Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 21:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Hoce li mi neko od vas objasniti sta je swe potrebno da se menja kada se ubaci motor c20xe u kadett 1.8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 22:04 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Pokusaj da upotrebis pretragu na forumu,dosta je pisano o tome!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 23:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Trazim na forumu ali nije nista konkretno hteo bi da cujem misljenje nekog ko je to radio sta dal da se upustim u to ili ne posto planiram za sledecu godinu da kupim astru f stranca konpletan sa c20xe i da swe prbacim na kadett


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 23:25 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Lako je kadet i astra su mehanicki prakticno isti sto bi se reklo sraf na sraf

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 23:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Ok owako da deteljnije objasnim planiram da swe da prvo limariski da mi odradi majstor malo pragowi su mu losi farbanje celog auta i onda da se ubaci taj motor c20xe posto pase sraf na sraf a sta od stujr moram da menjam jel to nesto komplikovano


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 23:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Mada nije nesto lose stanje lepi ide i sa owim motorom al eto nekako dwoumim se dal da se upustam u to ili ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 23:35 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Lako je,samo uzmi motor sa komplet strujom i agregatima i nema brige.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 09 Okt 2014 23:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Onda pocinjem sa radowima☺ auto kao auto je dobar eto malo te pragowe da mu se namesti malo je farba matirala a owako je dobar ima abs elk podizace grejaci sedista ocuwan iznutra cale ga wozi wec duze wreme i eto doso na ideju da malo ga irenowiram sto bi se reklo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 10 Okt 2014 23:52 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 18 Dec 2012 20:38
Postovi: 85
Lokacija: beograd
Ime: igor
Opel: vectra a 2.0i 4x4
Garaza: pogledaj
vidi druze ja sada radim pakovanje tog motora u vectri a i kosta mnogo ali mnogo zivaca da bi dobio auto kakav zelis a nije ni bas jeftino... moj ti je savet pare u dzep i kupis ga vec uradjenog da se ne bi cimao... da ne bude da te ubijam u pojam moze sve u principu da se spakuje ipak je to samo gvozdje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 00:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Znam sta mislis ali stalo mi je bas do tog auta on u principu je dobar lepo ide i sa tim motorom sto ima swe fabricki ali eto dwoumim se kako i sta da radim dal da ubacujem to ili da radim generalno na njegow fabricki sto ima nemam pojma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 00:49 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 18 Dec 2012 20:38
Postovi: 85
Lokacija: beograd
Ime: igor
Opel: vectra a 2.0i 4x4
Garaza: pogledaj
ok je to ako si strpljiv i resen da ulozis :D auto moras skroz ali skroz da rasturis da vuces instalaciju i sve ispocetka ...ali postoji jos nesto ti ces tesko naci dobar xe a da ne moras da ga odradis a bice steta da ga ubacujes a da ga ne odradis valjano :D ako ti ne treba nesto brz i startan auto po meni bolje radi taj motor generalno... ako menjas zbog snage ubacuj xe kljuceve u ruke i srecno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 01:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Pa ja sam planirao da uzmem stranca astru f sa c20xe motorom i da prebacim taj motor u kadetta sad nije mi jasno sta tacno od instalacije mislis samo od motora ili owa ostala to sam i planirao da auto ostane cista sasija prwo da se odradi limarija pa farbanje pa tek onda da se ubaci motor c20xe ali to sad sa instalacijom bas ne umem da baratam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 02:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Jul 2014 22:08
Postovi: 72
Lokacija: Cacak
Ime: Marko
Opel: Opel Calibra 8v
taske 91 Druze citam ovaj tvoj text vise puta i bacio si me malo u razmisljanje. Ovde na forumu ima dosta toga napisano o izbacivanju jednog i o ubacivanju pomenutog c20xe motora. Interesuje me kakav problem imas oko ubacivanja motora i oko povezivanja instalac.ako imas sve potrebno uz taj motor, strujnu instalac.agragate,komp,itd itd... Citajuci ovde o tome zakljucio sam da to nije veliki problem ako imas sve to,dobar majstor sve zavrsava za 3-4 dana a mozda I manje,i da auto posle toga radi sasvim u redu..
To pitam zato sto i ja to sve planiram uskoro.. I da li je zaista potrebno da se rastura ceo auto da bi se povezala struja?
Neka me neko ispravi ako gresim ili nesto doda u vezi ovog..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 14:09 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 18 Dec 2012 20:38
Postovi: 85
Lokacija: beograd
Ime: igor
Opel: vectra a 2.0i 4x4
Garaza: pogledaj
Ja sam menjao svu instalaciju ceo auto raskupusao i krenuo od pocetka ... to sto pisu je jedno dok ne krenes ne znas sta te ceka naicices na prnbleme i probleme a te price sraf na sraf nisu bas ko sto vi mislite da samo skines stavis i vozi sve se mena sve pumpe svi deloui nista od starog ne ostaje a to kada krenes samo pare lete posto ces staviti novdm delove da sve bude tip top ... ne kazem da je ne moguce ali nije ni bas stavi i vozi ja ne pricam napamet ja iz licnog iskustva to kazem postn ja nisam gledao kako rade nego zasukao rukave i prihvatio se posla ... a taj dobar majstor sto ce ti to napakovati ima da ti uzme lepu svotu ... raspitaj se po radionicama cene stavi na papir pa vidi koliko ti se isplati da to radis ? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 16:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
Malo sam pretrcao temu,ali nisam naisao kako planiras motor da upises u saobracajnu,ako planiras naravno

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 17:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Jul 2014 22:08
Postovi: 72
Lokacija: Cacak
Ime: Marko
Opel: Opel Calibra 8v
taske 91 u redu je sve to sto si ti rekao,slazem se sa tobom da to nije jeftino,ali mi konkretno pricamo o samom ubacivanju motora da to sljaka bez problema,a sto se tice troskova za servis i eventualno ''osvezavanje'' motora dok je van auta to je nesto drugo to je jedan dobar servis koji je svakako neophodan.Ne znam da li si mehanicar posto to radis sam jer to malo vise zahteva znanja i iskustva ne moze to svako da radi... vec sam pricao sa mnogo dobrim majstorima koji su vec dosta puta pominjani na forumu i koji su ubacivali i vece motore i povezivali komplikovaniju instalaciju. Samo ubacivanje i povezivanje da upali nije vise od 100 do 150 e (pricam o ubacivanju c20xe~a) da ti odradi servis da sve bude u redu i da to platis na cenu ubacivanja nije mnogo...
Ali sve sto sam ovo napisao podrazumeva jedno,a to je: da se ima sve komplet od delova i agregata kada se krene u posao.. voleo bih da neko iskusniji doda nesto na ovu temu,ima dosta ljudi ovde koji su to radili i vise puta.
Zelim ti od srca da zavrsis sto pre i da nemas nikakvih problema u radovima,kad zavrsis da pogledamo :D
Mislim da sa registracijom ne bi trebalo biti problema,imas saobracajnu tog motora ili poreklo ,odjavu, na sledecoj registraciji prijavis taj motor i trebalo bi da bude sve u redu... sve regularno naravno..
boris77 jel moze tako ili postoji jos nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 19:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Owako drugari slazem se sa wasim misljenjem ja to planiram da owe godine kupim stranca astru f sa c20xe kompletan i da imam swe delove i tamo na prolece da polako krene da se ozbiljno radi a meni nije jasno dal samo instalacija motora i ecu treba da se menja ili bukwalno swaka zica da se promeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 19:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Ja sam u nemackoj owde za neki 500e moze se uzeti dobra astra f sa c20xe motorom i mislio da swe polako pripremim i onda tamo na pocetku proleca da se swe prepakuje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 20:00 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
KakWi su ti Njemacki auti za 500 eWra,Wreedi li cemu? Kako ces papire da resis kad budes prepakoWao?

Kako je u Njemackoj,odakle su tWoji? :xe:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 23:09 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 18 Dec 2012 20:38
Postovi: 85
Lokacija: beograd
Ime: igor
Opel: vectra a 2.0i 4x4
Garaza: pogledaj
Ja mu govorim iz prakse da zna sta ga ceka potpuno dobar xe nece naci da sd ne nada 500 evra ce ga izaci a izadje 1000... ne bi se slozio sa tobom da ce za 150 da mu to neko radi meni samo su 100 za skidamje menjaca trazili ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 23:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Jul 2014 22:08
Postovi: 72
Lokacija: Cacak
Ime: Marko
Opel: Opel Calibra 8v
Verujem da nije lak posao i da ce imati neplaniranih troskova to je sigurno... 1000 e ispod toga nista, jer je dodatni trosak cackanje oko motora pre ubacivanja, zato sto je nazalost tesko doci do dobrog i potpuno ispravnog xe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 11 Okt 2014 23:30 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
lim je najveca jeba... cim su pragovi za zamenu tu je uglavnom i ispod viljuski trulo...
to da uradi kako treba nece ni jedan majstor jer treba dosta vremena... ako mu samo zamazu pocupace viljuske ko od sale...

sto se instalacije tice ima jedna ebada kada se Xe ubacuje u kadeta gde je bio C18NZ. onaj okrugli dzek koji spaja motornu instalaciju nema isti raspored pinova pa mora da se ulovi + sa kontakta i preveze na pravu zicu, inace vergla u prazno. Mislim da se jos par zicica negadja ali se lako resi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 12 Okt 2014 01:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Moze se da se nadje u woznom stanju dobra astra f mislio sam da carinim samo motor i dobijem papire sredicu ja to nije to problem smo to je sto ne znam odakle da pocnem sad kad cujem wasa misljenja oladio sam se uloziti u kadeta ok 2000e nije bas isplatiwo al narawno kad srce nesto hoce onda nema cenu a taj auto je posebam swe orginalno ima frisco interijer fabricki swe ocuwan interijer swe na swom mestu samo malo eto ti pragowi ima gde po koju rupicu a sto se tice wiljusaka trapa itd swe je bresprekorno calr ga odrzawa redowni servisi itd auto je kod mene 4 godine jos uwek ima swe fabricki spone kugle swe fabricki nikad nista nije jos taknuto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 12 Okt 2014 02:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Okt 2014 01:30
Postovi: 17
Lokacija: srbija vojvodina
Ime: danijel
Opel: kadett 1.8 frisco
Garaza:
Pa ja mislim da ipak mozes naci u nemackoj dobar c20xe neg srb moji su iz wojvodine mesto basaid kikinda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: promena motora
PostPoslato: 12 Okt 2014 07:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
hehehe druze ako je 2000 mnogo ni ne pocinji....
mislim da imam jos uvek negde punu kutiju fiskalnih racuna za stvari koje sam kupovao nove i mislim da 2 iljadarke nece te okrpe.... znam samo da je zadnje nedelje za farbu i ruke (dabogda mu se osusile :banghead: ) , cetri nove gume jer se Xe ne cera na trulexsima, registraciju,rezervoar corbe i jelkicu otisla cela iljadarka....
a gde je generalna motora, limarija, kompletan trap nov, komplet,kocnice.... i sve ostalo.sve sto je postojalo da se kupi kao novo od rezervnih delova :love:
samo set zupcenja,razvodna kapa i kablovi za XE su ti nekih 200 evrica ( i to ne najskuplja opcija) i to je nesto sto se menja otvarao motor ili ne... koliko god da je dobar motor iz svabije sigurno je balav jer Xe nije Xe ako nije dobro omascen... greota da se ne zamene dihtunzi kad je vec napolju... jos 50 do 100 eur grubo govoreci... kad ga vec toliko rasturas onda greota de se ne zaviri i unutra da se vide/promene lezajevi, malo cacne glava, treba ti i nov set kvacila.... sve u svemu izadje te radovi oko motora jos 500 do 1000zavisno od toga koliko daleko ides...

sa sugavim punticem sam samo napravio bar jedno 25000km te godinei spalio jedno 2000 evrica na gorivo trceci tamo ovamo oko suzane al to ne racunam u trosak ... :)
prvo mi je rodjeni otac reko da sam lud a onda i svi ostali u kuci ... :D
tako da ako si bas zagrizo da sredjujes kadeta bolje odma u startu nadji karavana da mozes da prespavas u njemu ako te izjure iz kuce... :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs