Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 25 Apr 2024 01:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lampicu
PostPoslato: 10 Dec 2014 15:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2014 15:06
Postovi: 6
Lokacija: Svilajnac
Ime: Moma
Opel: Opel Corsa B 1.2
Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI


Muke moje sa Corsom B 1.2 1995 god. Posle poplave u Svilajncu niko ne moze nista da resi.Voda je bila u kabini taman do kablova koji ulaze u kompjuter gornji deo kompjutera je bio bez vode, Imao sam srece pa je bila skinuta klema sa akumulatora saceko 10 dana posle polave i uspeo da je pokrenem i vozim, ali svasta se desava posle toga. PROMENJENO ULJE U MOTORU 2 puta, U MENJAČU,promenjen filter ulja, promenjeni ležajevi radilice, promenjena vodena pumpa, podmazani zadnji točkovi, poskidana prljavština sa prednjih kočionih diskova sa nekim cleenerom. Najgore sto niko ne moze da mi resi problem sto mi se auto u voznji gasi. Kad otpustim gas, sklonim nogu sa gasa i smanji joj se broj obrtaja na minimum u voznji mi se gasi motor. Isto se dešava i pri naglom kočenju i zaustavljanju na semaforu kada skolnim nogu sa gasa ili nekoj sličnoj iznenadnoj situaciji. Onaj deo gde se nalazi motorce za ubrizgavanje goriva pregledan 10 puta sad se trenutno pomocu ultrazvuka cisti i sito mada je relativno cisto. Motor koji ubrizgava gorivo u tom delu ispravan. Vadjena pumpa za gorivo očišćena nije problematična. Kompjuter vadjen, samo onaj deo koji se spaja sa kablovima je bio malo u vodi i pored toga detaljno opran alkoholom osušen i vraćen. Da ne pricam da se raznorazni sumovi cuju, od alternatora ili sta vec .ablender mi nema dobar kontakt na kratkom svetlu i td itd. A posle predjenih 50+ak km pocinje engine lampica da svetli. Na kompjuteru odnosno dijagnostici ne daje nikakve znake da je nesto u kvaru. Sad me muci i to sto nema taj kontakt na kratkom svetlu: da li to moze da se nekako popravi a ne da se menja ceo blender.
Dajte neki dobar savet, pomozite

dedaBaja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 11 Dec 2014 20:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
Trebalo bi proveriti sa analizatorom izduvnih gasova, kolika je kolicina CO%. Iz vaseg posta, rekao bih da je smesa siromasna ( na granici da motor jedva radi ).

Nebi bilo lose da se odradi dijagnostika motora, da se vidi da li prijavljuje gresku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 11 Dec 2014 21:19 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Predpostavljam Nikola da ti imas taj analizator izduvnih gasova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 11 Dec 2014 23:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2014 15:06
Postovi: 6
Lokacija: Svilajnac
Ime: Moma
Opel: Opel Corsa B 1.2
dobri nikola je napisao:
Trebalo bi proveriti sa analizatorom izduvnih gasova, kolika je kolicina CO%. Iz vaseg posta, rekao bih da je smesa siromasna ( na granici da motor jedva radi ).

Nebi bilo lose da se odradi dijagnostika motora, da se vidi da li prijavljuje gresku.



ne verujem da to kod mene u Svilajncu ovde neko radi, dijagnostika motora je radjena i nije prijavio gresku, ali kad motor duze radi odnosno kad su kola u voznji duze od 20 minuuta i na neravnom putu (uzbrdice i nizbrdice) tada mi pali CHEK ENGINE lampicu. Stanem, ugasim kola, sacekam 3 sekunde upalim kola, lampica je ugasena. Na auto putu, na ravnom, relaciji od 55 km nije mi se palila ta lampica. Inace u prvih 15 - ak minuta auto fino ide ima snagu moze da izadje i na 120 a vise od toga nisam smeo, ali posle tog vremena imam osecaj da motor menja zvuk pojacava se urlanje u levom delu prednje haube i tad ne smem da ga vozim vise od 80


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 14 Dec 2014 19:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2014 18:38
Postovi: 27
Lokacija: banja luka
Ime: Djoko
Opel: kadett 16v
da li si provjeravao lambda sondu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 15 Dec 2014 02:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2014 15:06
Postovi: 6
Lokacija: Svilajnac
Ime: Moma
Opel: Opel Corsa B 1.2
kadrija90 je napisao:
da li si provjeravao lambda sondu ?


Nisam, majstor mi je predlagao da sacekamo da nadjemo od nekog za proveru odnosno za probu kao poslednju soluciju, da ne bi kupovao novu, pa cekam neku priliku da isprobam i to. Zna li neko kako se proverava lambda sonda, ili mora da se zameni i stavi neka druga bilo nova bilo polovna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 15 Dec 2014 14:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2014 15:06
Postovi: 6
Lokacija: Svilajnac
Ime: Moma
Opel: Opel Corsa B 1.2
kadrija90 je napisao:
da li si provjeravao lambda sondu ?


Kako se ona proverava ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 15 Dec 2014 19:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2014 18:38
Postovi: 27
Lokacija: banja luka
Ime: Djoko
Opel: kadett 16v
Mozes provjeriti digitalnim voltmetrom,ali ako ne znas odnesi nekom majstoru koji je to vec radio,sonda ima veliki otpor,pa ti treba i jak voltmetar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 15 Dec 2014 20:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
ne meri se otpor vec voltaza a ona mora da se menja i to brzo od 0,1 do 0,9V. Posto pretpostavljam da je sonda s jednom zicom, otkacite konektor i jednu stipaljku instrmenta nakacite na nju a drugu na masu akumulatora i gledate napon. Mada ovo sto se desava nema veze sa sondom al ajde. Treba pogledati step motor koji regulise ler gas, mozda se i neko igrao majstora pa stelovao polozaj leptir klapne pa je poremetio ler, uglavnom se sve vrti oko lera ako sam dobro shvatio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 17 Dec 2014 13:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
Daka je napisao:
Predpostavljam Nikola da ti imas taj analizator izduvnih gasova?


Izvini Zdravko sto se kasno javljam, analizator izduvnih gasova ( imam ga ), mi je i te kako vazan uredjaj u radu. U raznim situacijama i te kako mi je pomogao, da resim odredjene probleme.

Sto se naseg clana tice, nemoze da je sve u redu, a auto se gasi. Gresku mora da prijavi, majstor koji je kacio dijagnostiku ( ne znam koju ), Verujem da nije odradio pravilno posao, nebi bilo lose da se posmara rad motora dok vozis auto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 17 Dec 2014 14:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
To je Corsa B 95, dakle radi se s TECH1, moze da ima sve u svemu 10-tak kodova gresaka tako da kod ove prastare elektronike na motoru EURO1 a zbog zahteva za izduvnom emisijom koji tada nisu morali biti ispunjeni, ne mora da prijavi bas nista, cak ni motoric lera ako je zaglavio ili npr neki fals vazduh, da ne govorim o izostanku paljenja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 17 Dec 2014 15:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2014 15:06
Postovi: 6
Lokacija: Svilajnac
Ime: Moma
Opel: Opel Corsa B 1.2
testdriver je napisao:
To je Corsa B 95, dakle radi se s TECH1, moze da ima sve u svemu 10-tak kodova gresaka tako da kod ove prastare elektronike na motoru EURO1 a zbog zahteva za izduvnom emisijom koji tada nisu morali biti ispunjeni, ne mora da prijavi bas nista, cak ni motoric lera ako je zaglavio ili npr neki fals vazduh, da ne govorim o izostanku paljenja :D


Slika
Slika



Sta misliš o ovom načinu testiranja i da li će mi očitati grešeke pošto sam posle vadjenja akumulatora radi kontrole spojeva na masu ( sto sam sredio jer je kablić do mase imao mali otpor od 12 oma) a posle toga sam ga vozio samo 10-ak km i nije mi ugasio auto, mada je 2 puta na raskrsnicama žmirnula lapmica kao da ce da se ugasi, i nije mi palio chek engine. Naime negde u ovom tekstu na sikama sam video da vadjenje akumulatora briše sve greške (ako je prevodilac na google to dobro preveo), pa možda treba auto voziti mnogo duže dok se više ne zagreje i manifestuje sve greške pa tada upotrebiti ovu dijagnostiku.
Bio bih zahvalan i za neku semu ili crtež o tome kako isprobati Labda sondu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 1995 god GASI SE U VOŽNJI i pali engine lamp
PostPoslato: 17 Dec 2014 15:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Da, an tim starijim vozilima, skidanje kleme brise greske a dijagnostika se i radi tako sto se zicom spoje a i b i brojite koliko puta check lampica blinka, greske su dvocifrene. Za lambda sondu nemam skicu ali svakako treba da bude zagrejan auto jer te sonde nemaju grejac pa i ne rade odmah na hladno. Ako sumnjate na sondu ( a ne verujem da je do nje) mozda da je otkacite skroz pa da vidite da li ce da se gasi u leru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs