Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 09:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 12 Dec 2014 23:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2012 12:24
Postovi: 14
Lokacija: Vitkovo
Ime: Jovan
Opel: Zafira 1.8i
pozdrav drustvo,

Vidim da ovde ima dosta ljudi sa finim iskustvom,pa da zamolim da mi neko pomogne!
Naime,od letos kada sam bio u Italy na odmoru,krenulo da se cuje kuckanje u gornjem delu glave motora(negde oko bregastih).Ulje ne trosi ni kap,vuce odlicno,ne pusi,u principu sve ok,ali kuckanje nervira.
Da napomenem,ovaj motor nema hidropodizace,vec klasicne soljice bez podmetaca!Ventili se steluj rucno!Danas sam bio kod lokalnog majstora koji je otvorio poklopac ventila i izvrsio merenje.Kaze da je sve ok,nije rastelovano,ventili odlicni,kompresija odlicna,obe bregaste ok,ali nije bilo dobro uzubljeno!!
Posle toga sam presao nekih 60 km i mnogo je bolje,ali se ipak jos po malo cuje,kada se ugreje motor.Zna li neko dali je mozda normalno da ti Opel motori tako rade,ili jos uvek ima neki problem.
Da pitam kada sam vec otvorio temu,ujutro dok se ne ugreje imam osecaj da nesto nije u redu sa Automatskim saugom.Kao da se davi prilikom pritiska papucice gasa!Traje dok se ne ugreje,posle nema problema.
Unapred zahvalan za svaku pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 13 Dec 2014 00:40 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Kod tih motora moze da bude problem, varijabilnih zubcanika bregastih osovina ili senzora, ventila istih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 13 Dec 2014 00:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2012 12:24
Postovi: 14
Lokacija: Vitkovo
Ime: Jovan
Opel: Zafira 1.8i
Aha,treba li obratiti paznju na to,ili gas?S'obzirom da ide dobro,ne trosi ulje,generalno ok.Sme li se tako otisnuti na neki dalji put ili?Ukoliko je resivo,kako?Dobija li se nesto zamenom ventila?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 13 Dec 2014 00:59 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
S obzirom da vozis podugo sa tim cukaranjem, ipak bi bilo dobro da majstor to pogleda, razubci motor proveri usisnu i izduvnu stranu zubcanika, usisnu granu, alatom proveri zazor ventila, moze da se desi i da nije do njih, ovako na daljinu je jako nezgodno davati savete a jos teze je da ih neko prihvati, ovo su samo predpostavke sta moze da bude kod tih motora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 13 Dec 2014 10:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2012 12:24
Postovi: 14
Lokacija: Vitkovo
Ime: Jovan
Opel: Zafira 1.8i
Hvala "Godza" svakako,cenim tvoj trud da mi pomognes!
Ovo sto si mi napisao sa juce odradio.Razubljeno pa ponovo uzubljeno,usisna bregasta nije bila dobro uzubljena!Ventili dobri,izmereni pojedinacno.Bregovi na bregastoj dobri,kao novi!Evidentno je da se cuje u glavi,to jest vrh glave.Sada kada smo sve ovo odradili je mnogo bolje,ali se povremeno opet po malo cuje.Mene samo brine dali smem pod takvim uslovima krenuti za Nemacku,naprimer?
Motor inace vuce kao lud,pali odlicno,ne trosi ulje......samo to j..... kuckanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 13 Dec 2014 11:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Kao sto ti je Godza rekao a i ja se slazem s njim jer sam na svom xer menjao te remenice,verovatno je lupanje zbog njih jer je to cest slucaj. Sto se tice Nemacke,recimo da mozes da vozis ali opet nemoj ocekivati da ti neko odavde garantuje koliko jos tako moze da se vozi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 13 Dec 2014 11:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2012 12:24
Postovi: 14
Lokacija: Vitkovo
Ime: Jovan
Opel: Zafira 1.8i
Ok,hvala.
Vozicu neko vreme i pratiti.Ukoliko se pogorsa ili traje moracu da pazarim nove remenice.Predpostavljam da se kod remenica ne vidi kada su gotove,osim kada pocne da se cuje tako.Kazem to jer su ih skidali i nista mi nisu rekli za njih,naravno diskutabilno je koliko su strucni ti isti koji su ih skidali!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 13 Dec 2014 12:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ne moze da se vidi nosta. Uglavnpm se cuje usisna ali se menjaju u paru. E sad ,nekad moras i one ventile da menjas uz to ali kreni od remenica,nije bas sve to jeftino


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 14 Dec 2014 19:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2012 12:24
Postovi: 14
Lokacija: Vitkovo
Ime: Jovan
Opel: Zafira 1.8i
A recite mi dali su dobavljive soljice?U inostranstvu se kod ovih modela na 150.000km ide na obavezno stelovanje ventila gde promene sve soljice!E sad,mozda se to radi i zbog same kinte,a mozda tako treba.Imam info od ortaka da su mu zamenili sve soljice na 60.000km,jer je presao na plin,i to mu naplatili 570€!
Iskukao se ljudski,ali kada si tamo nemas kud.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 15 Dec 2014 20:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2012 12:24
Postovi: 14
Lokacija: Vitkovo
Ime: Jovan
Opel: Zafira 1.8i
Blizu sam da konacno odkrijem sta je u pitanju.Danas smo ustanovili da kazem 98% da zvuk ipak dolazi iz donjeg dela motora!Sumnjamo na luft u maloj pesnici,videcemo dali smo u pravu.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira b 1.8 XER benz-problem
PostPoslato: 22 Dec 2014 17:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2012 12:24
Postovi: 14
Lokacija: Vitkovo
Ime: Jovan
Opel: Zafira 1.8i
Sprmam se da otvorim motor!Dali neko ima iskustva sa ovim ZXER 1.8 motorom,i to,dali je klipnjaca vezana sa klipom bolcni-jem koji ima osigurace,ili je nabijen presom?
Moram biti spreman u slucaju da je u pitanju upravo taj bolcni,to jest da on pravi ove zvuke.Ukoliko nemoze da se izbije,moram biti spreman da kupujem nov klip sa klipnjacom.
Veliko hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs