Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pali pa nece!
PostPoslato: 18 Nov 2014 17:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
Pozdrav! Imam problem sa kadetom 1.6i poluajnspric! Naime na prvo paljenje on normalo upali i radi! Posle desetak minuta rada, kada ugasim auto i pokusam da upalim on ili jedva upali i trokira dok se nekako ne izbori za normalan ler gas ili nece nikako da sastavi! Ali je uglavnom ovo drugo! Onda auto opet upali posle 3, 4 sata stajanja kao da nista nije bilo i opet isto u krug! U voznji hoce da trza i nece da prima gas u trecoj! U drugoj nekako ubrzam ali tu je kraj! Filter za gorivo je zamenjen kao i pumpa za gorivo! Auto je dugo stajao pa je pre tri meseca popravljen, zamenjen dihtung na glavi i ostali (usis, izduv, kod bregaste) i promenjen davac tempreature na usisu! Isto malo teze prima gas (trza malo) na prvo paljene ali to samo kad stisnem na pocetku papucicu, onda normalno! Jel ima neko ideju sta moze da bude?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 19 Nov 2014 17:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
Neko nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 19 Nov 2014 22:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
jel pregledana glava da nije napukla pa kad se zagreje provlaci vodu? kakav ti je nivo tecnosti za hladjenje dosipas li?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 20 Nov 2014 02:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
Ne znam da li je majstor pregledao glavu ali mislim da ne mesa ulje i vodu jer nema pene u motoru. Auto gubi tecnost ali jedino jer pusta hladnjak malo. Da nije mozda do lambda sonde? Jer ona daje signal kada se motor ugreje! Ili mozda EGR ventil da pravi probleme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 20 Nov 2014 10:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
skoro je jedan drugar isto tako na kadetu 1.6 poluajnspric, (i ja imam u askoni taj motor) izmenjao sve zivo isto dok je hladan lepo radi a kad se ugreje pocne da trokira menjao lambdu paljenje dihtunge sve usisa i monopointa ali dzaba da bi kako je on rekao veoma blizu kanal vode do otvora za svecice i desi se da ima mala pukotina i tu provlaci antifriz..samo ti kazem ako nista ne budes uspeo da pratis koliko ti i te vode trosi jer je meni curkao hladnjak pre lepo al sam dosipao tipa jednu casu obicnu vode na 4 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 20 Nov 2014 18:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
Ne bi trebalo da pusta negde vodu! Sagorevanje je losije, u pocetku radi sasvim normalno i prima gas lepo, ali cim se malo zagreje krece da trokira i pocinje da dimi malo vise! Sve vise sumnjam na lambda sondu jer mi se povremeno palila check engine lampica! Videcu pa cu javiti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 28 Nov 2014 22:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Avg 2014 16:13
Postovi: 17
Lokacija: Smederevo
Ime: Nenad
Opel: vectra A 2.0i
kako je radio posle popravke.... jel je odma poceo da te zeza tako ili je od skoro to pocelo...
jesi ravnao glavu? koje ulje si sipao u motor? i da li na prvom paljenju kad radi lepo kao sto kazes motor ima drugaciji zvuk dok se ne zagreje ? i imas li plin na autu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 29 Nov 2014 15:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Da ti ne radi na tri klipa možda? Bobina?

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 25 Jan 2015 19:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
dedamrazbre je napisao:
kako je radio posle popravke.... jel je odma poceo da te zeza tako ili je od skoro to pocelo...
jesi ravnao glavu? koje ulje si sipao u motor? i da li na prvom paljenju kad radi lepo kao sto kazes motor ima drugaciji zvuk dok se ne zagreje ? i imas li plin na autu?
Nisam mogao da odgovorim! Nije odmah poceo da zeza, posle 2 i po meseca! Glava je ravnjana a za ulje je majstor rekao da ga promenimo 1000 km posle opravke! Primetio sam jedino nesto belicasto, slicnog izgleda kao pasta za zube, sa unutrasnje strane kod cepa za sipanje ulja! Auto nema plin i na prvo paljenje radi normalno nema nista cudno u zvuku i cim digne temperaturu do prve crte krece da trokira i trza motor! Jedno vreme mi je drzao malo vece obrtaje na leru, ali posle se vratio u normalu! Skoro sam primetio da srafovi koji drze dihtung kod bregaste nisu stegnuti! Ima 8 srafa, samo je 1 bio stegnut do kraja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 02 Nov 2015 21:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
Problem je (bio) resen! Ali samo na 2 meseca! Majstor je promenio komutator i radio je od jula do septembra relativno normalno! Ali pre mesec dana su opet krenuli problemi slicni kao pre! Upali normalno na prvo paljenje ali nece da prima gas lepo! Kada mu se naglo stisne gas on kao da se gusi i da klikce iz auspuha! Desilo mi se da mu naglo stisnem gas i motor skroz prestane sa radom i kada ga pustim on opet radi! Kada se gas polako pritiska motor relativno normalno povecava obrtaje! Posle krace voznje opet tesko pali ili ne upali! Majstor jedan mi je rekao da je mozda do goriva tj do one posude ispod levog tocka, da treba da se ocisti! Ja sam mu sam ocistio rezervoar jer se nakupila smola u njemu i gorivo je bilo narandzasto, a sam promenio i filter za gorivo Jel ima neko pretpostavku sta moze da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 20 Nov 2015 22:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Okt 2014 19:32
Postovi: 46
Lokacija: Pirot
Ime: Milos
Opel: Vectra B 1.8 16v, Vectra B 2.0 DTI
Idi kod tog majstora neka ti proveri fazu motora i neka ti nasteluje paljenje stroboskopom.Pre toga proveri zazor na svecicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 21 Nov 2015 04:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2013 23:51
Postovi: 23
Lokacija: Macedonia Skopje
Ime: Goran Kadett C
Opel: Opel Kadett C 2.6
Garaza: pogledaj
nije strasan problem nije ni duhtung glave ni paljenje izvadi napolje filter kutija i srednji deo monopointa imas jedni el,ektronsku diznu u nju ulazi jedan crni dzek osrafi dizni za imbusom i zamjeni je sa drugom diznu taj problem imaju svi monopoint motori...zamjeni to i neces imati nikakav problem uglavnom kad das kontakt on treba da usprica malo gorivo u monopointu i da kola zapali ali dizna blokira i pusta duplo vise goriva i motor kad upali gusi se i trokira dok ne potrosi to gorivo i ondak radi kako treba uradi to i sve ce biti OK..pozz

_________________
Kadett C 2.6 Dual Ram


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 24 Nov 2015 19:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
Dakle, krenuo cale jutros do grada i nekako ode tamo (10ak km) ali mu se ugasi u gradu i nije vise hteo da upali! Odvukli su ga do majstora, tj. bio je kod 2 majstora danas! Prvi elektricar je podesio paljenje jer je bilo malo pomereno! Upalio je nekako tamo ali se auto isto ponasao i nakon podesavanja! Zatim ga je odvezao do drugog majstora koji je prvo ocistio razvodnu kapu sa wd i auto je upalio! Zameli su kapu novom i sada auto lepo radi, dobro prima gas u voznji! Ali se sad javlja jos jedan jebeni problem! U voznji kada stanem na pr hocu predjem preko lezeceg pustim gas skroz i auto sam krece da dize i spusta ler gas i to sve traje 5,6 sekundi! Pali mi se check engine lampica i dimi malo vise pozadi!
A Goran Kadett C si mozda u pravu, jer mi je auto sedeo dugo vremena pokvaren zbog dizne do 2013 godine koju je elektricar popravio elektrosokovima! Vozicu ga ovako neko vreme, a ocisticu mu i step motor, pa cu da vidim kako ce biti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 24 Nov 2015 20:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Okt 2014 19:32
Postovi: 46
Lokacija: Pirot
Ime: Milos
Opel: Vectra B 1.8 16v, Vectra B 2.0 DTI
Da li ste proveravali lambda sondu? Nisi napisao da li imas plin u autu,jer kad pojavi lampicu najcesce je do smese plina-vazduha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pali pa nece!
PostPoslato: 24 Nov 2015 20:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Jul 2014 14:41
Postovi: 19
Lokacija: Leskovac
Ime: Dalibor
Opel: Kaddet 1.6i
trucker010 je napisao:
Da li ste proveravali lambda sondu? Nisi napisao da li imas plin u autu,jer kad pojavi lampicu najcesce je do smese plina-vazduha.


Jesam ja testitirao lambda sondu prosle godine! Kada sam je iskljucio auto je dosta slabije primao gas! Ako se to moze nazvati nekim testom! On je od tada presao oko 700 km! Ne nemam plin u autu, cist benzin!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs