Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 11 Avg 2014 11:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
U pitanju je cuveni pezo/citroen 1.9td. auto je od nedavno kod mene, motor nije u bog zna kakvom stanju ali pali radi ide. troskara ulje prihvatljivo. Vodu ne trosi, pali kao mina,ne lupa i sl. Na motoru bio zveknuo dihtung glave, glava poravnata stavljen nov dihtung nastelovani ventili.
Sta se desava:
kad se malo nagari jako brzo krece da dize temperaturu (termostat skinut,sistem odzracen-nebi trebalo da je ostao neki cep negde), u nekih 2 km bez problema zbije 90C, sa tendencijom da ide i vise dok ga ne stopi,gubi snagu rapidno, a pozadi oblak crnog dima.
Sta bi moglo da bude uzrok,jel imao neko iskustva?
Nisam nesto familijaran sa dizelima, ne volim ih niti oni mene vole :D Cenim da moze biti da pumpa nije tamo gde treba i da dizne nisu kakve bi trebale da budu ali da se ovako lako zagreva....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 11 Avg 2014 12:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Imao sam davmo peugeot 405 1,9TDI,i posle drugog ravnanja glave javio se problem brzog podizanja temperature.Verovatno je glava otisla u minus posle obrade.Dodao sam jos jedan hladnjak ispred postojeceg i resio problem dok je bio kod mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 11 Avg 2014 12:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
Ja mu izbacio termostat i malo ublazio problem grejanja. Mada nije to to, na malo duzoj uzbrdici, temperatura skace sasvim pristojno. Ono sto me nervira je sto drasticno gubi snagu sa zagrevanjem,i oblak crnog dima iza njega. . Glava nije u minusu,reperi su jos vidljivi . Dihtung je uzet najdeblji za taj motor tako da ne verujem da boluje od viska kompresije :banghead:
Moracu da proverim dal je pumpa ubodena kako treba. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 11 Avg 2014 20:57 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Batice ne bih da te plasim i ostalo al kakav je blok? :| dal tu nije ostala "neka neravnina" pa onda pravi problem?

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 11 Avg 2014 21:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Proveri kako je uzubljen.Ti motori su malo specificni.blokira se pumpa,bregasta,zamajac sa prednje strane(zavuce se klin,mislim 6mm.) Inace oznake za zupcenje su dve i jedna tacka na kajsu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 12 Avg 2014 08:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
Znam za taj jadac. klin u zamajac, dva srafa M8 kroz remenicu pumpe,jedan kroz remenicu bregaste. Zategnes srafove rukom i nabacujes kais. U principu kad tako fiksiras jedino mozes da pogresis da kais pomeris za zub tamo amo mada ni to nije lako cak i da hoces. ... probao,proverio,vrteo vise puta sve se gadja :(

Hilzne su bile OK,bar sto se toce onog dela koji moze da se vidi od gore. Nisam se zamarao time da ih merim,jer nit mi je komparater bio pri ruci, nit sam imao volje da se zezam sa nnjim...Cenim da bi i potrosnja ulja bila ozbiljnija da su hilzne dibidus lose... Za vikend cu da probam da se igram sa pumpom malo,posto imam jednu u rezervi jer sam u martu bukvalno stopio isti ovakav motor na ZX-u pa ako nije do nje videcemo sta dalje. cackanje oko glave ponovo ili drugi motor... Problem je sto to nije radilo kako treba ni kad sam uzeo auto tako da nisam siguran dali su svi delovi od ovog motora ili budzevina.... Ovo ovako nije posao jedna ruka na volanu druga na prekidacu za prinudno paljenje ventilatora :ludilo1:

Inace temperaturu kad se nagazi dize gotovo trenutno. Juce popodne upalim ga, odmah pun gas bas da vidim koliko mmu treba. Digo je do 90 od trosarine do farmaceutskog. sa sve skinutim termostatom... francusko djubre :grrr:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 12 Avg 2014 14:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Najbolje drugi motor i pop-nitna :postovanje: inace nisu to losi motori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregreva se i gubi snagu....
PostPoslato: 12 Avg 2014 15:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
slovi kao nesto najbolje sto je francuska automobilska industrija napravila. problemi sa njima nastaju tek kad se prvi put pregreje i kad krenu da ga ozivljavaju strucnjaci poput mene pomocu stapa i kanapa :steva: :kotlic:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs