Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: problem pjene u rashladnom sistemu motora 2.0 dti
PostPoslato: 26 Jul 2014 14:52 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2014 00:51
Postovi: 72
Lokacija: Derventa
Ime: darko
Opel: astra Y20DTH
pozdrav.
objasnicu sve redom kako je bilo i sta sam odradio.
u astri g 2.0 dti (Y20DTH) imao sam dugo vremena neki alphina C11 antifriz koji je bio dosta zaprljan od hrdje i nekog zacepljivaca rupa kojeg mi je jedan majstor nasuo.grijanje mi je slabo radilo kad bi temperatura motora bila na 90 C.fakticki pocelo mi je zacepljat sistem hladjenje.

ja sam pre 2 dana ispustio to sve na ventil dole na hladnjaku, i napunio sistem par puta pa ponovo uspustio kako bih ga sto bolje ispro.
usput sam kupio abro cistac hladnjaka i sistema hladjenje
http://www.burtonpower.com/abro-radiator-flush-10-minute-354ml-12oz-abro-ab-505.html

u uputstvu za njega stoji da se sistem prvo ispere obicnom vodom, potom naspe cista voda u hladnjak, saceka da motor postigne radnu temperaturu, i onda naspe to ABRO sredstvo za ciscenje. potom cekas 20 min da auto radi na ler gasu bez vozenja, i onda ugasiti motor, sacekati par sati da se ohladi dobro, ispustit komplet sistem, isprati vodom, nasuti antifriz u odgovarajucem omjeru i postupak zavrsen.
no medjutim dolazi do problema sto je jako tesko isprati cijel sistem.
ispiro sam ga koliko god sam mogao, na ventil na hladnjaku ispusti se samo vvoda iz hladnjaka velikog i malo iz motora, pa sam skidao prelivno crijevo sa motora i palio ga da radi a ovamo dosipao vodu toplu iz bojlera i pjeni malo.

ali konstantno kad autom odem do grad ,tj kad se zagreje i kad otvorim cep dok je vruc pocne da se u boci stvara pjena i pocne mnogo da preljeva napolje, i tako stalno.

kada sam ispiro sistem metodom skinuti preliv sa motora, i kad upalim ide bistra voda kad dam gas isto bistra al kad pustim krene pjena malo i stane , i stalno tako.verovatno kad ja dam gas da se uzbucka voda unutra pa kad padne gas onda ta pjena pocne da izlazi.

molim vas da mi date savjet kako da isperem sistem generalno, radi se o motoru 2,0dti.
da napomenem da pjena nije masna i da se neradi o ulju u vodi, nego cisto bijela gusta pjena.
KAKO ISPRATI TAJ MOTOR?
DA LI SE JOS NEKO SUSRETAO SA TIM PROBLEMOM?
DA LI JE NEKO KORISTI ABRO PROIZVOD
http://www.burtonpower.com/abro-radiator-flush-10-minute-354ml-12oz-abro-ab-505.html


MOLIM VAS ZA POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pjene u rashladnom sistemu motora 2.0 dti
PostPoslato: 09 Avg 2014 16:15 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2014 15:20
Postovi: 99
Lokacija: Herceg Novi
Ime: Dimitrije
Opel: Calibra Turbo
Garaza: pogledaj
Evo na svako auto do sada koje sam imao bilo dizel benzin kad je vruc motor ugasen i kad otvorim cep od vode izleti napolje sa (recimo) pjenom koja se napravi od pritiska u sistemu, a ti kazes da je bas pjena gusta?

_________________
no@nofun


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs