Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 15:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 19 Mar 2014 00:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Mar 2013 16:02
Postovi: 38
Lokacija: Smederevo
Ime: Boris
Opel: Vektra 2.0 dti
Postovanje drugari ! Cesljao sam po forumu I nisam nasao odgovor na ono sto me zanima unapred se izvinjavam ako bezveze otvaram novu temu :wow . Zanima me zamena teflona na Vektri,generalno je to posao koji mogu da odradim sam,jedino me zanima da li mora da se skida bregasta ,I pritom razubi motor ili je dovoljno da se popuste srafovi bregaste ,dovoljno da malo podje na gore da se izvuku oni uvodnici dizni. Ako moze tako onda nije problem sam da zamenim polako,a ako mora da se skida bregasta tu nastaje onda problem za mene jer ne znam da je uzubim. :D Ako moze neko sa molo vise iskustva ,malo da pojasni ovo. Hvala!!! :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 19 Mar 2014 00:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Mora bregasta gore, moje licno misljenje da ne moze da se odradi ako se bregasta ne demontira.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 19 Mar 2014 00:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Mar 2013 16:02
Postovi: 38
Lokacija: Smederevo
Ime: Boris
Opel: Vektra 2.0 dti
Cuo sam price I ovakve I onakve,neko prica da mora ,neko da ne mora ,mada sam citao po forumuma da oni koji nisu demontirali,da su ostetili teflone pri montiranju. Ne znam samo da li je mozda dovoljno da se popuste srafovi,ne znam sta se time dobija da li uopste moze da ide malo gore,nikad to nisam probao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 19 Mar 2014 08:30 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Pa realno ne mozes lep da nabacis teflon na diznu ako ne skines bregastu.Sto menjas teflone, crna nafta,a?

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 19 Mar 2014 09:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Kad sam ja imao problema sa paljenjem, majstor mi je predlagao zamenu teflona i rekao mi je da mora da se skida bregasta.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 19 Mar 2014 23:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Mar 2013 16:02
Postovi: 38
Lokacija: Smederevo
Ime: Boris
Opel: Vektra 2.0 dti
Pa radjena je glava,,ali moram da skinem one uvodnike dizni jer sad malo pusta ulje izmedju njih I glave,na gumicama,pusta ulje malo napolje. Pa treba to da poskidam pa da stavim hermetic,nema druge. Pa reko kad vec to skidam ,da zamenim I teflone. Nisam gledao filter nafte skoro,treba uskoro da menjam pa cu da pogledam,nemam problem ni sa paljenjem,pali na pola kljuca ,nego sam mislio preventivno da zamenim da ne moram da otvaram opet ako budu zezali stari tefloni. Vec su skidani I montirani par puta I ovi kad su glavu radili,i ja ako ih opet skinem,mislim da ce mnogo da im bude,nisam siguran da ce dihtovati kako treba. Nego ako bregasta mora da se skine skroz,onda moram do majstora,nebi se zezao sa zubljenjem,to jos nisam radio :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 20 Mar 2014 13:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Imas gumice za te uvodnike, ja obicno kad menjam,menjam teflone, podloske i te gumice, i onda mirna Backa za duze vreme.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 20 Mar 2014 16:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Mar 2013 16:02
Postovi: 38
Lokacija: Smederevo
Ime: Boris
Opel: Vektra 2.0 dti
Cekaj cekaj,kakve sad podloske? Znam da ima gumica na tim uvodnicima,mislim da nisu menjane do sada,ja sam mislio da mu roknem malo hermetika I cao. Pitanje je dal ima negde uopste tih gumica da se kupe,i kako da ih trazim,kako prodavcu da objasnim kad 90%njih pojma nema ni sta je dizna,samo znaju da ukucaju sifru u komp I ako nema,nema...:-) A na koje podloske mislis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 20 Mar 2014 23:02 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 09 Avg 2009 10:36
Postovi: 115
Lokacija: Sirig
Ime: Savo
Opel: Vectra B 2.0 Dti X20DTH
Ako misliš na teflone-semeringe traverzni dizni onda ne moraš da skidaš bregastu,dovoljno je da je samo raspustiš a prethodno skineš vakum pumpu.
Što se tiče teflona i oringova traverzni imaš ih maltene u svakoj prodavnici za Opela,Bosh-ov set je čini mi se oko 800 din po dizni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena teflona na Vektri B 2.0 dti
PostPoslato: 21 Mar 2014 00:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Mar 2013 16:02
Postovi: 38
Lokacija: Smederevo
Ime: Boris
Opel: Vektra 2.0 dti
Da da na teflone na diznama mislim,nego Mickey spomenu neke podloske pa sam se tu malo zbunio,ne znam gde oni idu :-). Gledao sam jednom zamenu tih teflona,al ne mogu da se setim dal je covek skidao ili samo popustio bregastu. Moram da se raspitam prvo dal negde ima gumica koja ide na uvodniku dizne,ona dihtuje izmedju tog uvodnika I glave.. Najgore je kad posle 90% majstora moram opet nesto da doradjujem... Tu mi sad malo gubi ulje,curi onako,fino,pa hocu da sredim to. Inace,pre sredjivanja glave auto nije trosio uopste ulje,a sad cini mi se da trosi. To je jos jedan razlogo zasto hocu ovo da sredim da vidim dal tu ne gubi ,to sto mi se cini da trosi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs