Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 25 Apr 2024 10:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: DPF filter ili filter čestica čađi
PostPoslato: 08 Dec 2014 10:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Koliko često se radi regeneracija nakupljene čađi u tom filteru?Za sada sam primetio jedino po trenutnoj potrošnji da se radi regeneracija koja je trajala max 10 min.Nikakvu informaciju na didpleju board kompjutera nisam dobio.U pitanju je Astra J 1.7 CDTI od 125 KS.

Послато са ME173X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF filter ili filter čestica čađi
PostPoslato: 08 Dec 2014 10:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
U zavisnosti od stanja filtera, kao i nacina voznje i rezima u kome se vozi (grad, otvoreni put), zavisi i to koliko cesto ce da je radi. Recimo meni radi na otprilike svakih 300km. Takodje nemam nikakvih lampica i slicno da obaveste o regeneraciji, mozes da zakljucis po zvuku i po trenutnoj potrosnji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: DPF filter ili filter čestica čađi
PostPoslato: 08 Dec 2014 10:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Baš bezveze.Ko da nisu mogli namestiti da se upali lampica kad regeneracija kreće.Najbolje sad da utrnemo muziku kako bi slušali zvuk motora i da gkedamo u trenutnu potrošnju po bord kompjuteru :(

Послато са ME173X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DPF filter ili filter čestica čađi
PostPoslato: 08 Dec 2014 13:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Opel je to. Zasto da ti olaksaju zivot kad mogu da ti ga zacine glupostima kao sto je dpf.
Imam isti problem.. Pali kad ne treba, nema obavestenja vec gledas pokazatelje kao sto je trenutna potrosnja, poviseni obrtaji..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF filter ili filter čestica čađi
PostPoslato: 08 Dec 2014 13:10 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Kako su to rešili drugi proizvođači?

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF filter ili filter čestica čađi
PostPoslato: 08 Dec 2014 13:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Isto ti je i kod drugih,mozda je nesto bolja varijanta kod PSA s dodavanjem aditiva add blue koji snizava temperaturu gasova pri kojoj krece regeneracija pa onda ne moras da vozis na otvoreni put. Usput,toliko je tema o dpf na forumu,dajte malo se potrudite da potrazite,nema potrebe da se za istu stvar otvara nova tema :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2014 13:58 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Tako je, drug ima Pezo 407 sa DPF odnosno kod njih je to valjda FAP, i ima rezervoar za neku tecnost koja je inace dosta skupa, ali traje dugo. I kada radi regeneraciju trosi tu tecnost a ne trosi gorivo.

Sent from my GT-I9505


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF filter ili filter čestica čađi
PostPoslato: 11 Dec 2014 14:11 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Okt 2007 12:08
Postovi: 113
Lokacija: Sarajevo
Ime: Emir
Opel: Insignia 1.6 CDTI
Da i ja kažem koju riječ o DPf filteru . Bio je na Zafiri b kad sam je kupio (polovna) sa 127000 km (orginalna kilometraža). Problem kod ovih filtera je taj što zahtijevaju da se automobil "tjera" malo češće po otvorenom putu da bi se vršile redovne regeneracije i smanjili problemi s istim. Međutim kako većina vlasnika vozi svoja vozila na kratkim relacijama koje ne omogućavaju regeneraciju ( a da uz to dodamo i kvalitet goriva) dobivamo probleme sa ovim filterom koje sam i ja imao.
Pokušavao sam nekoliko puta čistiti putem wurth-ovih sprejeva za čišćenje dpf ali to u principu je kratkog daha. Jedino kad izađem na autoput i nekih 50-60 km ga prićepim da da se očisti ali i to bude po 20-tak dana i opet sve po starom.

Ovdje u Sarajevu ima mali milion "firmi" koje isljučuju dpf, egr.... te razbijaju sače u dpf filteru te "masno" naplate od 150-200€. Međutim ni jedna nije mogla da softverski riješi na taj način da u slučaju potrebe mogu vratiti isti dpf na svoje mjesto. Razlog tome je puno dunđera koji su odnekuda skinuli razne mape koje su upitnog kvaliteta i samo njihovo upisivanje u ECU motora može izazvati velike probleme.
U razgovoru sa poznanicima a i po sajtovima našao sam firmu u Zenici koji fabrički isključuju dpf filter putem TECH-2 uređaja upisivajući novi softvetr skinut sa opelovog sajta ali rade samo opele. (bio prisutan i gledao) Naime sam Opel je omogućio da se se dpf isključi i da u budučnosti može da se vrati ponovo DPF filter sa starim softverom. Ja sam to učinio skinuo filter i umjesto njega stavio srednji lonac. Prvi utisci su da motor mirnije radi i da je malo manja potrošnja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs