Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 02:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra B Z18XE par pitanja
PostPoslato: 07 Okt 2014 19:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Potreban mi je savet šta da uradim pa ukratko da opišem šta se dešava. Prijavljivao mi je auto nekoliko grešaka i u pokušaju da ih otklanjam jednu po jednu nisam uradio ništa (pozajmljivao sam deo po deo i probao, nešto kupio pa promenio itd.). Krajnje rešenje je bila ipak zamena motornog računara (ECU) i sad su stvari došle u normalu što se tiče šume grešaka. Ono što mi je ostalo da proverim je konektor koji ide na sklop klapne gasa ili šta se već napaja sa njim. Majstor koji mi je menjao ECU mi reče da bi to trebao da rešim. Radi se o tome da je neko od prethodnih vlasnika neke žice spojio zajedno, dve braon je spojio zajedno i sa tog spoja odveo žicu direkt na masu a dve crne sa belom štraftom je spojio međusobno.
Ono što me interesuje je iz kog razloga se to radi (zbog lošeg starog ECU ili ima neki problem sa tim sklopom) odnosno mogu li to razvezati i vratiti u prvobitno (fabričko) stanje? Šta mogu očekivati ako je problem ipak na tom sklopu kad budem to razvezao?
Svaki savet je dobrodošao, pogotovu ako je neko imao prilike da vidi (uradi) takvo povezivanje.
Ako bude potrebe mogu slikati sve to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE par pitanja
PostPoslato: 07 Okt 2014 19:33 
OffLine
Tehnicki Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2010 17:17
Postovi: 1250
Lokacija: Beograd
Ime: Milan
Opel: Vectra C GTS, Astra G
Garaza: pogledaj
Prevezivan je dzek od senzora klapne gasa?
Moraces ti to slikati da vidimo o cemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE par pitanja
PostPoslato: 07 Okt 2014 20:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Slika
tvoj sklop je A52
Slika

B58 0V i ova tacku proveri jer nije stala na sliku

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE par pitanja
PostPoslato: 07 Okt 2014 23:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Slikaću sutra pa ćemo videti. Razvezaću ga na fabričko i videti šta se onda dešava. Nakon zamene ecu sva ona sila grešaka je nestala. No pojavila se nova U2108 CAN bus no communication with ABS / TC C-003. Može li se desiti da moj auto nema traction control a da ga je majstor prilikom uparivanja računara obeležio kao da ima pa da je to uzrok ove greške i kako to proveriti? Ostala je prisutna i greška za MIL lampicu P0650 no ona i ranije nije radila jer je neko ili izvadio da bi lakše prodao auto ili negde prekinuo vod na instrument tabli. Tu me čeka skidanje table svakako jer mi ne radi ni leva strana osvetljenja, no otom-potom.

Ono što je evidentno, auto sam provozao i mogu komotno reći da nikad ovako dobro nije vukao kao sada. Kao da vozim drugi auto. Brine me ta nova greška jer je ranije nije bilo mada mi se ABS lampica povremeno palila i gasila bez nekog pravila. Sada se ne pali i nakon kontrole ugasi je normalno. Ono što se sad dešava je da mi lampica auto sa ključem sija non stop dok je sa starim računarom ponekad se palila ali u glavnom ne. Pred samo crkavanje je sijala počesto pa čak i blinkala, dok ECU nije riknuo skroz. Nov sam u celoj priči sa ovom elektronikom jer sam pre terao spartanca asconu 1.6 pa mi sve ovo malo uliva strah. Valjda dok ne pokapiram šta se sve dešava. :wink:

Još jedno pitanje, smaram ali izvinite u napred :oops: , ta lampica auto sa ključem, kad se pali i zašto u glavnom, odnosno šta je uslov da se ugasi? Želja mi je da isteram te greške do kraja i da se spokojno vozim i uživam u autu sa znakom munje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE par pitanja
PostPoslato: 08 Okt 2014 13:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Greška U2108 je iz razloga što je prilikom setovanja novog ecu majstor u opcijama ostavio uključen TC koji moj auto nema i otuda dijagnostika prijavi da nema komunikacije sa TC.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE par pitanja
PostPoslato: 10 Okt 2014 18:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Vratio žice na fabričko, sve radi ok. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs