Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 10 Maj 2024 02:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Calibra - klimava mi klima!!!
PostPoslato: 27 Jan 2008 23:24 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9369
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Imam velikih problema sa klimom.
Moje muke sa klimom nikako da prestanu, sada mi traze 10500din. da mi problem nestane, a te pare mi je stvarno zao da dam.
Prvo sam platio 4000 dinara u junu punjenje freonom i neku ultra ljubicastu boju koja pokaze ako klima negde pusta - to je OK.
Mesec dana posle toga freona nije bilo.
Otisao u i isti servis i kazu mi ljudi da treba da se reparira kompresor i to zadovoljstvo je kostalo 11700 dinara- ali i to je OK.
Meni klima od pre neki dan ne radi - ispraznila se, a proslo je nepunih sest meseci od reparacije i klima je i dalje pod garancijom
Tu nastaje problem. Video sam da ima te zelene boje uz sam kompresor, tacnije na ona dva gumena creva od oko desetak cm.
Opet otisao u servis i pokusao da im objasnim da razumem da treba da se plati, ali da su tu i oni krivi sto nisu odmah primetili da i ta creva treba da se zamene.
Logicno je da kada se radi kompresor potrebno ga je udaljti sa auta, a da se udalji sa auta potrebno je otkaciti i ta creva.
E, tu smo poceli da se raspravljamo, jer je covek poceo da me ubedjuje da to ne mora da se otkaci i da sada treba da im dam jos 10500dinara.
Tu sam pukao skroz i svasta im rekao i jednostavno pre ce se desiti da se pojave u novinama, nego od mene da dobiju jos tih 10500dinara.
To je ta prica.
Ono sto mene interesuje je da li neko zna kakva su to creva, od kakvog materijala i da li imaju negde da se kupe?
Tu je jos nesto posle potrebno i zavariti taj lik mi rece da imaju neka cetiri vara da se zavare posle tog zahvata , ali to mi nije problem, imam argon
Ako bilo ko zna nesto o ta dva creva, neka pomaze. Jos samo jednom da napomenem da se nalaze na petnaestak cm od komresora i da su duzine od desetak cm.
Ili neki dobar klima-servis gde ne deru ovoliko, jer to sto sada traze u ovom servisu prerasta u cistu otimacinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: klimava mi klima!!!
PostPoslato: 28 Jan 2008 01:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
Sve sam iste muke imao kao ti prijatelju. Do sad sam dao oko 500-600 evra na klimu. Al' da radi, RADI! Izmanjao sam sve isto kao ti!
Tvoj problem je nastao zbog neredovnog paljenja klime. Da je cev pri tom njihovom srvisiranju bila probusena, klima bi ti radila max 10 dana, ali posto je tolika rupa da se vidi golim okom i krace.
Pri punjenju klime zajedno sa freonom ide i oko 5% ulja koje sluzi za podmazivanje kompresora. Ako je kompresor duze vreme bio iskljucen to ulje se grupise, talozi i nagriza celu instalacije.
E sad sto se tice servisa ja sam servisirao u PHILIP-u. Burazer je imao problem ali je imao rupu na alu cevi. Otisao je u auto servis Bogunovic i profi su mu uradili skroz. Takodje i na kevinim kolima mi je radio jedan lik iz zemuna koji dodje kod tebe skine cev i vrati ti za dan-dva i montira. Takodje sam zadovoljan. E sad ti mi reci za koju si opciju od ove tri pa da ti posaljem brojeve.
A posto je kod tebe gumeno crevo, predpostavljam da ce ti svi reci da trazis na otpadu ili narucis novo kod Komnjenovica. To se ne kupuje na metar jer je kruto i svako je drugacijeg oblika a najesce je nastavak alu cevi a taj spoj se ne nastavlja pa mora zajedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: klimava mi klima!!!
PostPoslato: 28 Jan 2008 10:03 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9369
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Klimu sam palio na svakih desetak dana i po ovim zimskim danima, tako da ne verujem da je u tome problem.
Ako nije problem daj mi tetelefone od tog servisa Bogunovic i tog lika iz Zemuna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: klimava mi klima!!!
PostPoslato: 28 Jan 2008 16:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
E taj lik se zove Dule 063545182. Od Bogunovica nemam broj, ali pogledaj na netu ili svrati do njih oni su na tosinom bunaru (fiatov servis)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs