na leptiru da je em iskocio sa leptira verovatno zbog detonacije em je stavljen kontra pa je okolo njega prolazilo brdo fals vazduha. Upravo tako ovo je alternativa dok ne skupim pare za sekvent i ugradim da se vozim ko covek. Da kucnem u drvo ja sam za sada prezadovoljan ovim Z16XE motorem mali je zestok na gasu za njegovu velicinu. mada samo zahteva izricito redovno odrzavanje. nije za one lenje koje se ne usudjuju da otvore haubu i provere stanje svih tecnosti :D...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs