Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 05:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: opet check engine
PostPoslato: 06 Dec 2014 17:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Maj 2014 17:44
Postovi: 8
Lokacija: Bela Palanka
Ime: Mladen
Opel: opel astra g 2.0 DTI SW
Pozdrav ljudi. Evo mene opet sa novim problemom. Ranije sam pisao da mi se desavao problem sa check engine sijalicom. Naime kad se ona upali auto je slabo vuko dok se ona ne ugasi na nekih 1700 rpm (opel astra g 2.0 DTI 2000. god). Vozio ga ja kod mehanicara i ispostavi se da je bio problem u termostatu koji je crko pa auto uopste nije dizao temperaturu i zato je pravio gresku. Sve smo to sredili i auto je radio dobro celih 1 dan. To jest, u pocetku je sve bilo dobro, odlicno je vuko nikakvih problema. Ali je odjednom opet pocela da se pali check engine sijalica. Samo sto je sada situacuija jos gora. Sada kad se ona upali auto nece ni da mrdne, odnosno mili kao prebijena macka a cuje se brujanje motora (npr. 1. brzina kretanje iz mesta gas u patosu auto se jedva pokrece) :banghead: takodje ako se desi da se ugasi sijalica pa auto ubrza a ista se ponovo upali auto pocne ponekad da "stuca" secka, a za to vreme dok je sijalicka upaljena pri dodavanju gasa na auspuhu dimi ko blesavo. E, sad nisam mnogo zagledao ali mislim da je vise plavicast dim nego beo (crn nije).
Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao makar okvirno da mi kaze sta je u pitanju posto u mom mestu nema auto dijagnostike. Cisto da znam da se pripremim (finansijski).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opet check engine
PostPoslato: 06 Dec 2014 18:04 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2012 20:23
Postovi: 288
Lokacija: Београд
Ime: Жељко
Opel: Астра Г
Ako vec nemas gde da uradis dijagnostiku,za pocetak mozes sam da odradis test sa pedalama kocnoce i gasa,i pokazace gresku.
Stisnes pedalu kocnice i pedalu gasa do kraja,pa zatim okreces kljuc i dajes kontakt.
Pocece da ti blinka lampica sa pauzama,a ti pazljivo broj blinkanje.
10 blinkanja = 0
1 blinkanje = 1
2 blinkanja = 2, i tako do 9
Izbacice ti gresku od 4 cifre,pa posle napisi koja je,ili sve to snimi pa postavi snimak.
Evo ti primer


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opet check engine
PostPoslato: 06 Dec 2014 19:57 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Maj 2014 17:44
Postovi: 8
Lokacija: Bela Palanka
Ime: Mladen
Opel: opel astra g 2.0 DTI SW
ma znam za to, i pokusavao sam vec, ali nista se ne desava, uopste nece da blinka sijalicka samo se ugasi normalno ko kad se pali auto i tolko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opet check engine
PostPoslato: 06 Dec 2014 21:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Bez dijagnostike tesko, il da nadjes nekog s dijagnostikom, il da platis pivo u ono kafance na raskrsnicu :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opet check engine
PostPoslato: 07 Dec 2014 13:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2014 15:51
Postovi: 9
Lokacija: Pančevo
Ime: Slavomir
Opel: Vectra 1.9 CDTI & Corsa 1.2
Stric moj je imao, isti, odnosno slican problem na Reault Laguni. Njemu je dodatno dimio kao blesav. EGR ventil je bio problem, ociscen je i sada radi normalno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs