Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 09:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Dilema oko motora
PostPoslato: 14 Dec 2014 18:59 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 14:55
Postovi: 285
Lokacija: Uzice
Ime: Marko
Opel: Kadett E , 1.3S
Garaza: pogledaj
Pozz. U nekom narednom periodu u planu je kupovina novijeg auta, s obzirom da kadetta vozimo od 2008. Nije da nije dobar, ali ipak bismo nesto mladje i jace. Citao sam razne komentare na forumu, da ne kaze neko od admina da nisam hteo da koristim pretragu, oko motora 1.6 16 v iz astre g. U planu je astra g, to nam se uklapa u budzet otprilike. E sad, voleo bih da mi napisu ISKRENE utiske o motoru.. Nacitao sam se raznih komentara, pa na kraju ne znam sta da mislim.
1. Treba mi ekonomican, a opet sa druge strane ne bas slab motor. Znaci nikako 1.8, vec 1.4,1.6 8v ili 16? itd.
2. Kako podnosi taj 1.6 16V plin, i kolika je potrosnja na otvorenom, kolika u gradu? Naravno, sve zavisi od stanja motora, ali treba mi neki prosek. Da ne kaze neko 6 na otvorenom, neko 10. Cisto da znam.
3. Kako ide taj 16v, i da li trosi ulje posto sam i to negde procitao?
4. Vasi predlozi koji je najbolji motor za astru g, benzinac naravno sa TNg-om :)

_________________
Miljenko, bobina..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dilema oko motora
PostPoslato: 14 Dec 2014 19:03 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
1. Potpuno sam siguran da ako hoces 1.6 i 1.8 da vozis podjednako brzo, i ubrzavas podjednako brzo 1.8 ce trositi isto kao i 1.6 ili mozda i manje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dilema oko motora
PostPoslato: 14 Dec 2014 19:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2014 18:38
Postovi: 27
Lokacija: banja luka
Ime: Djoko
Opel: kadett 16v
razlika u potrosnji goriva je mala,oko 1-2 litra,a razlika u motorima je velika,1.6 16v potrosi i do 4-5 litara ulja do zamjene,cest kvar su karike,dok je 1.6 8v mnogo bolji po izdrzljivosti ali je sporiji. po meni je najbolja opcija 1.8 16v


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dilema oko motora
PostPoslato: 14 Dec 2014 22:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2011 00:57
Postovi: 2077
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Predrag
Opel: Astra Bertone Cabrio 2.0 Turbo, Kadett GSI, Corsa B,Bmw 525d
Garaza: pogledaj
moj predlog 1.8 16v, imao sam ga u predhodnoj bertonki. Realno motor koji moze biti ekonomican a jak...potrosnja od 7 pa do 10..ali neka realna oko 8l normalne voznje, dosta njih imaju plin na tom motoru i nemaju problema...moju bertonku i dan danas vozi drugar i nikakvih ulaganja i problema nije imao sa motorom kao ni ja od kad sam je uzeo 2010..bukvalno menjaj ulje i toci...

_________________
Zivot je 1, al OPEL je 2.0 T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dilema oko motora
PostPoslato: 15 Dec 2014 19:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Ja u mojoj imam 1.8 16v i zadovoljan sam, ali ne mogu da uporedim sa 1.6. U nekoj normalnoj kombinovanoj vožnji troši oko 8-85 litara 98-ice, a sada sam ugradio plin pa ću videti koliko će plina trošiti. Ide normalno i u normalnoj gradskoj vožnji se ne primeti nikakva razlika u odnosu na benzin. Na otvorenom i kad se zgazi, vidi se da ima manje snage na visokim obrtajima (u odnosu na benzin) ali je u normalnoj vožnji zaista neprimetno. Još se i bolje ponaa na baš baš niskim obrtajima. Tipa u gradskoj gužvi mili na 800 bez da trza. O5 kažem, ne mogu da uporedim sa ovim ostalim predlozima, ali ja da o5 uzimam, verovatno bih uzeo isti.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dilema oko motora
PostPoslato: 16 Dec 2014 10:08 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
dajte dosta vise sa ovim duplim temama... :grrr:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs